Öneri Diyet yapıyorum öneriniz nelerdir.

Bu konuyu okuyanlar

MelihST324

Doçent
Reaksiyon puanı
131
Arkadaşlar boyum 1.63 falandı galiba yaşım 13 kilom 62 spor yapıyorum tavsiyeleriniz nelerdir ?

emin:)

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,124
Senin yaşlarında ben 1.75 55 kilo felan idim. Bence çok şişko değilsen diyet yapma.

Şunları yaparsan hem boyun uzar hemde kilon dengelenir.

Her gün 15 Tane tam şınav çek (göğüsün yere deyicek ve tam kalkacaksın)
15 tanede mekik çek.

Dediğim gibi senin yaşındayken bunları yapıyordum ve yaşıtlarımdan daha kalıplı duruyordum.Kol gücün gelişir.

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,546
Dediğim gibi senin yaşındayken bunları yapıyordum ve yaşıtlarımdan daha kalıplı duruyordum.Kol gücün gelişir.
Beslenmene önem veriyor muydun peki? Çünkü deneyesim geldi fakat cips yemekten vazgeçemeyeceğim gibi.

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,124
Beslenmene önem veriyor muydun peki? Çünkü deneyesim geldi fakat cips yemekten vazgeçemeyeceğim gibi.
Açık söyliyeyim. Abur cuburu çok yerdim. Ama yediğim kadarda hareket ederdim. Sen 55-57 kiloya düşene kadar abur cuburu azalt. Zamanla 15 şınavın sana az geldiğini, sayıyı arttırmak istediğini fark edeceksin. O zaman 20,25,30 diye gidersin. Zaten 20-25 seviyesine geldiysen kilonda azalmıştır. Ama abur cubur yememeye çalış.

(yeme demiyorum ama 3 günde bir cips felan ye)

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,546
Açık söyliyeyim. Abur cuburu çok yerdim. Ama yediğim kadarda hareket ederdim. Sen 55-57 kiloya düşene kadar abur cuburu azalt. Zamanla 15 şınavın sana az geldiğini, sayıyı arttırmak istediğini fark edeceksin. O zaman 20,25,30 diye gidersin. Zaten 20-25 seviyesine geldiysen kilonda azalmıştır. Ama abur cubur yememeye çalış.

(yeme demiyorum ama 3 günde bir cips felan ye)
Şuan zaten 55 kiloyum. Neden bilmiyorum ne kadar çok yersem yiyeyim kilo almıyorum. Genelde zaten 2-3 günde bir abur cubur yiyorum fakat yediğim gün çok yiyorum.

MelihST324

Doçent
Reaksiyon puanı
131
Yağ oranın fazlaysa diyet yap yoksa gerek yok kilonu koru boyunla beraber yeterli. Hangi sporla ilgileniyorsun?
Okula yürüyorum okulda baya hareket etmeye çalışıyorum. ve youtubeden çocukla ilgili sporlar var onlardan yapıyorum gerçekten terletiyor.

Reaksiyon puanı
1,171
Okula yürüyorum okulda baya hareket etmeye çalışıyorum. ve youtubeden çocukla ilgili sporlar var onlardan yapıyorum gerçekten terletiyor.
Günde su içmeyi de ihmal etme ama çok aşırıya da kaçma yoksa vücudun atamaz. Süt içmeyi ihmal etme (çok aşırıya kaçmadan). Metabolizman ve yağ oranını bilmediğim için bu kadarı aklıma geldi. Yoğun bir şekilde ağır hareketler yapma. Kasların yeni yeni oturuyor. Eğer çok yağlı biri değilsen sadece abur cuburu kısabilirsin. Diğer yiyeceklerden kısmana gerek yok. Çünkü daha gelişme çağındasın. Ben o yaşlarda yüzmeyle ilgileniyordum. Yüzme çok iyi kilo verdirir. Omuzlarını geliştirir.

Son düzenleme:

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,124
@Captain MacMillan 'ın dediği gibi bol bol su iç. Su içtikçe terlersin. Terledikçe zayıflarsın. Otururken yamuk durma ergenlik döneminde kemik hızlı şekil alır. Dik dur. Omuzlarını geri atki öne düşmesin. Google Play'de 30 Günde adında spor uygulamaları var. Onları kullanabilirsin. Ama kalıplı durmak istersen günlük en az 30 şınav 50 mekik derim.

MelihST324

Doçent
Reaksiyon puanı
131
Günde su içmeyi de ihmal etme ama çok aşırıya da kaçma yoksa vücudun atamaz. Süt içmeyi ihmal etme (çok aşırıya kaçmadan). Metabolizman ve yağ oranını bilmediğim için bu kadarı aklıma geldi. Yoğun bir şekilde ağır hareketler yapma. Kasların yeni yeni oturuyor. Eğer çok yağlı biri değilsen sadece abur cuburu kısabilirsin. Diğer yiyeceklerden kısmana gerek yok. Çünkü daha gelişme çağındasın. Ben o yaşlarda yüzmeyle ilgileniyordum. Yüzme çok iyi kilo verdirir. Omuzlarını geliştirir.
2-3 litre içsem suyu yeterlimi ?

Son mesajlar