Dizüstü Bilgisayar İçin 27" Monitör Önerisi

Bu konuyu okuyanlar

Caudron

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Herkese merhabalar,iyi forumlar.Üniversite yıllarında Monster ABRA A5 model 15" bir dizüstü bilgisayar almıştım sürekli şehir değiştirdiğim için.Şimdi okulu bitirdim tekrar evime taşındım.Yakın bir zamanda masaüstü bilgisayar için kasa toplama planım yok,bilgisayarım beni idare ediyor ancak laptop'un ekran boyutundan uzun süredir rahatsızım.Bu sebepten şöyle büyükçe bir monitör edinmeye karar verdim.Öyle profesyonel bir oyuncu sayılmam genellikle Euro Truck Simulator,Farming Simulator gibi simulasyon oyunları ile vakit geçiriyorum ve tabii bolcada film,dizi izliyorum.Yani fps oyunları gibi çok akıcı oyunlarda anlık yüksek performanslara ihtiyacım yok.Sizlere danışmak istediğim 2 sorum var ;

1.'si Ekran kartım GTX960M 2gb modeli.Bu kart herhangi bir 27" 1080P (bu değer benim için yeterli zaten 4K gibi modellere bütçemin yeteceğini sanmıyorum) monitörde belirgin sıkıntılar yaşatır mı,bahsettiğim oyunlarda kartımı çok zorlar mı ?

2.'si Belirttiğim şartlarda kartıma en uygun hz değerine sahip hangi monitörleri tavsiye edersiniz.

Bütçemi maksimum 1.400 TL civarı olarak belirledim.Ayrıca fazlasıyla film,dizi izlediğimden curved modellerin daha göze yatkın olduğunu deneyimledim.Eğer mümkünse curved modeller tavsiye ederseniz sevinirim.Fikirleriniz için şimdiden teşekkür ediyorum.

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
Biraz aşar bütçenizi ama güzel monitörlerdir tavsiye ederim. Eğer asamam derseniz farklı önerilerde bulunabilirim.

Caudron

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Biraz aşar bütçenizi ama güzel monitörlerdir tavsiye ederim. Eğer asamam derseniz farklı önerilerde bulunabilirim.
Tavsiyeler için teşekkür ederim hocam.Naçizane bi sorum olacak.Benim bilgisayarımın donanımı zaten pek çok güncel oyunda 60 fps üzeri pek görmüyor.144 hz ile 60 hz arasında simulasyon gibi oyunlarda belirgin farklar yaşarmıyım bu donanım ile acaba ?
Bir de şu monitör için yorumlarınız var mıdır ?

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
Tavsiyeler için teşekkür ederim hocam.Naçizane bi sorum olacak.Benim bilgisayarımın donanımı zaten pek çok güncel oyunda 60 fps üzeri pek görmüyor.144 hz ile 60 hz arasında simulasyon gibi oyunlarda belirgin farklar yaşarmıyım bu donanım ile acaba ?
Bir de şu monitör için yorumlarınız var mıdır ?

Simülasyon ağırlıklı oynuyorsanız yüksek tazeleme hızlarına gerek yok. Attığınız monitör de güzel.