Diyanetin Bütçesinin SpaceX'ten fazla olması...

Bu konuyu okuyanlar

takerisk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
arkadaşlar kimse beni yanlış anlamasın ben dine verilen paranın neden bu kadar çok olduğunu düşünüyorum elhamdülillah müslümanım... sizlerle olumlu/olumsuz tartışmak istiyorum neden diyanetin bütcesi spacexten fazla?

2020 yılında diyanet'in bütçesi 11.5 milyar tl (1.68 milyar usd).

2019 yılında spacex'in bütçesi 1.3 milyar usd

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Bir imam maaşının 4000 TL olduğunu düşünecek olursak 4 milyar TL sadece maaşına gidiyor. Harici giderler hariç.

KamtariR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,697
Konu yine diyanete geldi. Kardeşim diyaneti bir salın artık ya

Diyanete kadar kırk tane tırişkadan kurum var

Partilere her seçimde 800mio TL para alıyor kampanya bütçesi

İbb taksime saçma sapan bir platform yaptı izbe bir şey fiyatı 650bin TL

Bu saçma bütçeleri bul topla 10 tane tesla yapar

İnadına niye diyanet? Diyanet ile neyi alıp veremiyorsunuz?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir de rakamlar da yalan

Space x sadece mekik için bile 3 milyar dolar bütçe aldı NASA dan

Şu diyaneti salın artık işinize bakın

takerisk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Bir imam maaşının 4000 TL olduğunu düşünecek olursak 4 milyar TL sadece maaşına gidiyor. Harici giderler hariç.
kaç tane imam var ki?

Konu yine diyanete geldi. Kardeşim diyaneti bir salın artık ya

Diyanete kadar kırk tane tırişkadan kurum var

Partilere her seçimde 800mio TL para alıyor kampanya bütçesi

İbb taksime saçma sapan bir platform yaptı izbe bir şey fiyatı 650bin TL

Bu saçma bütçeleri bul topla 10 tane tesla yapar

İnadına niye diyanet? Diyanet ile neyi alıp veremiyorsunuz?

Bir de rakamlar da yalan

Space x sadece mekik için bile 3 milyar dolar bütçe aldı NASA dan

Şu diyaneti salın artık işinize bakın
kardeşim güzel bir yazı yazmışsın fakat ben diyaneti karalamak veya diyanet ile alıp veremediğim yok merak ettim sordum??

Mehmedxr

Asistan
Reaksiyon puanı
238
1.2 sapcex bütçesi mi mhahaaha ALINTI(SpaceX'in yeni nesil roketi ilk deneme ateşlemesini başarıyla 4 Haziran 2010'da gerçekleştirdi. O gün, SpaceX için yükseliş döneminin başlangıcıydı. Firma, kurulduğu günden Falcon 9'un başarıyla ateşlendiği ana kadar Ar-Ge'ye tam 440 milyon dolar harcamıştı. NASA için benzer bir roket üretmek, tahminlere göre üç katı maliyete gelecekti) sadece argryr 400milyon TEKRAR ALINTI (NASA’nın 2006-2018 arasında Roscosmos’a ödeyeceği toplam bedelin 3,368 milyar dolara ulaşması bekleniyor.) Ki bir şirketle bir bakanlığın bütcesini ne kadar doğru siz düşünün birinin omzunda 100binlerce çalışanın yükü ibadethaneler ( sadece cami değil kilise vesayire gibi) ibadethanelerin masrafları gibi birinde ise arge odaklı bir üretici şirket siz düşünün artık... (bu arada aynı konu aynı başlık ve aynı metin ile farklı bir forumda açılmış heralde bu konunun sdn forumdada tartışılmasını istediniz demek istiyorum)

takerisk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
1.2 sapcex bütçesi mi mhahaaha ALINTI(SpaceX'in yeni nesil roketi ilk deneme ateşlemesini başarıyla 4 Haziran 2010'da gerçekleştirdi. O gün, SpaceX için yükseliş döneminin başlangıcıydı. Firma, kurulduğu günden Falcon 9'un başarıyla ateşlendiği ana kadar Ar-Ge'ye tam 440 milyon dolar harcamıştı. NASA için benzer bir roket üretmek, tahminlere göre üç katı maliyete gelecekti) sadece argryr 400milyon TEKRAR ALINTI (NASA’nın 2006-2018 arasında Roscosmos’a ödeyeceği toplam bedelin 3,368 milyar dolara ulaşması bekleniyor.) Ki bir şirketle bir bakanlığın bütcesini ne kadar doğru siz düşünün birinin omzunda 100binlerce çalışanın yükü ibadethaneler ( sadece cami değil kilise vesayire gibi) ibadethanelerin masrafları gibi birinde ise arge odaklı bir üretici şirket siz düşünün artık... (bu arada aynı konu aynı başlık ve aynı metin ile farklı bir forumda açılmış heralde bu konunun sdn forumdada tartışılmasını istediniz demek istiyorum)
yazdıkların için teşekkürler fakat ben başka bir forum kullanmıyorum

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
Twitter'da görmüştüm bu olayı. Ancak diyanetin bütçesi daha yüksek değil. Orada SpaceX'in bir miktarlık hisse değeri baz alınmış. Hisse değeri ile bütçe farklı şeyler. Bende mevcut yönetimi desteklemiyorum ve diyanetin bütçesinin de abartı olduğunu düşünüyorum, ancak muhalif olacaksanız da eleştirdiğiniz kesim gibi olmadan iyice araştırıp-okuyup muhalif olun bari. Böyle yaparak durumu daha da kötü ve karışık bir hale sokuyorsunuz.

Reaksiyon puanı
769
Twitter'da görmüştüm bu olayı. Ancak diyanetin bütçesi daha yüksek değil. Orada SpaceX'in bir miktarlık hisse değeri baz alınmış. Hisse değeri ile bütçe farklı şeyler. Bende mevcut yönetimi desteklemiyorum ve diyanetin bütçesinin de abartı olduğunu düşünüyorum, ancak muhalif olacaksanız da eleştirdiğiniz kesim gibi olmadan iyice araştırıp-okuyup muhalif olun bari. Böyle yaparak durumu daha da kötü ve karışık bir hale sokuyorsunuz.
Tamam hisse değeri baz alınmış olsun ona bakılırsa 2018 yılında Diyanet İşleri'ne 10,4 milyar TÜBİTAK'a da 3 milyar ayrılmıştı?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
Birazcık seni suçlamış gibi oldum yanlış anlaşıldıysam kusura bakma yoksa ne demek istediğini gayet iyi anladım.
Kusura bakmalık bir durum yok. Ancak ben zaten diyanetin olan bütçesini ve mevcut yönetimi desteklemediğimi belirttim. Tubitak bu bütçede olsa onun da iyiye kullanacağını sanmıyorum zaten. Ancak benim dikkat çekmek istediğim olay farklı. Yalan haberle muhaliflik yapılmaz.

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
Diyanet Isleri Baskanliginin Ekseninde Sadece Camii & Mescidler Yok.
Camii Disinda, Kilise, Havra, (Sinagog) Cem Evi vs. Bunlar da Diyanet Isleri Baskanligina Bagli ve Bir Takim Giderleri Yine Bu Kurumumuzun Ödenekleriyle Karsilanmakta.

Sirf Sadece Camii Ekseninde Bakacak Olursak (Diger Ibadethanelerde ve Inanislarda Abdest Olayi Yok ) Baskanlik Camii ve Mescidlerin Elektrik Ihtiyacini Karsiladigi Herkesce Bilinmekte.

Buna Bagli Olarak Ilk Sirayi Alan Giderin Baskanligin Giderlerinin En Büyük Yükü Elektrik Giderleri Oldugunu Bilmenizi Isterim.

Diger Yandan Son 3 Yildaki Giderlerinin Bir Onceki Yillara Nazaran Tutarsizliklari Akilda Soru Isaretleri Biraksada Bircok Kurumda Bu Durum Yasanmakta. Fakat Bu Kurumda Olmasi Acikcasi Ister Istemez Insani Canini Sıktığı Kadar Üzüyor. Zam ve Personel Artisina Bagli Olarak Artan Fatura Giderleri Ihtimali Disinda Birsey Gelmiyor Aklima. Bu Yuzden Temenni Olarak Faturalandirmada Usulsuzluk Olmamis Olsun Belirtilen Rakamlar Dogru Olsun.

Bu Sorulari Nihai Cevaplari En Kisa Zamanda Arastirilip Acikliga Kovusturulmasiyla Son Bulacagini Unutmamak Gerektiginden Pesin Hüküm Olmaktan Kacinmanizi Tavsiye Ederim.

Sözün Özü Biri veya Birileri Bu Kurumumuzdaki Giderleri Sisirerek Bir Sekilde Eritiyor Olsa Bile Bunu Kurumun Baskanina ve Diger Herkese Mal Etmenin Kul Hakkina Girdigini Unutmayalim.

Fakat Kurumumuzu Gerek Görsel Gerekse Sosyal Medyada Birileri Bu Tarz Haberler ve Dipsiz Iddialarla Kurumumuz Yipratilmakta Itibarsizlastirilmaya Calisinilmaktadir. Buna Alet ve Destek Olmaktan Kacinmanizi Herkese Tavsiye Ederim.

Kim veya Hangi Kurum Olursa Olsun Er Yada Gec Milletin Parasini Gasp Eden/ Calan Herkesin Birgun Hesap Verecegini Unutmayalim.