Dış siyasette Erdoğan'ı destekliyor musun?

Destekliyor musun?

• EVET

• hayır

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Bu konuyu okuyanlar

fatihege

Doçent
Reaksiyon puanı
398
Şuan da iç siyasetten tamamen ayrılalım. Bence en azından dış siyasette herkes Erdoğan'ı desteklemeli. Neden mi? Çünkü Fransa, ABD, Suudi Arabistan, BAE, Rusya, Mısır, Esad Rejimi, AB vs. Tüm bunların karşısında eğilmeden dimdik duran, her geçen gün daha da güçlenen ve korkmadan sesi çıkan başka bir lider yok.

Ecomanya

Müdavim
Reaksiyon puanı
658
Dış siyasette desteklerim.

Usain

SpaceX
Emektar
Reaksiyon puanı
15,026
İç ayrı, dış ayrı. Kim olsa desteklersin.

akilli55

Asistan
Reaksiyon puanı
41
Dış siyasette hataları var mı? var ama bu açgözlü sömürgeci devletlerin liderlerine ve onların köpekleri olan atanmış liderlerine karşı sonuna kadar desteklenmeli. Erdoğanın da yöntemi bu, seversin sevmezsin. Yöntemi beğenirsin veya beğenmezsin. Gaye Türk devleti ve milletinin çıkarlarını korumak ve aç köpeklere yedirmemektir. Bunu da elinden geldiğince yapıyor.

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,933
Şuan da iç siyasetten tamamen ayrılalım. Bence en azından dış siyasette herkes Erdoğan'ı desteklemeli. Neden mi? Çünkü Fransa, ABD, Suudi Arabistan, BAE, Rusya, Mısır, Esad Rejimi, AB vs. Tüm bunların karşısında eğilmeden dimdik duran, her geçen gün daha da güçlenen ve korkmadan sesi çıkan başka bir lider yok.
Hatalar çok bana göre en önemlisi Suriye meselesi şuan halen sıkıntısını çekiyoruz harcadığımız paranın haddi hesabı yok toplum yapısı yönünden ise çok daha ağır sonuçları var bana göre bunun kötü sonuçlarını kısa vade de olmasa da orta ve uzun vade de göreceğiz.

Mısır konusu da aynı şekilde darbeyi şiddetli bir şekilde kınarsın tüm dünya ülkeleri de böyle yaptı. Ama biz sürekli bu konu hakkında yorum yapmaya devam ettik adamlar iç işlerine müdahale olarak saydı neredeyse düşman olduk mısırlıları yunan ve rumların kucağına attık Akdeniz de önemli bir ülkeyi kaybettik.

Amerika konusu ise çok olaylı bazen iyi bazen kötü ama rahip konusu bence hiç olmadı.

Yunanistan konusu ise tepki konusunda çok geç kalındı adamlar adaları silahlandırırken dünya kamuoyuna iyi anlatmalıydık. Şuan bu konuda geç kaldığımız tepkiyi veriyoruz vermeliyiz de.

Uygur Türklerine yapılan zulüm konusunda asla öne çıkmıyoruz. Filistin konusuna verdiğimiz önemin çeyreğini vermedik. Çine dur diyen galiba 39 ülke içinde bile yokuz.

yani bu şekilde uzayıp gider bana göre ama desteklediğim çok yönlerde var tabi s-400 konusunda, macronun seviyesiz konuşmalarına verilen yanıtlara, Azerbaycana desteğimiz konusunda, bana göre en önemlisi Libya konusunda.

636405

Doçent
Reaksiyon puanı
495
İç, dış her türlü başarısız.
KRsU53oG22J7hZcn06isqJNeskyBRraEZJpmxzsD.jpg

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Dış siyasette Cumhurbaşkanının desteklemeyen adam ben vatanseverim diye gezmesin zaten. ( Erdoğan ağızı ile kuş tutsa fark etmez ben eleştirim diyenlere söylüyorum. )

Mesela ben Kemal Kılıçtaroğlunu gram sevmem ve beğenmem ama ilerde kazara Cumhurbaşkanı olsa dış Siyasette yaptığı hamlelerin genede arkasında durmam gerekir. Şimdi ki muhalefetin dış siyasette tutumunu gram beğenmiyorum. Sırf iktidarı zor durumda bırakmak için her alanda tam tersine konumlanıp tam zıttı açıklamalar yapması çok kötü bence...

Suriye'ye giriyon neden girdin. Rusya ile masaya oturacan Suriye için neden oturuyon. Doğu Akdeniz için uğraşıyon ne işin var orada diyor. Libya meselesine koşturuyon ne gerek var diyor. Yunan ile karşı karşıyasın git barış diyor. Esad Askerlerimizi vurmuş bir sürü şehit vermişik halen git Esad ile barış diyor. Ülkeye ekonomik saldırı olmuş çıkıp Türkiye güvenilir değil yatırım yapmayın diyor. Veya Darbe girişimi oluyor 3-4 gün sonra çıkıp tiyatro bu diyor flan...Yada dış baskılara rağmen Ayasofya Camii yapılıyor. Genede inadına karşı çıkılıp tüm vekillere partililere emir veriliyor oraya Cuma namazına gitmeyeceksiniz diye. İç siyasetteki saçma sapan konuşmalarını geçtim. Dış Siyasettete kendini ve bizi rezil ediyor bence Muhalefet...