Dizüstü bilgisayarda fan sesinden başka hayat belirtisi yok

Bu konuyu okuyanlar

trust

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba toshiba A200 marka dizüstü bilgisayarım dün akşam normal olarak çalışırken bu sabah açtığımda çalışmadı.Açma düğmesine basıyorum fan sesi dışında ses gelmiyor, klavye çalışmıyor, usb maouse takıyorum çalışmıyor, ekrana bir şey gelmiyor yani görüntü yok,adeta bitkisel yaşama girdi.Durup dururken neden olmuş olabilir.Yardımlarınızı bekliyorum. !!!

alperveli

Müdavim
Reaksiyon puanı
48
Yaptığın değişiklik veya yüklediğin bi program neden olabilir yok diyosan bilsiyarını yetkili servise gönder senin uğraşman pc için hazin olur.

trust

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Nette benzer durumla karşılaşanları gördüm ama tam olarak bir çözümünü göremedim.Olmazsa dediğiniz gibi teknik servise götüreceğim, garantisi var.Neyin sebep olduğunu öğrenince paylaşırım burada.

alperveli

Müdavim
Reaksiyon puanı
48
trust dedi ki:
Nette benzer durumla karşılaşanları gördüm ama tam olarak bir çözümünü göremedim.Olmazsa dediğiniz gibi teknik servise götüreceğim, garantisi var.Neyin sebep olduğunu öğrenince paylaşırım burada.
İyi olur bizde öğrenmiş oluruz

AtakaN

Doçent
Reaksiyon puanı
3
buyuk ıhtımal harddıskınde sorun vardır .

trust

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dün servise vermiştim bilgisayarı bugün aldım.Sorun ne diye sordum "ramlar yuvasından oynamış " dediler.Şu an sorunsuz kullanıyorum.Ama merak ettiğim açmadığım bilgisayarın ram i nasıl oynar.Bir de bu bilgisayarda 1+1 2gb ram takılı biri oynarsa diğeri nasıl etkileniyor.Bunları soramıyorum çünkü teknik servisle birebir muhattap olamıyoruz.Teknik servis çalışanları çalışma odasında. Her neyse demekki yukarıdaki gibi bir sorunla karşılaşırsak:garantisi varsa servise götürmeli onlar baksın, yok garantisi yoksa ilk akla gelen arka kapağı açıp ramleri kontrol etmak olmalı... :)

alperveli

Müdavim
Reaksiyon puanı
48
Hmm ilginç.
Ama ram ler yerinden oynadığına göre bilgisayarının sinyal sesi gibi bi ses vermesi gerekir bu ses yokmuydu?

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Ramlerin yerinden oynaması çok acayip bir durum değildir arkadaşlar. Herhangi küçük bir sarsıntıda dahi yerinden oynayabilme ihtimali vardır. Ayrıca bilgisayara takılı ramlerden birinde hata olursa bilgisayar çalışmaz. Yani kaç tane sağlam ram olursa olsun bir bozuk ram bilgisayarın açılmamasına bir sebeptir.

trust

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayarda hiç bir ses yoktu.Ayrıca notebooktaki ram yerleşimini bilmediğim için(içini açıp bakmadım)masaüstündeki gibi mandallarla tutturuluyor diye düşünerek dedim 2 taneden biri olmazsa yine de çalışır diye.Tabi bu durumu da iki ramdan birini tak diğerini ha yarım takmışsın-nasıl olsa iletişim yok- ha takmamışsın yine bilgisayar çalışır diye düşünerek söylemiştim.Yanlış söylüyorsam affola... :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar ramlar aynı şekilte ayak kısımları altından yapılmıştır tozlanma olasılığı olabilir bu yüzden çıkardığınızdda ayakları yumşak silgi ile silerseniz temizlenir .. benim bir çok loptopta başıma geldi.