Doğru Meslek İçin Size İhtiyacım Var.

Bu konuyu okuyanlar

durmayann

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,203
Ben şuan 9.sınıf öğrencisiyim bir anadolu lisesinde.10.sınıfta sözel sayısal eşit ağırlık seçimlerinden önce mesleğimi kararlaştırmak istiyorum.Şuanki bilgim kendimi tanımalıyım ama onu bile tam bilmiyorum ne konuda yetenekliyim vs. ve geleceğim için çok endişeliyim teyzem geçen sordu sen ne olucaksın diye daha karar vermedim dedim ve soranlarada bu sene içinde karar vericem diyorum malum coronadanda evden eğitim var rehberlik hocamlada yüzyüze birşeyler yapamıyorum abilerim ablalarım bana yardım etseniz de geleceğim güzel bir hal alsa...

_emre_emre_

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,265
hobilerin neler? nelerden hoşlanıyorsun? ne yapmak istiyorsun?

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
Ben şuan 9.sınıf öğrencisiyim bir anadolu lisesinde.10.sınıfta sözel sayısal eşit ağırlık seçimlerinden önce mesleğimi kararlaştırmak istiyorum.Şuanki bilgim kendimi tanımalıyım ama onu bile tam bilmiyorum ne konuda yetenekliyim vs. ve geleceğim için çok endişeliyim teyzem geçen sordu sen ne olucaksın diye daha karar vermedim dedim ve soranlarada bu sene içinde karar vericem diyorum malum coronadanda evden eğitim var rehberlik hocamlada yüzyüze birşeyler yapamıyorum abilerim ablalarım bana yardım etseniz de geleceğim güzel bir hal alsa...
Buna siz karar vermelisiniz biz değil.

durmayann

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,203

wittroc

44
Reaksiyon puanı
11,186
Neden bize soruyorsunuz? Mesleği biz değil, siz yapacaksınız. Ayrıca biz kâhin de değiliz, neye ilginiz var, neyi sevmiyorsunuz, ileride ne olacak bilmiyoruz. 9. sınıfta karar vermeniz de zor.

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Hıh tam adamına sordun... Kendime doğru cevap veremedim sana ne faydam olur sen düşün:) Ama tavsiyem şu.İşin sonunda ne gelirse giderim kafasıyla okuma.Erken başlamışsın devam et ve sana uygun olduğunu düşündüğün mesleği hedef olarak seç.Alternatif olarak 2,3 seçeneğin olsun.Ama bunlar ne bileyim sana uygun olmadığı halde popüler olan şeylerden olmasın.Bak ben o meslekteki insanlarla konuşmuştum hepsi kötüledi sorum yanlıştı çünkü:) Memnun musunuz deme sakın?? Cumhurbaşkanına sorsan o da tavsiye etmez işini.Sadece ne işle meşguller zorlukları neler falan sorabilirsin.

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Yani sıkıntılı bir konu bu.
Geleceğini kurtarmak istiyorsan Tıp ya da Hukuk...

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Git enerji üzerine oku kardeşim benim. Gelecek enerji üzerine kuruluyor. Enerji üretim tesisinde çalışmaya bak, veya batarya üretim merkezinde onun gibi şeyler. Ahanda buraya yazıyorum 10 sene sonra hukuk ve tıp günümüz öğretmenliği gibi olacak. Türkiye ekonomisi artık hizmeti kaldırmıyor. Üretimi istiyor. Bunun yolunu bir şekilde açacaklar. Enerjiden de zarar gelmez. Her şey elektronik oldukça enerji ihtiyacı da o derece artacak. Liseyi bilmem de üniversite de 2 yıllık bile olsa elektrik bölümüne git. Elektrik üretim merkezine girersen savaş çıksa dahi çalışmaya devam edersin. Ve Türkiyenin enerji açlığı bitmek yerine artarak devam ediyor. Bana birisi bunu keşke 10 sene önce söyleseydi. Kafa geriden geliyor işte...