Dinlediğimiz Müziğin Ne Kadarı Korsan?

Frespo

Doçent
tamam katılıyorum korsan iyi birşey değil, ama bilgisayarımdaki mp3 lerin %1000 i korsan daha doğrusu bu yaşıma kadar orjinal aldığım kaset yada cd lerin toplamı bir elin parmaklarını geçmez neden para verip alayımki ben o kadar zenginmiyim gerekirse hepsini silerim yinede 5 kuruş vermem ve gerekirse radyo dinlerim,
Ama yinede sevdiğim sanatçılara bu emeklerinin karşılığında destek olmak isterdim ama destek maddi yönde olması imkansız,
örnek: kendi sitelerine reklam alsınlar biz sevenlerde daha çok ziyaret ederek daha çok reklamdan gelir sağlamaları konusunda yardımcı olalım
vay be aslında süper bi yöntem de albüm almanın da bi havası oluyo ya veriyosun 90 milyon sonra o cdyi arabandaki cd yerine takıyosun ve 50milyon kere dinliyosun ve diyosun ki abi ben bu cdye 90 milyon verdim {sevdiğim gruba destek oldum işte ben yyaa]

Ahmethz

Rektör
Emektar
App store ile takılalı baya legal insan oldum, korsan takılmıyorum pek. Eski stoklarla %95 doğrudur.

emil175

Öğrenci
önümüze sanat diye koydukları hiçbişeye benzemeyen müziklere gidip tabikide para vermem...
South Park'ın bir bölümünde vardı arkadaşlar çok güzel gönderme yapmışlar korsana hayır diye yırtınan sanatçılara...biraz anlatayım;
Styles P. adlı rapçi oğluna doğumgününde basketbol topu alıyor ama yorumcu ses "bak nasılda üzülüyor asıl almak istediği şeyin bir Ada :D almak istediğini söylüyor... :D

korsanı engellemenin yollarından biri de her albümü 1TL yapıp sürümden kazanmak :D zaten korsanda para kazanamıyolar bari azda olsa kazansınlar :D

cagdasnas

Asistan
yabancı parçaların hepsi korcan bende %30 falan.onlar gavur zaten önemi yok.rap dinliyorum aldığım albümlerde var.barkodsuzda var

K46

Asistan
%95i korsansa sorunu kendilerinde aramaları lazım bence :)
İşin sanat boyutunu katmazsak, maddi açıdan maliyeti 1 TL altında olan bir ürünü, fahiş fiyatlara satarak %5 lisanslı satış sağlanması bile büyük oran. Halbuki maliyetinin 2-3 katına filan satsalar eminim evlerimiz cd çöplüğüne döner, cafcaflı dış kaplarının koleksiyonunu yapmak için bile netten indirmiş olsak bile denk gelince sevdiğimiz albümleri alırız ama nerde..
Bizim milletimiz kolay yoldan para kazanmayı seviyor. İçinde adam gibi bir tek şarkı olmasına rağmen 2-3 liraya hayatta albüm vermezler, bu yüzden onlar %5le idare eder, biz de %95 kısmında takılır gideriz. :)
Sahi orjinal albümler kaça satılıyor şuanda bilen varmı :)
Belkide düşmüştür de haberimiz yoktur. :razz:

RosenRood65

Doçent
tamam katılıyorum korsan iyi birşey değil, ama bilgisayarımdaki mp3 lerin %1000 i korsan daha doğrusu bu yaşıma kadar orjinal aldığım kaset yada cd lerin toplamı bir elin parmaklarını geçmez neden para verip alayımki ben o kadar zenginmiyim gerekirse hepsini silerim yinede 5 kuruş vermem ve gerekirse radyo dinlerim,
Ama yinede sevdiğim sanatçılara bu emeklerinin karşılığında destek olmak isterdim ama destek maddi yönde olması imkansız,
örnek: kendi sitelerine reklam alsınlar biz sevenlerde daha çok ziyaret ederek daha çok reklamdan gelir sağlamaları konusunda yardımcı olalım

Onların Afedersin Wc e Gitmesi Bile Reklam Zaten Neden Siteye Reklam Koymakla Ugrassınlar :D