Doğa Koleji'nin ardından bir özel okulda daha kriz... Öğretmenler iş bıraktı

Bu konuyu okuyanlar

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Özel Gökjet Havacılık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde öğretmenler 4 gündür derslere girmiyor. Okul sahibinin greve devam eden öğretmenlerin derse girmesi için velilerden 2 bin TL istediği iddia edildi.

1577524726140.png

İstanbul Büyükçekmece’de bulunan Özel Gökjet Havacılık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde derslere girmeyen öğretmenlerin grevi sürerken okul sahibinin dün velilere ilginç bir teklif yaptığı öğrenildi. Uzun süredir MEB’den teşvik ücreti alamadıklarını söyleyen okul sahibi Mehmet Sait Yılmaz velilere iki bin TL daha verirlerse öğretmenlerin maaşlarının ödeneceğini söyledi.
BirGün’e konuşan velilerden A.D. şunları söyledi:

“Öğretmenlerimiz 9 aydır ücretlerini alamıyor. Bu yüzden pazartesiden beri derse girmiyorlar haklı olarak. Yönetim toplantı için bizi okula çağırdı. Toplantının sonucunda ‘Devletten alacağım teşvikleri alabilirsem öğretmenlerin ücretini öderim. Eğer alamazsam sizler iki bin lira daha verirseniz öğretmenlerin ücretini ödeyebilirim derslere girebilirler’ gibi komik bir açıklamada bulundu.
Yıllık 13 bin TL ücret ödediklerini aktaran A.D. “Bin TL kıyafet ücreti olarak gösteriliyor. Bununla da yalnızca bir tane tişört verdiler öğrencilere . Bu ücret içinde ulaşım, yemek, kitap yok” ifadelerini kullandı.
Velilerden ve öğretmenlerden oluşan heyet İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde Özel Okullar Daire Müdürü’yle bir görüştü.
Görüşme hakkında bilgi veren A.D. şu ifadeleri kullandı:

“Müdür Bey bize mücadelenizi verin ama bizim şu anda yapabileceğimiz bir şey yok dedi.”

Gerçek Gündem

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
Fast food Zinciri gibi özel okul açarlarsa böyle olur

Eskiden özel okul harbiden verdiğine değiyordu az sayıdaki okullar öz eğitim veriyordu
Herkesidr almıyorlardı

İlber hoca güzel anlatmış

haroldfinch

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Öğrencilere de öğretmenlere de yazık