Dizüstü bilgisayarımın performansı düştü

Bu konuyu okuyanlar

Degerli1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar öncelikle merhaba. Sorunum büyük. Samsung NP300E5A-S01TR Marka dizüstü bilgisayar kullanıyorum. Donanım veya yazılım bilgim çok iyi olmadığı için bazı sorunlarla karşılaştım. Bilgisayarımı 2012 yılında aldım. İlk yıl sorun yoktu fakat sonradan birden bilgisayar donmaya ve fps performansı vasat dereceye düştü. Bilgisayarım tam 15 dakikada açılıyor. Buda haliyle beni deli etmeye yetiyor. Leage of Legends oyununu donma fps sorunu yaşamadan oynuyordum. Bu olaylar olduktan sonra kendi cd'si ile format attım. Birşeyler düzeldi sandım sonra tekrar gecen ay format attım ama hep aynıydı. meğersem c diskinde windows.old000 vs. iki dosya acmıs sıstemı kurmamıs üzerine sistem kurmuş ben öyle anladım. fakat bilgisayarımın özellikleri şu.

İntel(R) Core (TM) i5-2430 CPU@ 2.40 GHz 2.40 GHz
4 Gb ram
64 bit işletim.

Ekran kartları entegre ve nvdia olarak iki tane.

İntel (R) Hd graphics 300
Nvidia Geforce GT520mx

Arkadaşlar bu özelliklere rağmen leage of legends oyununu ben fps 50 ile cok rahat oynuyordum. Ama gel gelelim şimdi en en düşük özelliklerde fps 10 ! nedenini anlamıyorum gerçekten arkadaşlar çok acil ne yapmam gerektiğini bana söyleyin acil yardıma ihtiyacım var. Ben bu bilgisayarı yorgan üstünde falan kullandım çok . Toz falan kaçmış olabilir içini hiç açmadım daha önce bir laptopun. Eğer toz buna neden oluyorsa düzelecekse açabilirim. daha sonra yanında ki ızgara soğutmaları kırıldı aşağıda resmi var bu bir sorun teşkil eder mi . Yardım ederseniz gerçekten çok makbule geçecek.
Saygılarımla.

http://i.hizliresim.com/YPEa3a.jpg

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
ekran kartın güncelli mi bi fanı bi temizlettir performans düşüklüğüne çok şey yol açabilir fanın tozlanması veya pc yi zorlayan bi oyun program virüs

Degerli1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Daha dun gece yeni güncelleme geldi ekran karti güncel fakat entegre grafik kartindan nvidia ya geçiş problemi var gibi geliyor.