Discord'da dinlediğim ve izlediğim şeyler karşı tarafa gidiyor.

Ozan_Gungor

Öğrenci
25 Mart 2021
5
3
3
24
Merhaba arkadaşlar 1 gün önce Rampage X-Jammer Oyuncu Kulaklığı aldım ve kulaklıkta bir sorun göremedim ama sesli Discord konuşmalarında açtığım sesler konuştuğum kişiye gidiyor ve bunun çözümünü bir türlü bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim. Eğer lazım olursa Discord kullanıcı adım:?OzÆn#3978

AlperShal

Müdavim
Müdavim
14 Ekim 2018
2,724
2,553
293
Merhaba arkadaşlar 1 gün önce Rampage X-Jammer Oyuncu Kulaklığı aldım ve kulaklıkta bir sorun göremedim ama sesli Discord konuşmalarında açtığım sesler konuştuğum kişiye gidiyor ve bunun çözümünü bir türlü bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim. Eğer lazım olursa Discord kullanıcı adım:?OzÆn#3978
Ses Ayarları > Kayıt Cihazları > Mikrofonunuza Girin > Gelişmiş > Oradaki Bütün Tikleri açın. Hem Discord'un hem Windows'un ses özellikleri çalışmaya başlayacaktır bu da sesin gitmesini büyük ihtimalle engeller.

Ozan_Gungor

Öğrenci
25 Mart 2021
5
3
3
24
Ses Ayarları > Kayıt Cihazları > Mikrofonunuza Girin > Gelişmiş > Oradaki Bütün Tikleri açın. Hem Discord'un hem Windows'un ses özellikleri çalışmaya başlayacaktır bu da sesin gitmesini büyük ihtimalle engeller.
Hızlı bir şekilde cevap verdiğin için teşekkür ederim ama gelişmiş kategorisindeki tüm tikler açık olduğuna rağmen sorunumu çözemedim.

Ekli dosyalar

• Screenshot_43.png
    Screenshot_43.png
    10.7 KB · Görüntüleme: 164

AlperShal

Müdavim
Müdavim
14 Ekim 2018
2,724
2,553
293
Gürültü azaltma özelliği zaten aktif ama hala aynı sorunu yaşamaya devam ediyorum.
O zaman yazılımsal bir çözüm kalmadı. Ya bilgisayarınızın ses kartında ya kulaklığınızın ses kartı ya da kablolarında sorun var. Anladığım kadar kulaklık değiştirdiğinizde olmaya başladı. O yüzden sorun kulaklıktadır. Çözüm olarak kulaklığı garantiye göndermenizi öneririm.

Marinette

Öğrenci
25 Mart 2021
8
4
3
18
Discord'da hassasiyet olayını ayarlamanız lazım isminizin yanında çark olur ona tıklayın sonra Ses ve Görüntü olucak sol tarafta oraya tıklayın orda otomatik hassasiyet belirleme açıksa kapatın sonra en az 70'e çekin.

Ozan_Gungor

Öğrenci
25 Mart 2021
5
3
3
24
Yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkür ederim sorunum çözüldü gibi. Eğer herhangi bir sorun yaşanırsa tekrar buraya yazacağım çok teşekkür ederim :)