Displayport to Hdmı dönüştürücü sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Caniso

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar ben Monster laptop kullanmaktayım. Yakın zamanda Rampage RM-344 144Hz 1ms monitör aldım. Monster laptopumu HDMI ile monitöre bağladım fakat en fazla 120Hz alabiliyorum. Monitörde Display Port girişi var ve monitörün kutu içeriğinde 1 adet Display Port kablosu bulunmakta fakat kullanmış olduğum Monster laptopta Display Port çıkışı bulunmamakta, bunun için Amazon'dan Display Port to HDMI dönüştürücü aldım. Bu kablonun Display Port girişini monitöre bağlıyorum laptopun HDMI kablosunu da monitöre bağladığım dönüştürücü kabloya takıyorum fakat sinyal yok diyor, görüntü gelmiyor. Biraz araştırdım ama işime yarar bir çözüm bulamadım. Laptopu direkt olarak HDMI ile monitöre bağladığımda herhangi bir sorun çıkmıyor görüntü geliyor ama 144Hz monitörü 120Hz de kullanabiliyorum. Amazon'dan aldığım dönüştürücüyü kullandığımda görüntü gelmiyor bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
DP ile herhangi bir dönüştürücü veya kablo kullanıyorsan, DP kısmının görüntüyü aktaran kısma gelmesi lazım aktarıldığı kısma değil. Yani sen dönüştürücünün DP kısmını monitöre takarsan görüntü alamazsın. Normal şartlarda HDMI sürümün çok eski değilse 144 Hz alabilmen lazım. Ben eski laptopumda alıyordum HDMI ile 144 Hz. HDMI kablon nedir?

Caniso

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hdmı kablom tivibunun verdiği hdmı kablosu elimde bu vardı o yüzden farklı bir hdmı kablosu almadım. Bir ürün buldum ama çalışır mı sorunumu çözer mi bilemedim bu ürün mini dp to dp dönüştürücü acaba bu ürünü alsam 144hz performansını alabilir miyim bir fikrin var mı bu konu hakkında.