Doğu'nun faturasını Batı ödüyor!

Bu konuyu okuyanlar

ashabulyemin

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
Eleştirileriniz çok ağır hayır ağırında ötesinde.Hiç merak ettinizmi ne kazanırlar neyle geçinirler.Yok kulaktan dolma bilgilerle değil gerçeğe hiç yaklaştınızmı.
Zannetmiyorum.Yöre halkı kısır bir döngü içerisinde ve kıpırdayacak yeri yok.Kahveler ağzına kadar dolu.Devamlı dağa çağrı yapan la'net örgüt bir yandan ve yöre halkını yardımla suçlayan birileri diğer yandan.
Devletten bir sürü kredi çekilmiş nasılsa orada vergi yokya hürriyetin bir tesisleri!!!!!!varkı sormayın.Yani kaymak var birileri yiyiyor.Halk ne yapıyor kendi ailemden örnek vereyim.Gelinimin annesi dul maaşıyla aileyi geçindirmeye çalışıyor.Abisi oradaki en gözde yerlerin birinde çalışıyor okulda hademe!!asgari üçretten çok az maaş alıyor oda okul açık olduğunda yine en önemli işlerden birihastanede hademelik 350 tl maaşı var.bir sürü sakat insan mayınlanmış sakat kalmış yani sefalet diz boyu buradaki eskiler orada bayramlık oluyor.Para olmayınca ne verecek adam ekmek bulamıyor.
Ha elektirik mi kaçak lüks lokantalar fabrikalar hep kaçak bir usulu hep bulunuyor.
Bir ağırlık yük kaldırılacaksa hep beraber kaldıracağız.Doğu diyerek küçümseyerekte bir yere varamayız.Sizler ailenizle sıcacık bir kış geçirirken bingölün vanın bitlis siirtin gençleri dağ başlarında çamur içinde gurbetçiler bir lokma ekmek gönderebilmek için.Küçükyalıya gidin e5 in aldında sefahat yukarısında kiptaşta sefalet var .
Bu şekilde sadece birlik ve beraberliğimizi hedef alan kin ve nefret tohumları saçan haberlere itibar etmeyin

Whisper1907

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
Doğuda görev yapan bir doktorun mektubu,

Doktor S.HAKYEMEZ ;

Burada halk aşırı şımartılmış. İnsanların işini halletmeyince ya kaymakama gidiyor, ya da “Ben PKK'lıyım, seni vururum” diye tehdit ediliyoruz. Can ve mal güvenliğimiz sıfır. Kimse vergi vermiyor, elektrik-su vb. faturalar ödenmiyor.
Herkese ayda 150 TL çocuk parası (ki çocuk başına), çocuk ultrasonda görüldüğü andan itibaren de mama ve bez parası ödeniyor.
Okula giden her çocuğa devlet harçlık veriyor, harçlık gecikince anneler okulu basıp çocukları okuldan almakla tehdit ediyor.
O çocuklar ne yapıyor peki? Üzerlerinde üniformaları, ellerinde PKK bayrakları ile DTP mitingine gidiyor. Herkese, eksin ya da ekmesin, toprak yardımı yapılıyor (ki zaten kimse ekmiyor ya).
Bu yardımda sadece beyana bakıyorlar. Adam 5'i 50 yazdırabiliyor. Van'da dağıtılan paraya bakınca, göl bile tarım arazisine sayılsa az gelir. Her cuma kaymakamlık elden nakdi para dağıtıyor. Buralarda tek vergi verenler devlet memurları...İnsan içinden ve de dışından lanetler okuyor.
(Bu yazıyı herkese dağıtın, bilinsin. Neden terör de bitmiyor daha iyi anlaşılır sanırım. Terör biterse bu insanlar çalışmak zorunda kalabilir, devlet denetimini daha iyi yapabilir... İsterler mi bu rantın bitmesini!)
Sevgiyle kalın!

Hakkımızı yiyenlerin Allah bin türlü belasını versin...

xmonte

Asistan
Reaksiyon puanı
3

Doktor S.HAKYEMEZ ;

Burada halk aşırı şımartılmış. İnsanların işini halletmeyince ya kaymakama gidiyor, ya da “Ben PKK'lıyım, seni vururum” diye tehdit ediliyoruz. Can ve mal güvenliğimiz sıfır. Kimse vergi vermiyor, elektrik-su vb. faturalar ödenmiyor.
Herkese ayda 150 TL çocuk parası (ki çocuk başına), çocuk ultrasonda görüldüğü andan itibaren de mama ve bez parası ödeniyor.
Okula giden her çocuğa devlet harçlık veriyor, harçlık gecikince anneler okulu basıp çocukları okuldan almakla tehdit ediyor.
O çocuklar ne yapıyor peki? Üzerlerinde üniformaları, ellerinde PKK bayrakları ile DTP mitingine gidiyor. Herkese, eksin ya da ekmesin, toprak yardımı yapılıyor (ki zaten kimse ekmiyor ya).
Bu yardımda sadece beyana bakıyorlar. Adam 5'i 50 yazdırabiliyor. Van'da dağıtılan paraya bakınca, göl bile tarım arazisine sayılsa az gelir. Her cuma kaymakamlık elden nakdi para dağıtıyor. Buralarda tek vergi verenler devlet memurları...İnsan içinden ve de dışından lanetler okuyor.
(Bu yazıyı herkese dağıtın, bilinsin. Neden terör de bitmiyor daha iyi anlaşılır sanırım. Terör biterse bu insanlar çalışmak zorunda kalabilir, devlet denetimini daha iyi yapabilir... İsterler mi bu rantın bitmesini!)
Sevgiyle kalın!

Bu yazı bence herşeyi açıklıyor. Artık bizim bölgemizde terör var şu var bu var demogojisini bırakın. Kimin ne olduğu belli. Terör oranın halkının işine geliyor ve çoğu destekliyor. Askerlik yapan varsa doğuda bilir.

Erjan kardeş paylaşım içinde ayrıca teşekkür ederim.

virtual worms

Müdavim
Reaksiyon puanı
66
Arkdadaşlar yorumlarınızı yazarken biraz daha dikatli olursanız sevinirim.

Bende doğuluyum bir kaç kişi daha doğulu var forumda. Yorumlarınızda geneleme yapmayınız lütfen. Bazı yorumlar ayrımcılık içeriyor.:)

Waveeeee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

Doktor S.HAKYEMEZ ;

Sevgiyle kalın!

pkk ya yardım etmedi diye benim kaç tanıdığımı öldürdüler biliyormusun. sadece evine gelip bir parça ekmek vermedi diye adamı kaç yerinden kurşunladılar...
Ben bunları bizzat yerinde yaşadım.
Siz bunları yaşamadığınız için şuan bile anlıyamazsınız.

dtpliler ile Kürt vatandaşlarımızı bir tutmayın.
dtp li kürtler var. ASIL KÜRT'ler var.

dtp kürt dediğinizi zaten ne olduğunu biliyorsunuz daha ne bu ayrımcılık.
Ne zaman aklınızı başınıza devşirip bunu anlayacaksınız.

Asıl Kürt vatandaş dediğimiz kişiler Türk'lere kardeşlerimiz diyor ancak Türkler bu konuda da olduğu gibi Kürtlere bir çırpıda NANKÖR diyebiliyor .

Madem burdaki doktor herkesin ne aldığını yazmış,kendi maaşını neden yazmamış acaba?

Ah ah söylenecek o kadar şey var ki ...

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
pkk ya yardım etmedi diye benim kaç tanıdığımı öldürdüler biliyormusun. sadece evine gelip bir parça ekmek vermedi diye adamı kaç yerinden kurşunladılar...
Ben bunları bizzat yerinde yaşadım.
Siz bunları yaşamadığınız için şuan bile anlıyamazsınız.

dtpliler ile Kürt vatandaşlarımızı bir tutmayın.
dtp li kürtler var. ASIL KÜRT'ler var.

dtp kürt dediğinizi zaten ne olduğunu biliyorsunuz daha ne bu ayrımcılık.
Ne zaman aklınızı başınıza devşirip bunu anlayacaksınız.

Asıl Kürt vatandaş dediğimiz kişiler Türk'lere kardeşlerimiz diyor ancak Türkler bu konuda da olduğu gibi Kürtlere bir çırpıda NANKÖR diyebiliyor .

Madem burdaki doktor herkesin ne aldığını yazmış,kendi maaşını neden yazmamış acaba?

Ah ah söylenecek o kadar şey var ki ...

iyi diyosun dogruda söylüyosun ama bu sölediklerini ceken insanlar kacak elektrik vs kulanabilir öylemi mahzur görelim yani... doguda hayat cok zordur dogrudur ama siz batida calismayi para kazanmayi cok olay saniyosunuz heralde, 500 lira maasla sigortasiz ew gecindiren insanlar var batida milyonlarca ve bunlar vergilerini paşa paşa ödüyorlar ve hicte biz ezildik vs edebiyati yapmiyolar.. istanbulu paris falanmi saniyosunuz onu anlamadim..

matia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar ben
Şırnak/şenobada askerlik yaptım ve bazı içinde olduğum deneyimleri anlatayım bulunduğum yerde gerçekten elektrik faturası ödeyen yoktu hatta beldenin elektriği kesildiğinde alayın jenaratörü devreye giriyor ve köyün elektriğide yanıyordu birgün fatura kesmeye Tekciler geldi adamları keleşle kovaladılar onlarada faturaları Alaya bıraktı tabi bizde Tümene yolladık....
Aynı şekilde bir örnek daha vereyim bulunduğum yere batı tabir ettiğiniz yerlerden yardım geldi(kitap giysi spor ayakkabı vb. )
dagıttık daha jelatini açılmamış temel britanicalar çöplerden çıktı.Spor ayakkabılar marka şeylerdi (adi.. vb.) çöplerden çıktı daha neler neler.Unutmadan orada koruculardan biri şehit oldugunda aileye ford transit veriliyo devlet tarafında dolmuş yapsın diye ağa yada korucu başı el koyuyo tabi elin cahili işletemez gerisini siz düşünün.

Waveeeee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
iyi diyosun dogruda söylüyosun ama bu sölediklerini ceken insanlar kacak elektrik vs kulanabilir öylemi mahzur görelim yani... doguda hayat cok zordur dogrudur ama siz batida calismayi para kazanmayi cok olay saniyosunuz heralde, 500 lira maasla sigortasiz ew gecindiren insanlar var batida milyonlarca ve bunlar vergilerini paşa paşa ödüyorlar ve hicte biz ezildik vs edebiyati yapmiyolar.. istanbulu paris falanmi saniyosunuz onu anlamadim..
Benim anlattıklarımdan bunlarımı çıkardın Allah'ını seversen.
Ben şuanda İSTANBUL'da yaşıyorum ve 800 lira maaş ile sigortasız çalışıyorum.
Ve saat 8'de iş başı yapıp her gün saat 11.30-12.00'de evimde oluyorum.
Kim olursa olsun Kaçak elektrik kullananın,yasadışı işler yapanın vs. v.s Allah şüphesiz her iki cihanda da belasını verir zaten.

Benim anlatmak istediğim bir konuya değinirken genelleme yapmayın.
Ş.....siz her yerde ş.....siz,hırsız her yerde hırsız.

Devlet tüm bunları bilip gereğini yapmıyor veya yapamıyorsa o zaman bu o elektriği kullananların değil devletin sorunu..

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
Benim anlattıklarımdan bunlarımı çıkardın Allah'ını seversen.
Ben şuanda İSTANBUL'da yaşıyorum ve 800 lira maaş ile sigortasız çalışıyorum.
Ve saat 8'de iş başı yapıp her gün saat 11.30-12.00'de evimde oluyorum.
Kim olursa olsun Kaçak elektrik kullananın,yasadışı işler yapanın vs. v.s Allah şüphesiz her iki cihanda da belasını verir zaten.

Benim anlatmak istediğim bir konuya değinirken genelleme yapmayın.
Ş.....siz her yerde ş.....siz,hırsız her yerde hırsız.

Devlet tüm bunları bilip gereğini yapmıyor veya yapamıyorsa o zaman bu o elektriği kullananların değil devletin sorunu..

sonuna kadar haklısın benimde anlatmak istedigim buydu...

apoxlost

Asistan
Reaksiyon puanı
2

Doktor S.HAKYEMEZ ;

Sevgiyle kalın!

harikasın kardeş ben yarım saat düşünsem bunun yarısını anlatamazdım. tam söylemek istediklerimi yazmıssın ben 28 yaşındayım sigortam yok tabi işimde . verdimiz vergiler cok fazla ama devletten de 1 lira almışlıgım yok. ben böyle adaletin ...

ashabulyemin

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
Arkdadaşlar yorumlarınızı yazarken biraz daha dikatli olursanız sevinirim.

Bende doğuluyum bir kaç kişi daha doğulu var forumda. Yorumlarınızda geneleme yapmayınız lütfen. Bazı yorumlar ayrımcılık içeriyor.:)

estauzubillah bismillah
10.Mü'minler ancak kardeştirler. Öyleyse kardeşlerinizin arasını bulup-düzeltin ve Allah'tan korkup-sakının; umulur ki esirgenirsiniz.

11.Ey iman edenler, bir kavim (bir başka) kavimle alay etmesin, belki kendilerinden daha hayırlıdırlar; kadınlar da kadınlarla (alay etmesin), belki kendilerinden daha hayırlıdırlar. Kendi nefislerinizi (kendi kendinizi) yadırgayıp-küçük düşürmeyin ve birbirinizi 'olmadık-kötü lakablarla' çağırmayın. İmandan sonra fasıklık ne kötü bir isimdir. Kim tevbe etmezse, işte onlar, zalim olanların ta kendileridir.

12.Ey iman edenler, zandan çok kaçının; çünkü zannın bir kısmı günahtır. Tecessüs etmeyin (birbirinizin gizli yönlerini araştırmayın). Kiminiz kiminizin gıybetini yapmasın (arkasından çekiştirmesin.) Sizden biriniz, ölü kardeşinin etini yemeyi sever mi? İşte, bundan tiksindiniz. Allah'tan korkup-sakının. Şüphesiz Allah, tevbeleri kabul edendir, çok esirgeyendir.

13.Ey insanlar, gerçekten, Biz sizi bir erkek ve bir dişiden yarattık ve birbirinizle tanışmanız için sizi halklar ve kabileler (şeklinde) kıldık. Şüphesiz, Allah Katında sizin en üstün (kerim) olanınız, (ırk ya da soyca değil) takvaca en ileride olanınızdır. Şüphesiz Allah, bilendir, haber alandır.

sadakallahülazim

kacak-elektrik.jpg

Villa ve restoranlarda elektrik kaçağı çıktı

BEDAŞ Etiler, Ulus, Levent ve Ortaköy gibi gözde semtlerdeki bazı villalar ile ünlü restoranlar hakkında, kaçak elektrik kullandıkları gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

Güncelleme:23 Kasım 2009 09:59
Boğaziçi Elektrik Dağıtım şirketi BEDAŞ Etiler, Ulus, Levent ve Ortaköy gibi gözde semtlerdeki bazı villalar ile ünlü restoranlar hakkında, kaçak elektrik kullandıkları gerekçesiyle "Nitelikli hırsızlıktan" savcılığa suç duyurusunda bulundu.

İstanbul'un pahalı semtlerinde faaliyet gösteren bazı şirketlerin, üyeleri arasında ünlü isimlerin bulunduğu derneklerin ve bazı villaların kaçak elektrik kullandığı anlaşıldı. Ulus, Etiler, Ortaköy, Beşiktaş ve Levent gibi semtlerde görülen sosyetik elektrik kaçağı skandalı, Boğaziçi Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi'nin (BEDAŞ), geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunması ile ortaya çıktı. Böylece kaçak elektriğin artık bir varoş problemi olmaktan çıkıp "sosyetik" bir sorun haline geldiği de anlaşıldı. SABAH'ın elde ettiği belgelere göre Levent'teki lokanta Güveççi Abdullah, yönetim kurulunda Hülya Avşar, Dilek Hanif, Demet Çetindoğan Sabancı, Deniz Ülke Arıboğan, Ayfer Toprak ve Sema Güral gibi ünlü isimlerin bulunduğu Türkiye İş Kadınları Derneği (TİKAD), lüks şarküteri Şütte ile Pafuli ve Alaturka Restoranlar da kaçak elektrik kullanmakla suçlandılar. TİKAD üyeleri, soruşturmayı yürüten cumhuriyet savcısı gerek gördüğü takdirde ifade verecekler. Edinilen bilgiye göre Boğaziçi Dağıtım şirketinin kaçak elektrikle ilgili suç duyuruları nedeniyle asliye ceza mahkemelerinde yüzlerce dosya birikti. BEDAŞ Genel Müdürü Abdullah Atalay suç duyurularıyla ilgili şöyle dedi: "Biz kaçak elektrik kullanımında ayrım yapmıyoruz. Ancak öncelikle büyük tüketici müşterilerin ve fabrikaların üzerine gidiyoruz. İki çalışma şeklimiz var: Özel ekiplerle yapılan inceleme ve genel denetimler. Genel denetimler saha çalışmalarına ve ihbara dayanıyor. Neticede büyük müşterilerimiz önceliklidir."

NİTELİKLİ HIRSIZLIK
BEDAŞ, kaçak elektrik kullandığı tespit edilen firma ve kişiler hakkında "nitelikli hırsızlık" iddiasıyla savcılığa geçtiğimiz günlerde suç duyurusunda bulundu. Altında BEDAŞ'ın avukatı Çağlar Aslan'ın imzasının bulunduğu başvuruda şu ifadelere yer verildi: "Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş'nin dağıtımı ve perakende satışını yaptığı elektrik enerjisini, Elektrik Piyasası Müşteri Hizmetleri Yönetmenliği'nin 13. maddesinde tanımlanan şekilde (Dağıtım sistemine veya sayaca veya ölçü sistemine ya da tesisata müdahale edilerek tüketimin doğru tespit edilmesini engellemek suretiyle, elektrik enerjisinin eksik veya hatalı ölçülerek veya hiç ölçülmeden veya yasal şekilde tesis edilmiş sayaçtan geçirilmeden mevzuata aykırı) kaçak olarak tüketilmiştir. Bu durum yönetmeliğin aynı maddesine göre kaçak elektrik enerjisi tüketimi olarak kabul edilmektedir. Keza kaçak elektrik kullanımı Türk Ceza Kanunu'nun 142./1f. uyarınca nitelikli hırsızlıktır." Ceza avukatı Cem Alptekin, varoş semtleri ile lüks semtlerde kaçak elektrik kullanma suçlarının hâkimin takdir yetkisine göre farklı cezalar doğurabileceğini söyledi. Alptekin şöyle dedi: "Ceza kanunu uygulamasında aynı suçla ilgili, 142/f'ye giren nitelikli elektrik hırsızlığı suçunda, olayda zorunluluk hali olup olmadığına göre suçu işleyenin özel durumu ve şartları dikkate alınarak hâkime çok geniş bir takdir yetkisi verilmiştir. Bu takdir yetkisine göre beş yıla kadar hapis cezası verilebileceği gibi aynı maddeye giren suçtan hiç ceza verilmeyebilir de. Mesela bir adam varoş semtinde sınavı olan çocuğu sınava çalışsın diye kaçak elektrik kullanırsa hâkim 147. maddede ifadesini bulan zorunluluk halini göz önüne alarak ceza vermeyebilir. Ama zaruret hali olmadan bu suçu işleyene beş yıla kadar hapis verebilir."

Bedaş kimlerden ne kadar borç için davacı oldu?
Güveççi Abdullah- Canöz Gıda İnşaat Taah. Turizm Ltd. Şti. (Levent): 4.937,55 TL
Buz Grup Org. Tanıtım Rek. Tur. Tic. Ltd. Şti. (Ortaköy): 3.858,25 TL
Alaturka Turizm San. ve Tic. Ltd. Şti. (Ortaköy): 3.471,49 TL
Pafuli Restaurant, Langa Gıda Turizm ve Tic. Ltd. Şti. (Ortaköy): 2.939,18 TL
Enver Gürses, Simge Pastanesi (Beşiktaş): 2.853,75 TL
Türkiye İş Kadınları Derneği-Tİ- KAD (Beşiktaş): 2.843,62 TL
SMB Turizm Tic. Ltd. Şti. (Etiler): 2.603,49 TL
Serkan Aydan, TGE Grup Sağlık ve Teknolojik Hizmetler (Beşiktaş): 2.413,92 TL
Gülseli Gültekin Mim. ve Teks. San. Tic. Ltd. Şti. (Etiler): 2.099,49 TL
Ahmet Sabri Kalafatçı, Sabri Terzi (Etiler): 2.022,14 TL
BTC Turizm Yiyecek İçecek Hiz. San. Tic. (Beşiktaş): 1.873,80 TL
İlker Bayan Kuaförü-İlker Altınbaş (Ortaköy): 1.220,38 TL
Sinan Baloğlu, Şütte Kuruyemiş (Levent): 1.150,09 TL
Akyüz Emlak Danışmanlık ve Lokantacılık Ltd. Şti. (Arnavutköy): 1.112,17 TL
SBD Turizm Seyahat Otom. San. Tic. Ltd. Şti. (Beşiktaş): 1.087,40 TL

2-5 yıl hapis öngörülüyor
Kaçak elektrik kullanma Türk Ceza Kanunu'nun 142. maddesinde nitelikli hırsızlık suçu kapsamında değerlendiriliyor. 142. maddenin birinci fıkrasında elektrik enerjisini kaçak olarak kullananların 2 ila 5 yıl arasında hapis cezasına çarptırılacakları belirtiliyor. Hapis cezası süresi 2 yıldan başladığı için elektrik hırsızlığı suçundan mahkûm olanların cezası -suçun tekrarı halinde- para cezasına çevrilmiyor.
Kaçak elektrik kullanan abonelerin gerçek borç miktarı, daha önceki faturaları analiz edilip genel değerlendirme sonucunda hesap ediliyor. Bu arada sayaç da elektrik dağıtım şirketi tarafından sökülüp laboratuvara alınıyor. Bir nevi kriminal incelemeye tabi tutulan sayaçla ilgili rapor hazırlanıyor. Böylelikle kaçak elektrik kullanma yöntemleri deşifre ediliyor.
Kaçak yöntemlerinden biri sayaç dışından direkt bağlantıyla kaçak elektrik kullanma. Bir başka yöntem de elektronik sayacının saatiyle oynanması. Böylece elektrik akımı geçtiği halde sayaç elektriği on kat daha az değerle ölçüyor.

BEDAŞ'ın web sayfasında yer alan bilgilere göre 2008'de tüketilen kaçak elektrik miktarı yüzde 10.97. Verilere göre 2008'de 52 bin 884 kaçak elektrik zaptı tutulmuş.

Sabah

http://haber.mynet.com/detay/yasam/villa-ve-restoranlarda-elektrik-kacagi-cikti/481395

Şimdi bu ayetler nereden çıktı demeyin.Bu konuda sayfalar dolusu yazarımda hakkında ayet var yorum getirirsem edebe aykırı olur.

son derece küçümseyen hor gören yorumlar özellikle itinalı yapılmış.Yıllardır örgütün safsatası na yağ süren açıklamalar.Kimsenin bu tür açıklama yapma lüksü yok

xmonte

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Ayrıca bir kaç lokanta veya iş merkezlerinde kaçak elektrik kullanımı ortaya çıkmış ise bu doğuda yapılanları haklı durumamı getiriyor??? Yakalanan işyerlerinde polisi veya ytkilileri keleşle kovalayanı ben görmedim. yada işyerlerinin elektriği kesilince tümenden temin eden bir yerde görmedim. Çoğumuz burada zor şartlarda çalışıyor ve az kazanıyoruz ama bu bize kaçak elektrik veya su kullanmamız için neden değildir. Bahaneleri bırakın artık.

ashabulyemin

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
Ayrıca bir kaç lokanta veya iş merkezlerinde kaçak elektrik kullanımı ortaya çıkmış ise bu doğuda yapılanları haklı durumamı getiriyor??? Yakalanan işyerlerinde polisi veya ytkilileri keleşle kovalayanı ben görmedim. yada işyerlerinin elektriği kesilince tümenden temin eden bir yerde görmedim. Çoğumuz burada zor şartlarda çalışıyor ve az kazanıyoruz ama bu bize kaçak elektrik veya su kullanmamız için neden değildir. Bahaneleri bırakın artık.

Herhalde anlamak istemiyorsunuz.Elektrik kaçağı her yerde var niye bunu bir bölgeye indirgiyorsunuz.zaten bu tür haberlerin verilmesi toplumun temeline dinamit koyma amaçlıdır.Eleştiriyorsanız buyrun eleştirin istanbuluda doğuyuda ama eleştirileriniz sınırlı olmalı incitmemeli
İstanbulda dahi koca fabrikalar işlerleri kaçakla çalışıyor.
şimdi yapılan yorumlara bak ben ü......cü bir kişi olmama rağmen beni rahatsız etti mahçup oldum.Güzel değil

xmonte

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Herhalde anlamak istemiyorsunuz.Elektrik kaçağı her yerde var niye bunu bir bölgeye indirgiyorsunuz.zaten bu tür haberlerin verilmesi toplumun temeline dinamit koyma amaçlıdır.Eleştiriyorsanız buyrun eleştirin istanbuluda doğuyuda ama eleştirileriniz sınırlı olmalı incitmemeli
İstanbulda dahi koca fabrikalar işlerleri kaçakla çalışıyor.
şimdi yapılan yorumlara bak ben ü......cü bir kişi olmama rağmen beni rahatsız etti mahçup oldum.Güzel değil

Yok yok sen anlamıyorsun anlamadığın gibi dini demogoji yapıyorsun yazdığın ayetleri de yi anlayamamışsın. koskoca bölgeninin yarısı nerde 3-5 işletme nerde yazılanları iyice oku ne demek istediğimi iyi anlarsın. Ayrıca batı da kaçak kullananlar ak-47 ile kovalanmıyor yada tehdit edilmiyor. Ben ödüyorsam onlarda ödeyecek. Yukarıda ayet veriyorsun ama kaçak kullananlara yani haram yiyenleri nerdeyse savunacaksın.
1- kardeşlik nerde mehmetçik ve oradaki kamu çalışanlara (doktor,öğreetmen vs.) kurşun sıkılıyor.
2- bizler onlarla asla alay etmiyoruz sadece yaptıklarının kabule edilemez olduğunu anlatmaya çalışıyoruz.
3- gizli yönleri derken kastettiğin gizlice PKK ya verdikleri destekleri görmezden mi gelelim onu mu ima ediyorun öyle ise günah işliyorsun
4- Yıllardır bu ülkede güven içinde yaşıyorlar kimse siz doğusunuz ekmek satmam su satmam diyeni duydunuz mu ben duymadım. Kanun karşısında eşitsizlik var mı hayır yokher eşit
Son olarak gerçekler her zaman birilerini rahatsız etmiştir. O yüzden şaşırmadım.

fthtsdmr

Profesör
Reaksiyon puanı
44
Kaçak elektirik kullanan parazit cinsi insanlar ş....sizdir.Ayrıca bunun doğulusu batılısı Alisi Velisi yoktur.

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
100
Ben de tabi ki kaçak elektrik kullananları kınıyorum ve şimdi başka bir konuya değinmek istiyorum. Konudaki yorumları gördüm ve hani bu kadar bu işe sövülürken, neden ahlaki boyutları sadece bir kaç yerde düşünüyor halkımız bunu anlamıyorum. İnsanlar, bilgisayarlarında onlarca kaçak program bulunduruyor, e kaçaksa bu da kaçak, hadi buna da sövelim. Birilerinin cebinden para gidiyorsa, e bunda da gidiyor. Bu konulara biraz daha duyarlı olmamız gerekiyor galiba - SDN'ye gerçekten çok teşekkür ediyorum, bu konuda taviz vermiyoruz. Bu sayede ben de illegal içeriklerden uzaklaşmaya başladım ve umarım diğer arkadaşlarımız da sadece elektrikteki kaçak kullanımı dışında demin bahsettiğim şeylerde de aynı tepkiyi gösterebilirler.

ashabulyemin

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
Yok yok sen anlamıyorsun anlamadığın gibi dini demogoji yapıyorsun yazdığın ayetleri de yi anlayamamışsın. koskoca bölgeninin yarısı nerde 3-5 işletme nerde yazılanları iyice oku ne demek istediğimi iyi anlarsın. Ayrıca batı da kaçak kullananlar ak-47 ile kovalanmıyor yada tehdit edilmiyor. Ben ödüyorsam onlarda ödeyecek. Yukarıda ayet veriyorsun ama kaçak kullananlara yani haram yiyenleri nerdeyse savunacaksın.
1- kardeşlik nerde mehmetçik ve oradaki kamu çalışanlara (doktor,öğreetmen vs.) kurşun sıkılıyor.
2- bizler onlarla asla alay etmiyoruz sadece yaptıklarının kabule edilemez olduğunu anlatmaya çalışıyoruz.
3- gizli yönleri derken kastettiğin gizlice PKK ya verdikleri destekleri görmezden mi gelelim onu mu ima ediyorun öyle ise günah işliyorsun
4- Yıllardır bu ülkede güven içinde yaşıyorlar kimse siz doğusunuz ekmek satmam su satmam diyeni duydunuz mu ben duymadım. Kanun karşısında eşitsizlik var mı hayır yokher eşit
Son olarak gerçekler her zaman birilerini rahatsız etmiştir. O yüzden şaşırmadım.

Herhalde türkçem yetersiz kaldı oysa ben doğma büyüme Fatihli olarak İstanbul ağzıyla binlerce kelimeyle konuşurum.İngilizcemde iyidir ama burada yetersiz kaldım.
Hırsız her yerde hırsızdır.En büyüğü yahya demirel İspartalıdır yine uzanlar ikinci sırada gelir.
Çalınan elektiriği beytülmal hukukuyla eleştir bunu anlarım ama sen bir yörenin insanını küçük gör ve ayırmadan hepsini teröristle müsavi kıl bu adalet değildir.
Olayı ayet le açıkladım çünki bir konuyla ilgili ayet varsa tasavvuf ehline sadece o ayeti vermek düşer.Bundan niye rahatsız oldunuz anlaşılır gibi değil.Şehrimdeki kaçak elektrik vak'alarını yazsan ömrüm yetmez.
Ben doğulu değilim ama bir kardeşim doğulu olarak günahtır buhtandır ayıptır demiyorsa bu ihvan-ı din olarak bana düşer.
Bu konunun burada tartışılması zaten sakıncalıdır ö.m. ile cevap vereceğim

karcx

Müdavim
Reaksiyon puanı
39
Kaçak kullanan zaten teröristir.İster batılı olsun ister doğulu.Ancak ülkede kanun olmayınca yapacak bir şey yok.Yanlız doğu diyip beğenmediğiniz yerlerde Vatanını ;Bayrağını bizlerden daha iyi sahiplenen (teröre göz yummayan) insanlar olduğunuda unutmayınız...
Zaten Müslüman olan teröristte olmaz;elektriği kaçakta kullanmaz:):)

xmonte

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Asıl anlamak istemeyen sensin ve de çok ısrarcısın kaç dil bildiğin veya nerde oturduğun ile ilgilenmiyorum bunları yazman gereksiz. Ben sana hırsız iş adamları kim diye de sormadım. Ayrıca ben doğunun tamamı da kaçak kullanıyor veya PKK lıdır da demedim. Ayetlerden falan da rahatsız olmuş değilim hamdolsun inançlı biriyim. Konuyu tamamen saptırmışsın.
Ayrıca özelden yazmana da gerek yok burada açık olarak bir konuyu tartışıyor ve eleştiriyoruz. Bizim lafımız kaçak kullananlara ve onlara göz yumanlara hepsi bu.
Yukarıda kaçak elektrik vakaları demişsin eğer kaçak kullananları biliyor ve gereğini yapmıyorsan bence oda suç ve günahtır.

http://forum.shiftdelete.net/member.php?u=105290

ashabulyemin

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
Konu şahsileşirse tartışma olmaz.Benim demek istediğim hırsız her yerde hırsız.Burada lüx içişnde vermeyenler orada ekmek bulamayıpya veremeyenler bir de bizim gibi 3-4 fatura biriktiripte kartla ödeyenler var