Bu konuyu okuyanlar

Burak Özgen

Müdavim
Reaksiyon puanı
271
83.jpg
Uçankuş'un iddiasına göre; Doğuş Grubu’nun Star TV'nin diğer kanalları NTV , Kral TV ile birlikte satışı konusunda BİM’le anlaşmanın son noktasına kadar gelindiği iddia edildi.

Star Grubu’nun da anlaşmanın imzalanması öncesi 8 Haziran tarihi itibariyle hemen hemen tüm programlarını geri dönüşü olmayacak şekilde yayından kaldıracağı ve bu anlaşma gereği kanalların sorunsuz olarak BİM’e teslim edilmesini için çalışıldığı ileri sürüldü.

İş adamı Ferit Şahenk'in sahibi olduğu Doğuş Yayın Grubu daha önce Katarlı Grup beIN’le masaya oturmuş ancak bir türlü anlaşmaya varılamamıştı.

BİM'DEN AÇIKLAMA

BİM Şirketler Grubu iddiayla ilgili olarak bir açıklama yaptı. İşte o açıklama:

Bazı haber mecralarında yayınlanan ve halen Doğuş Grubuna ait bulunan Star, NTV ve Kral TV kanallarının BİM’e satılacağına dair haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

Türkiye perakende sektörünün lideri BİM’in medya sektöründe faaliyet göstermek gibi bir planı yoktur ve anılan TV kanalları için Doğuş Grubu ile herhangi bir görüşme yapılmamıştır. Değerli kamuoyunun bilgisine sunarız.

BİM Birleşik Mağazalar

Kaynak:Cumhuriyet

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,257
Her sokak başında bir Star desenize.. :)

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Aydın Doğan ve Doğuş grubun yakın zamanda benzer hareketlerde bulunması iyiye işaret değil sanki.

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
asıl şok 3 ay sonra... bu mesajı alıntılayıp, detay veririm..

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
asıl şok 3 ay sonra... bu mesajı alıntılayıp, detay veririm..

Şuan rezilliğimi tavan noktada yaşıyorum. Neet adlı bir üye varmış, bu üye bir moderatörmüş ve bu kişi 20.000 mesaja sahip. İlk kez gördüğüm bu kişi 3 ay sonrasından bize mesaj veriyor. Ne demek istediniz?

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
Şuan rezilliğimi tavan noktada yaşıyorum. Neet adlı bir üye varmış, bu üye bir moderatörmüş ve bu kişi 20.000 mesaja sahip. İlk kez gördüğüm bu kişi 3 ay sonrasından bize mesaj veriyor. Ne demek istediniz?
adını telafuz edemediğim bir değerli üyemiz varmış, 26 ocaktan beri buralardaymış görmemesi normal. :)
dört harfli bir şey gelecek en geç Eylül ayına yetişir. "KRİZ"
yani burada paylaşmasam da sadece Türkiye piyasasını değil Dünya piyasasını da takip ettiğimden dolar konusunda tahminlerde bulunup bu kötülüğe ortak olmamak için dolar dahi almayan ben. ( 3,96 seviyesinden 4,70 tahmini değer ölçümü geçmişti) bir çok arkadaşıma kar yapmalarına katkıda bulundum almayın etmeyin desem de kapıldılar bir kere. ( dağınık yazıyorum oruç etkisi :) )

velhasıl kelam işin özeti devlet kasasını harcamaları anlaşmaları, politikamızı dış ekonomistler ve politik hareketleri takip ile diyorum ki kriz sonbahara kapıda, erken olur geç olmaz. Adamlar malları elden çıkarıyor. kimisi yüklü geri ödemesi fi tarihli krediler alıyor. azıcık takip yani...
Bilgiler ne kadar yüksek bir yerden hocam sorabilir miyim ? Şok ne kadar büyük?
tahmini diyelim hocam.

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,061
Ne kadar ironik bir haber böyle :D

M

Murat Burç

SDN Okuru
KRİZ"
yani burada paylaşmasam da sadece Türkiye piyasasını değil Dünya piyasasını da takip ettiğimden dolar
Soros diye bir arkadaş(baya iyiymiş bu işlerde ) Global bir kriz olacak diyordu ne düşünüyorsunuz?

Hocam paramkn değerini korumasını istiyorum böyle kar etme hevesim yok sadece biriktirmek amacım. Sizce neye yatırım yapayım? Altın düşünüyorum ben. Ne dersiniz?

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
Soros diye bir arkadaş(baya iyiymiş bu işlerde ) Global bir kriz olacak diyordu ne düşünüyorsunuz?

Hocam paramkn değerini korumasını istiyorum böyle kar etme hevesim yok sadece biriktirmek amacım. Sizce neye yatırım yapayım? Altın düşünüyorum ben. Ne dersiniz?
hocam şimdi yukarıdaki fetva niteliğindeki yazıma nazaran birikim boyutunuz nedir bilmiyorum ama 2 haneli ve 50.000₺ civarı ise ing ve enpara faiz oranları ile değerlendirmenizi isterim. (10.000 ile üstüne koymadan bile size sene de onda bir dönüş yapacaktır.)
geçen sene oldukça karlı çıktım (altının şu anki durumuna istinaden zarar diyebilirim tabi ki.)

ek olarak, sıcak para tutmak önümüzdeki 3-4 aylık dönem de en karlı yatırım olur.
şahsen şu an öyle yapıyorum. çok uyguna dublex bakıyordum ama her şey tahminimden hızlı gelişti. riske giremiyorum bende. :)
ekonomist değilim sadece kendi çapımda yorumlar bunlar.
ama gördüğüm kadarı ile para babası millet parasını kurtarmanın peşinde. hayırlısı

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Ah kriz tellallığı...
Büyük ülkeyiz vesselam... Ki, ayaktayız hala...
Elhamdülillah! :)

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
Bilgisayarımı bime satıyorum gençler :D