Diskten okuma hatası

Bu konuyu okuyanlar

Paramore

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Pc çalışırken genelde Chrome ortalama 4 sekme ile winamp ve msn açık oluyor. Bilgisayar bazen garip bi donma yapıp 40 - 50 sn sonra yine çalışıyor bu sırada müzik duruyor hiç bişey yapılmıyor muhtemelen idm'nin indirmeside duruyor. Sonra bittiğinde indirdiğim dosyayı diğer bölüme taşıyamıyorum..
Pc'nin böyle takılması niyedir? (genelde hatalar hddyi gösteriyor)
bu dosyayı kurtarabilir miyiz? (taşımaya çalışırken felç ediyo pcyi)
2ce0uhf.jpg

vegaturk

Müdavim
Reaksiyon puanı
117
Bende ilk zamanlar böyle hatalar veriyordu bu hatalar karşısında diski birleştidğimde dosyaları taşıyabiliyordum şuan öyle bir sıkıntım yok istersen diski birleştir bakalım yine aynı hatayı alacakmısın.

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
hdd gitti gidecek şimdiden içindeki bilgileri bir yere tası
muhtemelen chkdsk yaparsan düzelme şansı olabilir
hdd için türm partition ları birleştirdikden sonra (hızlı format değil ) normal format at,
tum bunlaa rağmen sorun hala devam ediyorsa geçmiş olsun.

pcwolf

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Alakasız gelse de k lite codec pack yüklü mü bilgisayarda?

Paramore

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
İvet hep yüklerim neden ki?

Ekleme bu pc.deki 2. Hdd oda böyle yapıyordu bunu yeni aldımmm. Niye böyle oluyo bunlar? Benden mi kaynaklanıyor acaba

pcwolf

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
K liteı kaldırıp sorun var mı tekrar bakın bi, medya dosyalarına ya da tıklayınca ya da o kısma gelince işlemciyi aşırı derece sömürüyor program.

Paramore

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Dosyayı yeniden indirdim
k lite kaldırmama rağmen müzik klasörüne girmiyor şu an öbür harddiske taşıyorum umarım 11 dk içinde sorun çıkmaz..

pcwolf

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Bilgisayarda medya programlarını da silip deneyin bence.

Paramore

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Diğer Harddiske taşıdım müzik klasörünü giriyor artık o sorun çözüldü, o sorun için ayrı konuç açmıştım zaten.

Bu konunun amacı Disk okuma hatasını neden yaptığı içindi. O resimdeki parçayı bir daha indirdim. Öyle yapınca dosya kurtarılamıyor malesef.

Bana şu konu da yardım ediin. İki tane HDD var biri 250 biri 500 GBlik neden hep HDD hataları alıyorum. Sorun benim kullanmamda mı acaba? Çok az program yüklerim ve Ccleaner ile kayıt girdilerini temizlerim ve Tune up ile defrag yaparım hepsi bu.

Son mesajlar