Dizüstü bilgisayar tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

EMİRXAN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Öncelikle selamlar ve iyi yayınlar. Ben bir dizüstü bir bilgisayar almak istiyorum ama kararsızım. İş odaklı esas olarak istiyorum (PowerPoint, Photoshop ve başka programlar). Sizce MacBook pro mu yoksa Windows tabanlı bir laptop mu almalıyım? (HP spectre, Matebook pro ve ya başka bir cihaz mı?)

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,353
Bütçeniz nedir?

EMİRXAN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Öncelikle selamlar herkese. Ben bir dizüstü bilgisayar almak istiyorum ama kararsızım. İş odaklı, güzel, ince tasarımlı bir bilgisayar istiyorum (PowerPoint, Photoshop ve başka programlar için). Sizce Apple MacBook Pro mu yoksa Windows tabanlı bir bilgisayar mı almalıyım? (Dell XPS 15, Huawei Matebook Pro ve ya başka bir cihaz mı?). Öneri olarak hangi bilgisayarı tavsiye ediyorsunuz?
Bide hangi yönlerinden dolayı öneriyorsunuz?
Bütçe konusunda, yurt dışından alıcam. Kabaca olarak Türkiye fiyatı ile 10000-12000 TL söyleyim.
Cevablayan herkese çok teşekkürler.

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,353
Öncelikle selamlar herkese. Ben bir dizüstü bilgisayar almak istiyorum ama kararsızım. İş odaklı, güzel, ince tasarımlı bir bilgisayar istiyorum (PowerPoint, Photoshop ve başka programlar için). Sizce Apple MacBook Pro mu yoksa Windows tabanlı bir bilgisayar mı almalıyım? (Dell XPS 15, Huawei Matebook Pro ve ya başka bir cihaz mı?). Öneri olarak hangi bilgisayarı tavsiye ediyorsunuz?
Bide hangi yönlerinden dolayı öneriyorsunuz?
Bütçe konusunda, yurt dışından alıcam. Kabaca olarak Türkiye fiyatı ile 10000-12000 TL söyleyim.
Şöyle bir canavar önerebilirim. :)
HP Omen 17-AN003NT Intel Core i7 7700HQ 32GB 1TB + 512GB SSD Fiyatı

EMİRXAN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Öncelikle herkese selamlar. Ben bir macbook pro almak istiyorum. Fiyat olarak kendime uygun donanımlı modeller seçdim. Ancak 2 model arasında kaldım. Sizce hangisini almak daha mantıklı ve ne için?
Model ve Özellik olarak şunlar:

Macbook pro 13 inç
Touch Bar and Touch ID
3.5GHz dual-core 7th-generation Intel Core i7 processor, Turbo Boost up to 4.0GHz
16GB 2133MHz LPDDR3 memory
256GB SSD storage
Intel Iris Plus Graphics 650
Four Thunderbolt 3 ports

Macbook pro 15 inç
Touch Bar and Touch ID
2.8GHz quad-core 7th-generation Intel Core i7 processor, Turbo Boost up to 3.8GHz
256GB SSD storage
Radeon Pro 555 with 2GB memory
Four Thunderbolt 3 ports

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Öncelikle herkese selamlar. Ben bir macbook pro almak istiyorum. Fiyat olarak kendime uygun donanımlı modeller seçdim. Ancak 2 model arasında kaldım. Sizce hangisini almak daha mantıklı ve ne için?
Model ve Özellik olarak şunlar:

Macbook pro 13 inç
Touch Bar and Touch ID
3.5GHz dual-core 7th-generation Intel Core i7 processor, Turbo Boost up to 4.0GHz
256GB SSD storage
Intel Iris Plus Graphics 650
Four Thunderbolt 3 ports

Macbook pro 15 inç
Touch Bar and Touch ID
2.8GHz quad-core 7th-generation Intel Core i7 processor, Turbo Boost up to 3.8GHz
256GB SSD storage
Radeon Pro 555 with 2GB memory
Four Thunderbolt 3 ports

Yukarıda belirtmiş olduğum XPS modeline de göz atmanizda fayda var.

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,353
macbook pro dell ıps serileri hem iş hem de performans odaklı 4 kilo laptop alacağıma masaüstü kurarım daha
Zaten laptop önerisi istemeseniz bende masaüstü önerecektim. O kadar paraya 1080Ti'lı sistem her türlü rahat toplanır.

EMİRXAN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Çox teşekkür ederim yaptığınız tüm yorumlar için.

D1.cLawS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
İş odaklı istiyorsan kesinlikle MacBook Pro tavsiye ederim. İşletim sistemi farkı var bir kere. Performans ihtiyacın iş odaklı olacağı için seni sıkıntıya sokmaz. Alabiliyorsan 15 inç tavsiye ederim. 13 inç de gayet mantıklı olabilir tabi (taşınması için). 1,5 yıldır Pro kullanıyorum bir kere bile pişman olmadım. Hem şarj süresi hem de performansı muazzam. Sırf retina ekran için bile alınır.

ismail1997

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
İş odaklı istiyorsan kesinlikle MacBook Pro tavsiye ederim. İşletim sistemi farkı var bir kere. Performans ihtiyacın iş odaklı olacağı için seni sıkıntıya sokmaz. Alabiliyorsan 15 inç tavsiye ederim. 13 inç de gayet mantıklı olabilir tabi (taşınması için). 1,5 yıldır Pro kullanıyorum bir kere bile pişman olmadım. Hem şarj süresi hem de performansı muazzam. Sırf retina ekran için bile alınır.
proda oyun oynamak mümkün mü

D1.cLawS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
proda oyun oynamak mümkün mü
Oyuna müsait bir bilgisayar değil. Ama inan aldığında oyun oynamasam da olur dersin.

2 arkadaşıma daha aldırdım, "Biz daha önce bilgisayar kullanmamışız." diyorlar o kadar net söylüyorum. Dediğim şekilde, iş amaçlı alacaksan çok iyi bilgisayar.Baktın oyunsuzluktan sıkıldın, Mac'ini de alır gider Starbucks'da kahveni içersin :D:D

ismail1997

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992

D1.cLawS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
İşlemci farkı var ve buna bağlı olarak performans. Pro'lar performans ve iş odaklı bilgisayarlardır. Genellikle web işleri ve diğer programlama dilleri ile uğraştığım için ben bunu tercih ettim. Benim gibi sürekli bilgisayar başında oturan birisiysen Pro ekranı hayattır, candır, efsanedir. Geçen arkadaşın Air'a baktım ve pikselleri saydım diyebilirim:)

Açıkcası Görkem Say'a katılıyorum. Sırf Mac olsun diye 3.700 TL gibi bir ücreti vermeni istemem.