Discovery Channel 3D, Digitürk'te yayında
Digiturk, yepyeni 3D yayınları bünyesine katmaya devam ediyor.

Türkiye’nin lider dijital platformu Digiturk, dünyanın gerçeğe dayalı yayın yapan önder medya kuruluşu Discovery Communications’ın bir parçası olan Discovery Networks CEEMEA (Orta ve Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) ile, Discovery 3D programlarının sadece Digiturk üzerinden yayını için bir anlaşma imzaladı.
Digiturk üyeleri, Türkiye’de ilk kez Discovery’nin 3D programlarını izleme keyfine 1 Mayıs 2012′den itibaren 399′uncu kanaldan ulaşıyor.


Discovery Networks CEEMEA, Gelişen Pazarlar Bölgesi Ülke Müdürü Phillip Luff konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Digiturk platformunda 3D programlarımızın izleyicilerle buluşmasından mutluluk duyuyoruz. Digiturk izleyicileri, CEEMEA bölgesinde Discovery’nin bu yepyeni deneyimini yaşayan ilk kişiler olacak. 3D, bizim gerçeğe dayalı eğlence programlarımıza tamamen yeni bir derinlik ve heyecan getirecek ve Digiturk üyelerine, gerçekten üstün bir izleme deneyimi yaşatacak” şeklinde konuştu.


Digiturk İçerik ve Alımlar Direktörü Esra Özaral Altop konu ile ilgili olarak “3D konusuna ciddi yatırımlar ve içerik alımları yapıyoruz. Discovery 3D içeriklerinin sadece Digiturk’te yayına başlamasıyla bu kategoride de liderliğimizi sürdürmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Discovery 3D içerikleri 1 Mayıs tarihi itibariyle Digiturk 399 nolu 3D kanalımızda yayına başlıyor ve Digiturk, 3D’nin adresi oluyor” ifadelerini kullandı.


Discovery Networks ve Digiturk, izleyenlerini dünyanın tuhaf terk edilmiş kasabalarına, şehirlerine ve yapılarına 3 boyutlu yolculuğa çıkaran, 3net Stüdyoları yapımı Forgotten Planet; Amerika’daki korkunç hikayeleri ve bunların ardında bıraktıkları gizemli olayların sır kapılarını aralayan The Haunted; kanundan boşu boşuna kaçmaya çalışan ve bu esnada bazı olağanüstü ve imkansız deneyimler yaşayanları takip eden I Almost Got Away With It; havacılık teknolojisi ve nefes kesen uçuş manevralarını gösteren özel bir program olan ve yine 3net stüdyoları yapımı Oceana Air Show gibi muhteşem 3D kalitesindeki birbirinden ilginç programlarını izleyenleriyle buluşturuyor.


Digiturk, yılın başından beri bünyesine yepyeni kanallar almaya devam ediyor. Discovery Channel, Animal Planet ve Discovery Science kanallarından sonra platformun son yeniliği olan Discovery Networks’ün 3D programları ile birlikte Digiturk ailesi genişlemeye devam ediyor.


KAYNAK: SONDAKİKA
 

thepolice2

Doçent
Bana göre bunlar digiturk ün çırpınışları. Radyolarla sürekli uydu dağıtmaya çalışıyor. Discovery channel d smartın kanalıydı. Kendi kanalları yetmeyince oraya başvurdular. Lig Tv sizin için önemli değilse boşverin gitsin
 
Üst