Dizüstü seçmek zor iş. Kriterlere uygun tavsiye ihtiyacı...

Bu konuyu okuyanlar

unsalsicilli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,
Öncelikle tüm SDN forum yöneticilerine ve üyelerine detaylı bilgilendirmeleri için teşekkür ederim.

Diz üstü bilgisayarımı yenilemek istiyorum. Bazı arkadaşlarım gibi çok yoğun oyun oynayan birisi değilim. Ama güncel oyunlarda da, video edit ve render için programlarda da sorun çıkarsın istemem… Bir taşınabilir bilgisayarın adı gibi taşınabilir olması gerektiğini düşünüyorum. şu anki bilgisayarım ne yazık ki yaklaşık 3 kilo. Aynı zamanda da yetenekli ve eğlenceli olmalı. Ama özellikle dış görünüşü de hem güven duygusu sağlamalı hem de kaliteli bir tarzı/tasarımı olmalı… Hak verirsiniz ki bilgisayar fiyatları ciddi rakamlarda. Ben de bütçe olarak en fazla 1.800,00-TL ayırabiliyorum. Aşağıda ilk olarak aklıma gelen belli başlı önceliklerimi yazdım. Pek çok kullanıcı gibi Fiyat/Performans olarak en iyisini bulmak benim de çabam… Bana değerli fikirlerinizle destek olur ve bir kaç marka/model önerisinde bulunabilirseniz çok sevinirim. Şimdiden desteğiniz ve emeğiniz için çok teşekkür ederim…
Sevgilerimle…

Önemli kriterlerim;
-Hafif olması
-Ön belleğinin yüksek olması,
-Hızlı işlemci
-Yüksek sistem belleği
-Minimum ısınma
-Maksimum ekran ve ses yeteneği
-Paylaşımsız ekran kartı
-Uzun pil ömrü
-Yüksek ve hızlı depolama kapasitesi

contorium

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Asus K55VJ SX077D = İ7(3630M) işlemci, GT635M Ekran kartı(128 Bit), 8 GB Ram(1600 Mhz), 750 GB HDD(7200 RPM)
http://www.pcdepo.com/asus-k55vj-sx077d-notebook-urun8610.html = 1710 TL

MSI CX61 = İ7(3630M) işlemci, GT635M Ekran kartı(128 Bit), 8 GB Ram(1600 Mhz), 750 GB HDD(7200 RPM)
http://www.pcdepo.com/msi-cx61-0ne-292tr-notebook-urun9107.html = 1615 TL

MSI NB GE60 = i5(3230M)işlemci, 2 GB GTX 660M Ekran kartı(128 Bit), 8 GB Ram(1600 Mhz), 750 GB HDD(7200 RPM)
http://www.pcdepo.com/msi-nb-ge60-0nd-459xtr-notebook-urun9614.html = 1892 TL

unsalsicilli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
MSI gayet donanımlı fakat ne yazık ki görünüşü biraz sevimsiz. Çok sade (Lenova) gibi görünümlü bilgisayarları seviyorum... SSD herkes gibi benim de tercihim ama olmazsa olmazım değil... yukarıda saydığım kriterler çok önemli benim için, Hafif olmasından, ilemci hızına, sistem belleğinden, pil ömrüne kadar... Öneri için teşekkürler sevgili "contorium" :))
Diğer arkadaşlardan da tavsiyeleri bekliyorum... :)))

contorium

Asistan
Reaksiyon puanı
5
MSI gayet donanımlı fakat ne yazık ki görünüşü biraz sevimsiz. Çok sade (Lenova) gibi görünümlü bilgisayarları seviyorum... SSD herkes gibi benim de tercihim ama olmazsa olmazım değil... yukarıda saydığım kriterler çok önemli benim için, Hafif olmasından, ilemci hızına, sistem belleğinden, pil ömrüne kadar... Öneri için teşekkürler sevgili "contorium" :))
Diğer arkadaşlardan da tavsiyeleri bekliyorum... :)))

Reca ederim :)

unsalsicilli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sevgili arkadaşlar, başka öneriler var mı acaba?