Soru DiskDrill ile videolar kalitesi bozulmadan geri gelir mi?

Monoleum23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar, hafıza kartını sıfırlarken büyük bir aptallık yaparak harddiski sıfırladım, farkına da çok sonra vardım.
DiskDrill ücretli versiyonunu aldım, taramayı yapıyor merak ettiğim husus ise videolar kalitesi bozulmadan gelir mi? En az 1000 video var, çoğu 4k çekilmiş. Disk fizikse lolarak zarar görmedi, üzerine herhangi bir yazılma da olmadı.

mychar276

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
3,218
Veri kurtarmada asla garanti yöntem olmuyor. Özellikle sadece yazılımsal bir kurtarma yapılıyor ise. Harddiskin sıfırlanma yöntemi de burada önemli yol oynuyor. Eğer hızlı biçimlendirme metodu ile silinmişse büyük ihtimal verinizin tümünü kurtarırsınız.

Son kullanıcıya yönelik data kurtarma yazılımları arasında Wondershare firmasının Recoverit programı da fena iş çıkarmıyor, bilginize.

Monoleum23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Veri kurtarmada asla garanti yöntem olmuyor. Özellikle sadece yazılımsal bir kurtarma yapılıyor ise. Harddiskin sıfırlanma yöntemi de burada önemli yol oynuyor. Eğer hızlı biçimlendirme metodu ile silinmişse büyük ihtimal verinizin tümünü kurtarırsınız.

Son kullanıcıya yönelik data kurtarma yazılımları arasında Wondershare firmasının Recoverit programı da fena iş çıkarmıyor, bilginize.
MacOS hocam, disk izlencesi üzerinden sıfırladım. Verileri görüyorum şu an kurtarmadan açtım, eski kalitesi yok. Uygun fiyatlı başka öneriniz var mı?