Dizüstü Bilgisayar da Asus mu Dell mi?

Bu konuyu okuyanlar

RASK0LN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
DELL NB Inspiron 3558-B20F45C i5-5200U 4G 500G 15.6 2GBVGA Linux 2000 tl

Asus Amd A8-7410 2.5 İşlemci Ghz 8 Gb Ram 1 Tb R5-M230-2 Gb Ekran Kartı Windows 10 İşletim Sistemi 15.6" Siyah Dizüstü Bilgisayar 1700 Tl

Arkadaşlar bu laptoplardan sizce hangisi. amd ye karşı önyargım var ama hiç kullanmadım bilmiyorum. ısınma donma vb. Sorun oldunu duydum sadece.(birde delldeki 2gb vga ekran kartı nvdia mi amd mi yoksa başka bi markamı) lol cs go tarzı oyun ve standart kullanım için hangisi iyidir hangisi sorun çıkarmaz.Teşekkürler..

canberk_96

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Kardeşim bunların ikisinden birisini alma mecburiyetin yoksa eğer maksimum ne kadarlık bir bilgisayar bakıyorsan fiyatını belirtirsen en azından vereceğin fiyata göre alabileceğin en iyi bilgisayar seçeneklerini atan arkadaşlar olabilir senin için daha yararlı olur diye düşünüyorum :)

Flardryn

Asistan
Reaksiyon puanı
144
Konuyu profiline yazdıktan sonra gördüm, açıkçası 2 laptopta lol cs go gibi oyunlarda keyif vermez gibi geliyo bana. Isınma zaten laptopların genel sorunu, eski amd işlemcilerde bu konuda meşhurlar ama asustaki amd işlemci hakkında bilgim yok. Delldeki ekran kartı ne belli değil ve linux işletim sistemi hakkında bilgim yok. Asusun güzel yanı 8 ram olması ama onun dışındaki para win10 a gitmiş gibi duruyor. Daha bilgili birileri yardım eder umarım ya da bütçe arttırma şansın varsa senin için daha iyi olur. Daha performanslı freedos bir laptoba yönelmeni tavsiye edebilirim f/p oranı daha yüksek olur en azından. Bu arada şu an masaüstü kullanıyorum ama bir kaç ay öncesine kadar lenovonun bir laptobunu kullanıyordum. (i5 4200m, amd8750m, 8gb ram) günlük kullanımda memnundum ama gerek ekran kartından gerekse ısınma sorunlarından dolayı cs go'da pek keyif vermiyordu. Lol'de deneme fırsatım olmadı oynamadığımdan. Bu arada illa laptop diye tutturmuyorsan 2-2.5k ya giriş seviyesi oyun masaüstü de dizebilirsin. Laptobun ''taşınabilir'' olma artısı dışında kat kat daha yüksek performans alırsın masaüstünden.

RASK0LN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardeşim bunların ikisinden birisini alma mecburiyetin yoksa eğer maksimum ne kadarlık bir bilgisayar bakıyorsan fiyatını belirtirsen en azından vereceğin fiyata göre alabileceğin en iyi bilgisayar seçeneklerini atan arkadaşlar olabilir senin için daha yararlı olur diye düşünüyorum :)
çok teşekkürler önerin için evkur dan alma mecburiyetim var araştırıpda bu 2 si arasında kaldım evkura göre bütçe 2000 zaten 15 taksitle 2000 2600 oluyo amd konusunda yardımcı olacak arkadaş varsa sevinirim.
--- Gönderi Güncellendi ---
Konuyu profiline yazdıktan sonra gördüm, açıkçası 2 laptopta lol cs go gibi oyunlarda keyif vermez gibi geliyo bana. Isınma zaten laptopların genel sorunu, eski amd işlemcilerde bu konuda meşhurlar ama asustaki amd işlemci hakkında bilgim yok. Delldeki ekran kartı ne belli değil ve linux işletim sistemi hakkında bilgim yok. Asusun güzel yanı 8 ram olması ama onun dışındaki para win10 a gitmiş gibi duruyor. Daha bilgili birileri yardım eder umarım ya da bütçe arttırma şansın varsa senin için daha iyi olur. Daha performanslı freedos bir laptoba yönelmeni tavsiye edebilirim f/p oranı daha yüksek olur en azından. Bu arada şu an masaüstü kullanıyorum ama bir kaç ay öncesine kadar lenovonun bir laptobunu kullanıyordum. (i5 4200m, amd8750m, 8gb ram) günlük kullanımda memnundum ama gerek ekran kartından gerekse ısınma sorunlarından dolayı cs go'da pek keyif vermiyordu. Lol'de deneme fırsatım olmadı oynamadığımdan. Bu arada illa laptop diye tutturmuyorsan 2-2.5k ya giriş seviyesi oyun masaüstü de dizebilirsin. Laptobun ''taşınabilir'' olma artısı dışında kat kat daha yüksek performans alırsın masaüstünden.
Öncelikle dönüş yaptığın için çok saol ben amd nin ısınmayı soğutucuyla çözerim die düşündüm 8gb ram olması ve w10 olması hoşuma gitti ekran kartının markayı bende anlamadım.

JBoND

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Dell almanı tavsiye ederim, ekran kartı 2GB Nvidia GeForce GT820M. İlave 4 yada 8GB ile ram kapasitesini de rahatlıkla artırırsın, sıkıntı olmaz.

RASK0LN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle dönüş yaptığın için çok saol ben amd nin ısınmayı soğutucuyla çözerim die düşündüm 8gb ram olması ve w10
Dell almanı tavsiye ederim, ekran kartı 2GB Nvidia GeForce GT820M. İlave 4 yada 8GB ile ram kapasitesini de rahatlıkla artırırsın, sıkıntı olmaz.
Önerin için Teşekkürler diğer modellerde nvdia se nvdia amd yse amd yazıor ama bunda yok o biraz riskli ekran kartı eklemek sanırım laptopda o kadar kolay deil asus hakkında ne düşünüyosun.

Flardryn

Asistan
Reaksiyon puanı
144
Ekran kartı hakkında hiçbirşey yazmıyorsa onboard olabilir ona dikkat et. Ssd ve ram takviyesi yapabilirsin ilerde ama ekran kartı vs eklenmez sanırım.

Full_HD

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Genel olarak iki markaya da iyi diyebiliriz ama şahsi önerim, Intel işlemciliyi almanızdan yana.

JBoND

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Önerin için Teşekkürler diğer modellerde nvdia se nvdia amd yse amd yazıor ama bunda yok o biraz riskli ekran kartı eklemek sanırım laptopda o kadar kolay deil asus hakkında ne düşünüyosun.[/QUOTE]

Dell Inspirion 3558 laptop modeli, B20F45C ise donanım konfigürasyonu. Verdiğin model numarasından bu çıkıyor. ASUS'u tavsiye etmem, Dell doğru tercih olur. Dell laptopun altında service tag kodu var onunla dell'in sitesinde aratarak hangi donanıma sahip olduğunu teyit edebilirsin.