Diski Bölüp İşletim Sistemi Kurmak

Bu konuyu okuyanlar

NotBeACoward

Asistan
Reaksiyon puanı
57
Dostlar tek diskim vardı bende onu bölüp linux yükledim diğerindede windows 10 var ama şimdi böldüğüm diskte linux duruyor ama windows 10dayken o disk gözükmüyor ve ben easybcd yükletim boot işlemleriyle uğraşmamak için diski görmediği için ama yapamıyorum.

• Beğen
Reactions: bwr

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,930
Çünkü EXT4 diskiniz. UEFI olarak kurdaysanız rEFInd Boot Manager kurun.

• Beğen
Reactions: bwr

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
UEFI'yi silmekten kast ettiğiniz şey nedir?

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
Bilgisayar başlarken boot menüsünü açın sonra windows'u boot edin. Disk yöneticisinden veya AOMEI Partition Manager gibi bir yazılımla Linux kurduğunuz diski silip NTFS şeklinde biçimlendirin.

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
Hangi linux dağıtımını yüklediniz? Eğer Ubuntuysa bildiğim kadarıyla kurulum esnasında windowsun yanına kur dediğinizde boot manager'ı da otomatik olarak kuruyordu.

NotBeACoward

Asistan
Reaksiyon puanı
57
Hangi linux dağıtımını yüklediniz? Eğer Ubuntuysa bildiğim kadarıyla kurulum esnasında windowsun yanına kur dediğinizde boot manager'ı da otomatik olarak kuruyordu.
Manjaro yüklü. Ben windows üzerinden halledemem mi bu boot meselesini. Çünkü her seferinde biostan düzenlemek istemiyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam yardım edebilirmisiniz

Son düzenleme: