Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Kategorisine 100 Mesaj Sınırlaması

Bu konuyu okuyanlar

pafter

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Son günlerde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi başlığı Dinsizlik Kültürü ve Ahlaksızlık Bilgisi olarak değiştirilse yeridir olacak kıvama gelmiş durumda!

Bu çok önemli kategorinin Dünya Gündem başlığı vb. başlıklarda olduğu gibi 100 mesaj sınırlaması getirilmesini öneriyorum çünkü birisi kızıyor anında bir başka üyelik alıp lafını esirgemeden konuşuyor sonra birşey olmamış gibi gelen cevapları izliyor, belkide sırıtıyor.

Burada konuların doğru tartışılabilmesi açısından anında yeni bir çakma üyelikle alınan yazma hakkı ile rastgele saldırı yapılması hem etik açıdan hemde ahlaki açıdan doğru değil diye düşünüyorum, lütfen bu önerimizi ciddiye alınız çünkü bizimde bir ailemiz var ve burayı takip ediyor ama kötü örnek olabilecek başlıklar istemiyoruz heleki tartışma tartışma olamaktan çıkıp hakaret boyutlarına vardığından durum dahada ciddi bir önem kazanıyor, bakınız en sert ve hakaret dolu mesaj sahiplerine çoğu bir kaç mesaj sahibidirler ama yazma dillerindeki psikolojileri bu forumun eskisi olduklarını anında ele veriyor.

Şimdi buna düşünce özgürlüğü nerde kaldı diyenlere cevaben diyorumki ikinci bir üyelik neden alıyorsunuz ozaman!

Bu ve magazin başlığındaki bazı yazışmalar ve konular yüzünden artık bayan arkadaşlar dahi girmemeye başladı, dahada kötüye gitmeden önlem alınması yerinde olacaktır.

Rorschach

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkes adına, kendin için konuşmussun.

"Adamlara laf yetiştiremiyoruz, aciz kalıyoruz" demek yerine "aillelerimiz takip ediyor" gibi masum gözüken talepler yapıyorsun.

Gerçek din kültürü ve ahlak bilgisi başlıklarına kimse elleşmiyor ama tutup da " Peygamber Çanakkale'de topları eliyle topluyordu. Savaşı o kazandı" gibi Yüzüklerin Efendisi tadında ve orada savaşan yiğitlere haksızlık eden başlıklar açarsanız eleştirileri de göze almanız gerekir. Bu başlıkta ve "düşünce özgürlüğü de bir yere kadar" başlığındaki faşist istekler forum mantığına da terstir.

pafter

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Herkes adına, kendin için konuşmussun.

"Adamlara laf yetiştiremiyoruz, aciz kalıyoruz" demek yerine "aillelerimiz takip ediyor" gibi masum gözüken talepler yapıyorsun.

Gerçek din kültürü ve ahlak bilgisi başlıklarına kimse elleşmiyor ama tutup da " Peygamber Çanakkale'de topları eliyle topluyordu. Savaşı o kazandı" gibi Yüzüklerin Efendisi tadında ve orada savaşan yiğitlere haksızlık eden başlıklar açarsanız eleştirileri de göze almanız gerekir. Bu başlıkta ve "düşünce özgürlüğü de bir yere kadar" başlığındaki faşist istekler forum mantığına da terstir.

Kardeşim bizler hiç bir ataist foruma giripte Din dersi vermeye çalışmıyoruz bizi ilgilendirmiyor görüşlerine karışmıyoruz ama siz bunu kendinize görev olarak adamışsınız her din başlığına her Paygamber efendimizin başlığı altına misyoner kimliğinizi konuşturuyorsunuz.

Sizin masumane gözüken dediğiniz talep bizim ailelerimiz bizim için önemlidir sizde kendinizi bulduğunuz yerlere yazın sürekli ve ısrarlı tavırlarla bu başlıklara saldırıyorsunuz ne hakkınız var kardeşim siz inanmıyorsanız biz karışmıyoruz biz inanıyoruz sizde karışamazsınız mu mantığı anlamanızı elbette beklemiyorum zira inananlara saygınız Allah'a olan saygınız kadardır.

Israrla inançlarımıza saldırmayın! biz sizin tarzınıza bize zarar vermediğiniz sürece karışmıyoruz sizlerde karışmayın olay budur!

Rorschach

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
"Kardeşim bizler hiç bir ataist foruma giripte Din dersi vermeye çalışmıyoruz bizi ilgilendirmiyor görüşlerine karışmıyoruz"

"Evrim saçmalığı" diyerek dalga geçer gibi Evrim konusunu açan arkadaşlar bunu sataşmak için yapmamışlar mıydı sence?

Ben bu başlığa ve "Çanakkale'de peygamber" başlığına yazıyorum çünkü birincisi aşağılama ve hakaret ikincisi ciddi bir şekilde yanıltıcı bilgi içeriyor. Ama gerçek din bilgisi içeren hiç bir başlığı ne aşağıladım ne de girip yorum yaparak oradaki huzuru bozdum.

PlainLogic

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
100 mesaj sınırlaması insanların foruma girip bir konu görüp hemen yeni üyelik açıp saçma sapan gerçeğe hiçbir şekilde dayanmayan mesajlar atmasını engellemek için bunu düşünce özgürlüğünü engellemek amaçlı yapmak doğru değildir.

ZorhaK

Müdavim
Reaksiyon puanı
259
"

"Evrim saçmalığı" diyerek dalga geçer gibi Evrim konusunu açan arkadaşlar bunu sataşmak için yapmamışlar mıydı sence?

Evrimle dalga geçilmesi zorunuza gittiyse kendinize Darvinin mezarı yaında bir baraka yapın.Bahçede 3 5 tane de maymun besleyin.Hem oralarda evrimle dalga gecen birileri de olmaz hem de bu sizin zorunuza gitmez.

Türkiyede evrimle dalga geçilmesi zorunuza gidiyorsa tavsiyeme uyun

Sakın bunu hakaret olarak algılamayın sizi sevdiklerinizin yanına göndermenin neresi hakaret?

pafter

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Evrim saçmalığı" diyerek dalga geçer gibi Evrim konusunu açan arkadaşlar bunu sataşmak için yapmamışlar mıydı sence?

Ben bu başlığa ve "Çanakkale'de peygamber" başlığına yazıyorum çünkü birincisi aşağılama ve hakaret ikincisi ciddi bir şekilde yanıltıcı bilgi içeriyor. Ama gerçek din bilgisi içeren hiç bir başlığı ne aşağıladım ne de girip yorum yaparak oradaki huzuru bozdum.

Kendi aralarında konuşuyorlar demekki ama hala söylüyorum o bahsettiğim ataist forumlarda (kendi aralarında konuştukları) konulara girip ve inanç adına yapılan saldırılarda ve cevap hakkı doğan bir çok konularada biz üye olup mesaj yazma tenezzülünü göstermiyoruz sizdeki bu ince hassasiyet dikkat çekici.

Çanakkale'de peygamber sizi biraz zorladı galiba çıkarlarınıza ters düşen bir oluşum olarakmı algıladınız yoksa sizi ilgilendirmeyen ve inanmadığınız konuya güler geçersiniz hala oraya yazmanız yanlış!

Siz bu yaşınıza kaadar hayatın ve tüm evrenin sırrını çözmüş ve aşmış gibi konuşuyorsunuz nasıl bilebiliyorsunuz bunları, yani kendiniz uyduruyorsunuz ama biz Kur'an Kerim'i yoldaş olarak alıyoruz siz neyi alıyorsunuz bir avuç insan teknolojisi ile üretilmiş bilime dayanıyorsunuz.

Rorschach

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
"bir avuç insan teknolojisi ile üretilmiş bilime dayanıyorsunuz."

Evet, aynen öyle
O bilim sayesinde birbirimize yazabiliyoruz, 1-2 saat içinde dünyanın öbür tarafına gidiyoruz, uzaya çıkıp başka gezegenleri keşfedebiliyoruz.

Sadece sorunun cevabını vereyim dedim. Gönderme falan yapma niyetinde değilim yani.

Ayrıca siz makul biri izlenimi uyandırdınız ben de. O zaman samimi bir öneri yapayım; lütfen aranızdaki çürük domatesleri temizleyin. Türkçe yazmasını bilmeyen adam dinle ilgili ahkam kesmesin. Dindarlık değil de yobazlık yapanları uzak tutun. Kusura bakmayın ama ortalık onlara kaldıkça bizim gibi "aşırılar" daha çok rahatsız edecek sizi.

BaRY

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
Son günlerde, bir zamanlar adı bilinmeyen hatunlar başlığının anasayfada devamlı gözükmesi gibi, din kültürü başlığının da aynı şekilde devamlı anasayfayı işgal ettiğini görüyorum, daha önce aynı şekilde teknoloji konularının önüne geçen konuların anasayfaya çıkarılmaması uygulaması bunun içinde kullanılabilir.

ds mosx

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Evrimle dalga geçilmesi zorunuza gittiyse kendinize Darvinin mezarı yaında bir baraka yapın.Bahçede 3 5 tane de maymun besleyin.Hem oralarda evrimle dalga gecen birileri de olmaz hem de bu sizin zorunuza gitmez.

Sakın bunu hakaret olarak algılamayın sizi sevdiklerinizin yanına göndermenin neresi hakaret?
:stuart: nekadar yazsakta bi şey değişmiyo.çogu konuya baktımda arkadaşlar acıklamak için nerdeyse kitap yazıcaklar yine yazının bi köşesinden tutup saçma sapan yerlere getiriyorlar :icon_-1:

BaRY

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
Ayrıca evrim konusuna gelirsek, ben inanan biriyim, ama evrim teorisinin bence İslamla hiç bir zıtlığı yoktur, dalga geçilmesinide cahilliğinize bağlıyorum.3-5 sene öncesine kadar, üniversiteye girmeden önce fetullahın dersanelerinde okudum ve bana hep evrim teorisinin saçma olduğu empoze edildi, ama üniversiteye girdikten sonra hem bilimsel gerçeklikleri gördüm, hemde Kur'an-ı Kerim 'in Türkçesini okudum, şimdi hiç saçma gelmiyor.

pafter

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Evet, aynen öyle
O bilim sayesinde birbirimize yazabiliyoruz, 1-2 saat içinde dünyanın öbür tarafına gidiyoruz, uzaya çıkıp başka gezegenleri keşfedebiliyoruz.

Sadece sorunun cevabını vereyim dedim. Gönderme falan yapma niyetinde değilim yani.

Ayrıca siz makul biri izlenimi uyandırdınız ben de. O zaman samimi bir öneri yapayım; lütfen aranızdaki çürük domatesleri temizleyin. Türkçe yazmasını bilmeyen adam dinle ilgili ahkam kesmesin. Dindarlık değil de yobazlık yapanları uzak tutun. Kusura bakmayın ama ortalık onlara kaldıkça bizim gibi "aşırılar" daha çok rahatsız edecek sizi.

Bu söyleminiz Allah'ın varlığını dahada çok kanıtlıyor çünkü o aklı bize çok şükürki Allah verdi, ha pardon siz maymundan ürediğinize inanıyordunuz, bu arada benimkide gönderme değildi sizinki gibi cevabendi. Ayrıca biz maymundan gelişebildikte maymunlar neden maymun ve akrabaları öylece kaldılar hayret.

Ayrıca sadece ben değil inanan herkes makuldur onları makulsüzleştiren kişisel görüşlerine saygı duyulmamasıdır, Türk filmlerinde dahi yıllarca hocaları aşağılayıp komik hale getirdiler ama onlar hiç bir zaman ortalığı karıştırmadılar.

Bu ülkede demokrasi ve özgürlük naraları atan ataistleri görüyoruz, içlerinde özgürlük inançları olsalare hiç bir kimse kapalı yada inançlı diye önyargılı bakmazlar, bu ön yargı insanları direk böyle saldırı pozisyonuna getiriyor.

Bırakın yahu siz inanmıyorsanız inananlarada karışmayın cevap verme zorunluluğunuz yok biz bunu anlamıyoruz! her insan kutsal değerlerine saldırılmasından hoşlanmaz, sizinde hoşlanmadığınız noktalar vardır ve karşı görüşle karışılması hoşunuza gitmiyordur eminim, aynı şekilde düşünün sizde biraz makul olun yani insana ve inanca saygı anlamında.

Konuştuğunuz kadar dürüst ve adilseniz karışmayın her koyun kendi bacağından misali olsun.

Sonuç olarak siz inanmıyorsunuz, biz inanıyoruz, eğer sizin inandıklarınız doğruysa gideğimiz yer aynı yerdir! ama bizim inandığımız doğruysa gideceğimiz yer emin olun farklı yerlerdir.

muharrem poyraz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evrim teorisinin anlatildigi kitaplarda hep bilimsel ilmi gerceklikler vardir,dogadan alintilar vardir evrimin yanlis yeri daha dogrusu islama uymayan yeri bütün bu bulgulara bakarak kendi yorumlarini yapip canlilar veya bu evren kendi kendine meydana geldi ve canlilar degiserek sekil degistirdiler diyerek yanlis yapiyorlar evrimin tikandigi nokta su:madem canlilar degisiyor o halde bu canlilarin bir ilki vardi o canli nasil meydana geldi.yada bu kainat veya galaksiler nasil olustu.canlilar degisirken cansizlar ayni mi kaldi?bu sorulara evrimcilerin verdigi cevaplar yetersiz.bing bang teorisi evrimin cöktügünün delilidir.evrimdeki en büyük sacmalik insanlarin maymundan geldigidir.iste burasi islamla celisir.cünkü islamda ilk insan ademdir ve insanlarin atasi odur.adem de bizzat cennetten dünyaya allah tarafindan gönderilmistir.ve kuranda biz insani bir nutfe(sperm)'den yarattik der.inanlari maymundan cevirdik demez.maymun olmak yada onlarin neslinden gelmek problem degil böyle temelsiz bir kuram üzerine yeni fikirler koyamazsiniz.

annttiigs

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24

işte zorhak bizim derdimiz bu. Bizler haklıyken de haksız duruma nasıl düşerizi en iyi beceren milletiz. Ne gerek var bu tür klişe laflara ? Ne gerek var karşındaki adamın inandığı şeyi aşağılamaya, kişiyi aşağılamaya ?

Ben bir müslüman olarak sana bunu yakıştıramadım. Karşındaki kişi kaldı ki olabilece en adaplı ateistlerden. Adam insan gibi konuşmaya çalışıyor.
Bizler de insan gibi cevap verelim.

Konuya geri dönersem saçmadır. İnsanların kavga gürültü hedefli mesajlarına cevap yazmak zorunda değiliz. Nefsimize hakim olalım.

Edit 1 : Muharrem Poyraz'a sonuna kadar katılıyorum. İmzamı atıyorum..

pafter

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Konuya geri dönersem saçmadır. İnsanların kavga gürültü hedefli mesajlarına cevap yazmak zorunda değiliz. Nefsimize hakim olalım.

Konu saçma değil, saldırıya karşı susmak saçmadır, saçma olan tartışma çıkarılmasıdır, hakaret boyutlarına varmasıdır, ayrıca size saçma geldiği için kesin bir dille saçma diye damgalamanızda saçmadır.

Biz cevap vermeyelim onlar cevap vermesin o zaman sizin dediğiniz gibi doğru doğru yere gitmez tam tersine freni patlamış otomobil gibi yoldan çıkar.

Sizin önerinizi aynen bende size öneriyorum, nefsinize hakim olun ve konuya saçma gibi itici bir mesaj yazmayın, beğenmeyebilirsiniz o zaman yine nefsinize hakim olun ve yine birşey yazmayın.

ZorhaK

Müdavim
Reaksiyon puanı
259
Ben bir müslüman olarak sana bunu yakıştıramadım. Karşındaki kişi kaldı ki olabilece en adaplı ateistlerden. Adam insan gibi konuşmaya çalışıyor.
Bizler de insan gibi cevap verelim.

Hakaret mi?Haksızlık mı?

Biri bana dese ki seni Hacca göndereceğiz.Hz Muhammedin kabirinin yanında da bir baraka yap..Yanında da alim arkadaşların olsun..Sevinirim..

Bence onlar da inanıp peşinden gittikleri kişilerin veya canlıların yanında olmaktan sevinç duymalılar..

7.43

Müdavim
Reaksiyon puanı
332
Ne zamandır huzurluydu forum. Ateistler gelip manevi değerlerimizle dalga geçip, sonra da bilimden ne kadar uzaksınız deyip kendi konumlarını düşünmüyorlardı. Her türlü cevapları almalarına rağmen niye cevap veremiyorsunuz yüzsüzlüğüne başvuruyorlardı. Demek ki yine saldırıları başladı. Ateistlere diyorum ki şu evrim teorisini destekleyen gerçek tek bir bilimsel veri getirsinler (varsayım kesinlikle değil) ben de ateist olacağım.

pafter

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Ne zamandır huzurluydu forum. Ateistler gelip manevi değerlerimizle dalga geçip, sonra da bilimden ne kadar uzaksınız deyip kendi konumlarını düşünmüyorlardı. Her türlü cevapları almalarına rağmen niye cevap veremiyorsunuz yüzsüzlüğüne başvuruyorlardı. Demek ki yine saldırıları başladı. Ateistlere diyorum ki şu evrim teorisini destekleyen gerçek tek bir bilimsel veri getirsinler (varsayım kesinlikle değil) ben de ateist olacağım.

Her kelimesine katılıyorum.

annttiigs

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24
Hakaret mi?Haksızlık mı?

Biri bana dese ki seni Hacca göndereceğiz.Hz Muhammedin kabirinin yanında da bir baraka yap..Yanında da alim arkadaşların olsun..Sevinirim..

Bence onlar da inanıp peşinden gittikleri kişilerin veya canlıların yanında olmaktan sevinç duymalılar..

anlayamadığın konu burası işte, sen, biz , inanan müslümanlar için Peygamberimiz s.a.v eşi benzeri olmayan bir şahsiyet. ( ona saldırılması da bu yüzden ) ama onlar için artık konu darwin veya bir başka evrimci bilim adamı değil. (Sen darwin'e küfretsen burada, adam sana, darwin'e küfründen dolayı değil, sni sinirlendirmek için küfredecek. Sende oltaya geleceksin tabi ki.)
Onlar için konu inandıkları bir teori, bazen kendi kuşkuları, bazen kendi korkuları, bazen ya varsa? yı akıllarından atmanın bir yolu.

Gelmeyin bu işlere. Gelmeyin bu tür saçmalıklara. Hakarete ise hiç gelmeyin. Yaradılanı sevin yaradandan ötürü.

Phabio

Doçent
Reaksiyon puanı
6

Katılıyorum ve ekliyorum,

Bu olay artık çirkinleşti, işin tadı kaçmaya başladı!

O zaman karşılıklı birbirimize soralım, ve cevap verelim. Yalnız tek bir kural dahilinde; Varsayımlar ile değil mutlak doğrular ile.

Kuran-ı Kerim ile ilgili tüm soruların yanıtları, varsayımlara dayanarak değil, kesin betimlemelerle mevcuttur. Burada da bu sorulara memnuniyetle cevap verecek çok arkadaş vardır. Söz konusu cevaplar da, akla, etiğe, tarihe, ilime hiçbir gölge düşürmeyecek, aksine bunlar ile paralel cevaplar olacaktır.

Peki ya maymunun zaman içerisinde iki ayağı üzerine kalktığına inanan arkadaşlarımız, sizin vereceğiniz cevaplar böylesine kesin ve ikna edici olacak mıdır?

habibineccar

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ya arkadaşlar birileri sizleri uyutuyor
tartıştığınız kişlerden ateist olan yok evrimci olan yok
sadece transparent kişiler var
evrimi tartışmak altyapı ister aranızda bukadar çokmu uzman var sanmıyorum
googleden tıklayarakta sabahlara kadar yazarsınız bir yere varamazsınız
gelin şu konuyu kapatın kendinizi boşyere harcamayın

nsgnc

Müdavim
Reaksiyon puanı
10
Helitron sen neden din kültürü ve ahlak bilgisi ile ilgileniyorsun? Hani ilgilenmiyordun.