DNS ayarlarını bozdum

Bu konuyu okuyanlar

Croscow

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba. Pubg lite ta aldığım bi hata yüzünden yardım istedim ve birisi bana bi ayar yapmamı söyledi yaptım ve şuan bilgisayarım internete girmiyor. Yaptığım işlemler sırasıyla
ipconfig/flushdns
netsh int ip reset

Ne olduysa bu komutlardan sonra oldu ve birdaha giremedim internete googleda arama yaptığımda veya kısayollardan birine tıkladığımda bekliyor bekliyor sonra bu siteye ulaşılamıyor yazıyor. Daha sonra başka bikaç komut daha söylendi
ipconfig/flushdns
ipconfig/release
ipconfig/renew

Bunlarıda yaptım fakat işe yaramadı
Daha sonra DNSi manuel olarak 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 olarak ayarladım yine girmedi modem resledim pc resledim herşeyi yaptım ama bi türlü internete girmiyor. Lütfen yardımınıza acil ihtiyacım var bilgili insanlar yazarsa çok mutlu olurum

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
dnsleri 1.1.1.1 ve 1.0.0.1 yaparmısın oda cloudflarenin dns'si tabi bazı kişiler diyorki türk telekomun dns sine çeviriyor

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
ipconfig /flushdns
ipconfig /release
ipconfig /renew

Kodları bu şekilde yazdınız değil mi ?

Son düzenleme:

Croscow

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ipconfig /flushdns
ipconfig /release
ipconfig /renew

Kodları bu şekilde yazdınız değil mi ?
Slashtan (/) önce 1 boşluk oluyor
Boşluk koymadım hocam ama komutları kabul etti uzun uzun bişeyler yazıyodu

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
ipconfig /release den sonra internet bağlantınız gider ipconfig /renew den sonra düzelir. Microsoftun çözüm önerilerine bakmakta fayda var
ip kaldırmaya ve yeni ip aldırmaya yarıyor. Siz tekrar cmd yi yönetici çalıştırıp ipconfig /renew yazar mısınız farklı sırada yazdıysanız felan ip alamıyor olabilir.