Divxplanet 6. Yaşını Doldurması Şerefine Yeni Üye Alımı Açılmıştır

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tarumoloji

Müdavim
Reaksiyon puanı
44
Divxplanet 6. Yaşını Doldurması Şerefine Yeni Üye Alımı Açılmıştır

Bildiğiniz gibi sitemiz 4 yıla yakın bir süredir, kısa süreli birkaç dönem hariç üye alımı yapmamaktadır. Ancak internet kullanımındaki artış sebebiyle, sitemize üye olmayı arzuladığı halde bunu gerçekleştiremeyen kullanıcıların da farkındayız. Her gün yüzlerce insan, iletişim formunu kullanarak bu arzusunu dile getiriyor. Ancak DP Yönetimi olarak bizler de, özellikle internette yaşanan "dil" ve "davranış" kirliliğine mümkün olduğunca bulaşmamak için, kılı kırk yarıyor, fazlasıyla titiz davranıyoruz. Bu durumda da sinemaseverlere katkı sağlayabilecek ciddi miktarda insan DP üyeliğinden mahrum kalmış oluyor.

2009 yılı başında yaptığımız üye alımından sonra taleplerin arkasının nisbeten kesileceğini düşünmüştük ama yanıldık. Üyeliğin açılması konusunda yoğun bir kullanıcı baskısı sözkonusu. Sonuç olarak, geçen sene yaptığımız gibi, üyelik alımının getireceği muhtemel olumsuz etkileri asgariye indirecek, gerçekten paylaşım amaçlı kullanıcıların kendilerini sınırlamadan ifade edebileceği bir yapılandırmaya gittik:
  • Aldığımız karara göre, Divxplanet yeni üye alımını bir süreliğine açmıştır.
  • Yeni kayıt yaptıranların üye grubu "Yeni Üye" olacaktır ve bu grup üyeleri forumun sadece belli kısımlarında ileti gönderebilecektir.
  • Yeni kayıt yaptıran üyeler, site tarafında diğer kullanıcılar hangi haklara sahipse, aynı haklara sahip olacaklardır.
  • Gerek site, gerekse forum üzerinde gerçekten "paylaşımcı" olduğunu gösteren üyelerin üye grubu uygun görülen zamanda "Üyeler" sınıfına kaydırılacaktır.
  • Bir üyenin birden fazla farklı adlarla üye olması yasaktır. Bu durum saptandığında kıdem olayının avantajları göz önüne alınarak o üyenin en yeni üyelik adı dışında diğerleri iptal edilir. Tekrarlanması durumunda forum kurallarına bilerek ve ısrarla karşı geldiği için üyeliği tamamen iptal edilir.
  • Sitemizden ed2k linkleri almak, altyazı indirmek ve anonim forum kısımlarından yararlanmak için üye olmaya gerek yoktur. Bu sebeple, sayılı avantajlar dışında yararlanmak istediğiniz şeyler yoksa, üye olmayınız. Çünkü, laf olsun torba dolsun veya kötü niyet ve amaçlarla alınmış üyelikler bir süre sonra silinecektir. Üyeliğin devamını sağlamak amacıyla içeriği boş, forumla ilgisiz, maksatlı ileti gönderilmesinin tesbiti halinde, ilgili üye uyarı gönderilmeksizin siteden ihraç edilecektir. Divxplanet, yerleşik düzeni ve geleneklerine uymayan üyeleri bünyesinde barındırmak düşüncesinde değildir, böyle bir mecburiyeti de yoktur.
  • Divxplanet yönetimi, gerek gördüğü her an üyelik alımını kapatabilir.
Sitemize yeni üye olacak olanlar dışında, şu veya bu şekilde uzaklaştırma almış ve yeniden üye olanlar için de bir hatırlatmamız var. Geçmişte olanları geçmişte bırakmalısınız. Kötü niyetli olarak nitelenebilecek davranışlar içerisine girenler/girmeye yeltenenler, sitemizin çizgisini korumaya kararlı olduğumuzu bilmeli, davranışlarını ona göre düzenlemelidir.

6. yaşgünü şerefine açtığımız üyelik alımı, herhangi bir önbildirimde bulunmaksızın tarafımızca takdir edilecek bir zamanda kapatılacaktır.
Türkçe içerikli sinema ve altyazı sitesi olan Divxplanet'te alacağınız üyeliklerin değerinin bilineceği ümidiyle...

Divxplanet Yönetimi

Not: Üye grubu "Yeni Üye" olan üyelerimiz lütfen şu başlığa bir göz atsınlar...

Üye Alımı Kapanmıştır...

Üye alımları durdurulmuştur...

Sevgili sinemaseverler;
6. yıldönümümüz şerefine açtığımız üyelik alımımız durdurulmuştur. Uzunca bir süre de açılması düşünülmemektedir. Türkiye'nin en kapsamlı sinema, altyazı, link içerikli sitesi Divxplanet'te sahip olduğunuz üyelikleri kullanırken, lütfen forum kurallarımıza ve temayüllere uygun hareket ediniz. Üyeliklerinizin kalıcı olması için genel hatlarıyla hatırlatmakta fayda gördüğümüz hususlar şunlardır:
Öncelikli önem verdiğimiz, insan kalitesidir. Her kesime açık bir ortamda, birbirine tamamen zıt farklı görüş, düşünce ve yaşam biçimine sahip binlerce üyemiz mevcuttur. Kimsenin kendimiz gibi düşünme zorunluluğu olmadığını dikkate alıp, farklı fikir ve düşünce sahiplerine yönelik kaba, aşağılayıcı, tahrik ve tahkir edici davranışlarda bulunmayınız.
Forumdaki tüm yöneticiler, sahip oldukları yetkiyi gönüllülük esasına göre kullanmaktadır. Günlük uğraşı ve işlerinden arta kalan ve/veya arttırdıkları zaman içerisinde, sitedeki işleyişin düzgün olmasını sağlamaya çalışmaktadırlar. Herhangi bir sorunuz olduğunda veya itiraz edeceğiniz bir husus varsa, bunu hesap sorar tarzda değil, bilgilenme amacıyla sormalısınız. Tüm yetki sahibi arkadaşlarımız, yaptıkları fedakârlıklar göz önüne alındığında, bu nezaketi hak etmektedirler.
Sitemizde siyaset, din, futbol konuları tartışılmamaktadır. Bu konuda geçmiş dönemlerdeki esnek davranışlarımızın netice vermemesi sebebiyle, uygulamada herhangi bir değişiklik, yumuşatma veya serbestlik düşünülmemektedir. Lütfen bu prensibimize saygı gösteriniz.
Divxplanet, profesyonelce değil, gönüllülük esasına göre yönetilen siteler sıralamasında en üsttedir. Sanıldığının aksine, kısıtlı bir reklam geliri mevcuttur ve bu gelir ile giderlerini karşılamakta, kullanıcıların siteyi daha hızlı ve sorunsuz kullanması adına yenilikler yapmaktadır. Bu sebeple, sunucuyu ağırlaştıracak, kullanıcıların site içerisinde dolaşmasını işkence haline getirecek bazı yükler atılmış veya kısıtlanmıştır. Hem bu sebeple, hem de görsel çirkinliğe neden olması yüzünden, kullanılan avatar ve imzalarda belirlenmiş sınırlara lütfen riayet ediniz.
Kurallarda açıkça yazılmış olmasına rağmen, şeytana uyup iki veya daha fazla üyelik almış olabilirsiniz. Kendiliğinden bildirip sildirmeniz halinde en eski üyeliğinizi kullanmaya devam edebilirsiniz. Ancak yöneticiler tarafından fark edilen çift üyeliklerin tümünün kapatılacağını bilmelisiniz.
Divxplanet uygulamalarının bazıları kimi insanları memnun etmemekte, hatta düşmanlıklarına sebep olmakta. Bunun farkındayız. Kendimizce doğru bildiğimizi yapıyor olduğumuz için, uygulamalarımızda herhangi bir değişiklik sözkonusu değildir. Sırf bu düşmanlık sebebiyle üyelik almış ve bu doğrultuda kullanmak niyetinde olabilirsiniz. Aramızda böylesi insanlar varsa ve üyeliği kötü amaçlarla edinmişse, hatırlatmak isteriz ki, "lafla peynir gemisi yürümüyor". Bağıra çağıra, aşağılayarak, hakaret ederek sarf ettiğiniz enerjiyi, kendinizi geliştirmeye harcarsanız, sinemaseverler sizi takdir edecektir. Ortalığı velveleye vererek site sahibi olunsaydı, bugüne kadar sitemiz gibi elli tane site olmuş, divxplanetin adı anılmıyor olurdu. Bu sitede, başka sitelerde, bloglarda, sözlüklerde düşmanca hisler içeren yazılar yaza yaza sadece kendi saygınlığınızı yitirirsiniz. Konuşarak veya bağırarak veya çıngar çıkararak sorun çözmek mümkün değildir. Bizler de insanız, her zaman hata yapma eğilimindeyiz. Hata yaptığımızı düşünüyorsanız, uygun bir dille bildirmeniz halinde emin olun dikkate alınacaktır.
Üye alımının kapanmış olması, sitemize üye olunamayacağı anlamına gelmemektedir. 3 seneden fazladır uygulamada olan BONUS forumumuz üzerinden sitemize üye olabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, http://forum.divxplanet.org/ adresine kayıt olup burada faydalı (veya başka bir ifadeyle zararsız) bir üye olacağınızı göstermek.*

Darknes$

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Teşekkürler üye oldum

jungeman

Müdavim
Reaksiyon puanı
67
Aldım üyeliğimi. Teşekkür ederim.

astute

Asistan
Reaksiyon puanı
5
eyvallah aldım üyeliğimi..

7.43

Müdavim
Reaksiyon puanı
332
Üye olmuştum ama hiç hatırlamıyorum.

anfy

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Mesajı görünce bakayım dedim üyeliğime. Kasım 2004 de üye olmuşum :) ama sadece altyazı indirmek için girdiğimden hiç üye girişi yapmıyorum.

Blackout

Müdavim
Reaksiyon puanı
383
Teşekkürler, epeydir takip ediyordum, iyi oldu bu.

N3CAT1

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
144
teşekkürler. üye oldum :D

UgurABA

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
Ne zamandır bu üyeliği aradığımı davetiye bölümündeki birçok kullanıcı bilir süper oldu :) Sonunda :D

desperado64

Müdavim
Reaksiyon puanı
104
heyt be aramıza yeni çömezler katıldı
pis.png

keyloger

Müdavim
Reaksiyon puanı
233
Bu yıl üyelik alma açısından baya şanslı bir yılımdayım :D

Her yerden üyeliğim oldu, kalmadı sanki başka üyelik alabileceğim yer. :D

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Geçen birine teşekkür edeyim dedim bi baktım üyelik kapalı :)Çok iyi oldu bu eyvallah.

Rom.

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Teşekkürler...

Rom.

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Üye alımı kapanana kadar konu sabit kalacaktır...

UgurABA

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
Ya bu divxplanet'e izlediğimiz dizinin altyazısı çıktğında mail adresine uyarı gelmesi gibi bişey yok mu ?

Rom.

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Ya bu divxplanet'e izlediğimiz dizinin altyazısı çıktğında mail adresine uyarı gelmesi gibi bişey yok mu ?
Çok şey istiyosun :D

al üyeliğini çekil bi kenara bence :D

forumları var orada dile getirebilirsin isteğini :)

UgurABA

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
Çok şey istiyosun :D

al üyeliğini çekil bi kenara bence :D

forumları var orada dile getirebilirsin isteğini :)

Haha yok hocam turkcealtyazi.org'da bile var ben sadece bu özellik ve daha önce altyazılar eklendiği için buraya üye oldum :D bi ara olmadı onların forumda sorucam bakalım :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Son mesajlar