Soru Dock Station Görüntü Aktarımı 3. Monitör Algılanmıyor

Bu konuyu okuyanlar

qollum

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhabalar arkadaşlar laptopum da thunderbolt 4.0 girişler mevcut. Usb-C Dock Station ile monitörlerime bağlamak istedim. 2 Tane ekstra monitörüm var monitörlerden bir tanesi DP kablosuyla diğeri HDMI kablosuylabağlanıyor ve laptopun monitörü ile birlikte 3 ekran kullanmayı planlıyordum. Monitörleri istasyona bağladığımda 3. monitörüm windows görüntüleme de algılanmıyor. Monitörleri ayrı ayrı bağladığımda 2 monitöründe çalıştığını test ettim. Sonrasında 2. thunderbolt girişine farklı bir thunderbolt dönüştürücü ile denedim bu sefer 3 monitörden aynı anda görüntü alabildim. Dock Station a bağlıyken 3. monitör neden algılamıyor olabilir? Şimdiden Teşekkürler.

Laptop : LENOVO 82BG007PTX/YOGA 9/i7-1185G7/ 16GB Ram/1TB SSD/ 14" UHD-4K Dokunmatik Ekran/ Win10 Home Laptop Siyah

Dock Station : NPO TCD-103 MacOS/Win 4k HDMI DP VGA PD Gigabit 8in1 Dock Station

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Dock ile alakalı bir sorun çok yüksek ihtimalle. Bu tarz Thunderbolt bir dock için fiyatı çok ucuz. Yeterli bant genişliği vermiyor olabilir.

qollum

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
USB-C dock. Bant genişliğinden kastınız nedir tam olarak çok kablo takmam ile alakalı bi durum mu sizce?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
USB-C dock. Bant genişliğinden kastınız nedir tam olarak çok kablo takmam ile alakalı bi durum mu sizce?

İşte bu USB-C dock gibi değil de daha çok HUB gibi. Dock'lar genelde böyle olur ve harici güç kaynağı olur. O yüzden 2-3 monitöre görüntü aktarırken sorun çıkarmazlar.

qollum

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bu cihazda da harici güç kaynağı bağlı dock üzerinden şarj oluyor bilgisayar.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Bu cihazda da harici güç kaynağı bağlı dock üzerinden şarj oluyor bilgisayar.

O ek bir özellik hocam. Ancak geniş bant genişliğine sahip Dock Station'lar genelde böyle olur. Bu tarz HUB benzeri ürünlerde 4K60Hz bile kolay kolay alınmaz mesela. Ben MacBook Pro alacağım zaman çok araştırm Dock Station ve HUB'ları, birden fazla monitöre güç verilecekse kesinlikle bu tarz bir Dock Station alınması lazım.

qollum

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhabalar problemin bant genişliğiyle alakalı olduğunu düşünmüyorum. Yazılımsal bi problem olduğunu düşünüyorum aklınıza gelen başka bir çözüm var mıdır.