Yardım Discord’da adıma açılan hesap

22 Ağustos 2021
128
1
39
28
Biri instagram hesabıma attığım hikayeyi ekran görüntüsü alıp discord da benim adımı soyadımı ve aldığı ekran görüntüsünü kullanarak hesap açmış Bu kişi hakkında ne yapabilirim? Discorda raporladım. Fakat bundan sonuç çıkmaz veya bu kişi devam ederse hukuki yönde bir şey yapabilir miyim?

22 Ağustos 2021
128
1
39
28
siber@egm.gov.tr
root@ayyildiz.org
Başvur buralara. Çok arttı bu veletlerin sayısı son zamanlarda.
Cevaplar için herkese teşekkürler. Ben discord güvenlik ekibine ulaşmıştım. Bu gün şöyle bir mail geldi.
Clyde (Discord)

20 Şub 2023 00:06 GMT-8

Hello,

Thank you for bringing this issue to our attention.

If you share any servers with the user, I would recommend talking with your server admin about this situation for them to appropriately moderate the user. Additionally, if possible, you may wish to contact the user asking them to stop, or block them so that they can no longer contact you.

If the behavior continues, we could use some additional information to help us investigate and take appropriate action. Specifically, do you have any message links where the user confirms that they are doing this to harass you, or is otherwise acting maliciously? Do you have message links to conversations where you have asked the user to stop this behavior? Having this would help our investigation greatly.

We truly appreciate your efforts in helping us to keep Discord a safe and friendly environment.

Sincerely,
Discord Trust & Safety Team
Bu mailden sonra şuna bir yazayım dedim ama hesabı kapatmış. Veya discord kapatmış. Emin değilim. Bende bu maile şöyle bir cevap yazdım.
Sunucu yöneticisi benim. Kişi adıma hesap açtığında sunucuma girerek selam vermiş. Moderatörüm durumu fark edip kişiyi uzaklaştırmış. Başka sunucularda var mı varsa da neler yapıyor bilmiyorum. Bunu takip edebilmemin mümkün olduğunu çok düşünmüyorum. Ek olarak sizin mesajınızdan sonra kişiye yazmak için harakete geçtim fakat kişi hesabı ya dondurmuş ya da kalıcı olarak silmiş tabi siz müdahil olmadıysanız. Bu kişiye ulaşma kayıt açtırdığı numara veya mail adresini engelleme ihtimalimiz var mıdır? Tekrarlamasını istemiyorum.

Bu tarz durumlar için o mail adreslerine hangi bilgileri vererek başvuru yapmam gerekiyor?

22 Ağustos 2021
128
1
39
28
Kişi ile ilgili bildiğin tüm bilgileri, sana ne yaptığı, ve ona ulaşabilecekleri bir yer.
Muhtemelen ulaşamayacaklar bu tarz insanlara hesabı kapatmış hakkında bildiğim hiçbir şey yok sadece silinen hesabın ıd si vs var uğraşacaklarını pek sanmıyorum egm anladım da ayyıldız tim de uğraşıyor mu bu tarz tiplerle

benefe

Profesör
Discord Yetkilisi
Müdavim
19 Mayıs 2018
1,552
1,679
358
Discord un kötü yanlarından biridir bu illegali kolayca legale çevirip iz kaybettirmek. Hacker gruplarına mail atmak vs boş. Tek çareniz discord ile iletişim halinde olmak elinizdeki kanıtları onlara gönderebilirsiniz siber suçlara şikayet etmekte pek fayda yarayacağını sanmıyorum genellikle dosyalar düşüyor ama tabiki taklitçi şahıs haddini fazla aşarsa sizi de tehlikeye düşürürse bundan çekinmeyin

22 Ağustos 2021
128
1
39
28
Discord un kötü yanlarından biridir bu illegali kolayca legale çevirip iz kaybettirmek. Hacker gruplarına mail atmak vs boş. Tek çareniz discord ile iletişim halinde olmak elinizdeki kanıtları onlara gönderebilirsiniz siber suçlara şikayet etmekte pek fayda yarayacağını sanmıyorum genellikle dosyalar düşüyor ama tabiki taklitçi şahıs haddini fazla aşarsa sizi de tehlikeye düşürürse bundan çekinmeyin
Discord ile iletişim halindeyim şuan gördüğüm kötü bir şey yok ek olarak. Devam ederse bundan çekinmem zaten. Teşekkür ederim.

muratcamm

Öğrenci
1 Temmuz 2023
4
0
1
32
Biri instagram hesabıma attığım hikayeyi ekran görüntüsü alıp discord da benim adımı soyadımı ve aldığı ekran görüntüsünü kullanarak hesap açmış Bu kişi hakkında ne yapabilirim? Discorda raporladım. Fakat bundan sonuç çıkmaz veya bu kişi devam ederse hukuki yönde bir şey yapabilir miyim?
Selamlar benzer bir durum ben de yaşadım. Bir sonuç aldınız mı?

muratcamm

Öğrenci
1 Temmuz 2023
4
0
1
32
Raporlamamı yaptım. Fakat uyarı yaptığımda hesabı sildi. Discord mu sildi emin değilim fakat kendi silmiş gibiydi. Kim olduğunu hala bilmiyorum. Korkup sildi sanırım
Teşekkür ederim herhangi bir yasal başvuru yaptınız mı? Ben karakola gidip başvuruda bulundum ama bir sonuç çıkar mı, çıkarsa da ne zaman çıkar bilmiyorum o yüzden sorayım dedim