Bu konuyu okuyanlar

maykuto

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
DJ olmak istiyorum bu aralar traktor dj ve virtual DJ yazılımlarını klavye mause ile kullanarak bazı mix'ler - geçişler yapmaya çalışıyorum. Bununla birlikte FL studio'dan electro hause müzikler yapmaya çalışıyorum. Hayalimdeki meslek yani DJ olmak ve kendi müziğimi yapmak. Nasıl bir yol izlemeliyim vs. Bu konu ile ilgili maddi manevi bir desteğim yok. Eminim ailem de yanımda olmaz "oğlum serseri olmak istiyor" düşüncesi ile Hayalim türkiyeye'de elektronik müzik dinleyen kitleyi genişletmek ve tabikki il il dolaşıp açık hava konserleri vermek Bunun gibi ;

Çevremdeki bazı kişiler bu mesleğin artık ölü olduğunu söylüyorlar. Siz ne düşünüyorsunuz?

Bana bir yol gösterirseniz sevinirim Nerden başlamalıyım, Nasıl bir yol izlemeliyim vs. Bu arada 17 yaşındayım açık öğretim öğrencisiyim.

goldiemoldie

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selam dostum, öncelikle bir DAW (digital audio workstation) indirmen gerekli bilgisayarına.bu bahsettiğim djlik için değil müzik prodüksyonu için geçerli.Fruity Loops, Reason, Ableton gibi programlar başlangıç için iyidir ancak benim tavsiyem şu anda piyasada en cok kullanılan program olan Ableton.Lisansları pahalı ancak internetten muhtelif yerlerden bulabilirsin.Öğrenme kısmı içinse youtube'da bir cok ders var.Onun dısında bu işin ehli kişilerin verdikleri kurslar var. şurada çok iyi kurslar var.başlangıç seviye müzik prodüksyonu, müzik teorisi ve ableton dersleri veren hocalar var.ilk 2 ay bedava kullanabiliyorsun.üye olduktan sonra payment kısmından iptal edersen 2 ay dolmadan zaten bedava kullanmış oluyorsun iki ay dolmadan hiç para kesilmiyor.sorun olursa mesaj atabilirsin.kolay gelsin.

Son mesajlar