Din adına...

wwhirlwind

Profesör
Reaksiyon puanı
2
İSLAM’ın, tüm dünyada artık "terör" ile birlikte anılması ve terörü çağrıştırması sizi rahatsız etmiyor mu?

Etmiyorsa sorun yok...

Ama yüreğinizde inanç sevdası varsa ve "terör" sıfatı sizi rahatsız ediyorsa elbette sorgulamalısınız:

"Neden?.."

Neden son din "terör" içeriyor?..

Neden daha önceki gün durup dururken gelip bizim üç fidan gibi polisimizi "din adına" öldürdüler?

Ve neden dünya, bir kez daha dün "İslami terör" dedi?..

*

Çünkü dinciler (dindarlar demiyorum) dini her zaman kendi çıkarları için masum-saf insanları yönlendirmede kullandılar.

Tarih boyunca çok kan akıtarak egemenlikler kurdular din adına...

Masum inanmış insanları iktidarlarına malzeme yapıp saltanatlarını sürdürdüler asırlar boyunca yine din adına...

20’nci yüzyıla gelinip demokrasiler geliştiğinde bu sefer bir zamane dincisi kürsüye çıkıp şöyle dedi:

"Camiler kışlamız, minareler süngü, kubbeler miğfer..."

Ne bileyim ben...

Bu defa saf insanların inançlarını iktidar malzemesi yapıvermişlerdi.

*

İnanç bir kez insanların yüreğinden çıkartılıp da siyasete, ticarete, günlük kirli ilişkilere alet edildi mi...

Sonu gelmez...

Sınırı olmaz...

Siyaseti, terör yöntemleri ve silahlarla yapanlar da dini kullanmaya başladıklarında işte böyle olur...

Dört beyni yıkanmış gelip üç fidan gibi polisimizi öldürüverirler.

Her şeyden habersiz, gencecik, akşam evine dönmeyi, bebeğini sevmeyi ya da annesine sarılmayı hayal ederken...

Masum insanları öldürmek gibi en büyük günah işlendi orada...

Yine din adına...

*

Din; günlük kirli işlerde, ticarette, siyasette, egemenlik kurmakta kullanıldı mı bir kez, böyle olur...

Ve yüreğinizdeki sevda İslam, tüm dünyada "terörle" birlikte anılır.

Açmazsanız gözünüzü; yüreğinizdeki sevdayı da, çocuklarınızı da vururlar.

Din adına...

Bekir COŞKUN

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
176
Bekir COŞKUN mu "din" savunuculuğu yapıyor? :) Bu okuduğum üçüncü yazı bu şekilde. Dini siyasete alet etmeyi bırakın artık.

Üç polisimiz din adına öldürülmedi; ilginç tesadüfler de çıkıyor altından. Zaten Tolon ve Eruygur'un planları bu yönde değil miydi? Polisimizi, hakimimizi, savcımızı vurmak ve sonra bunları kullanarak halkı galeyana getirmek. Adamların bu planları belgelendi, ama aynı planı uygulamaktan çekinmiyorsunuz; hem adamcağızları öldürüp hem de üzerlerinden siyaset yapma pişkinliğini gösteriyorsunuz.

Sayın Coşkun iyi bir provokatörlük yapmış, tabi yerseniz..

titanyum

Profesör
Reaksiyon puanı
7
bıktım artık bu tür yazılardan her önüne gelen yazı yazıp milleti kandırıyor kendilerine haklı gelen insanlarda bunlara uyuyor bırakın artık bunları herkez ortalıkta dönen şeylerin farkında. bu yazıya inanan arkadaşlara da bi sözüm var

duyduğuna inanma , gördüğünün yarısına inan demiş atalarımız

eeefsaneee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tabi niyet çok önemli; yazılandada, söylenendede, yapılandada, görülendede, görülmek istenendede...

tugbagaleri

Profesör
Reaksiyon puanı
46
Biraz eskilere dönelim Danıştay saldırısı mahkemesinin yapıldığı zamanlar

Alparslan Arslan'ın babası İdris Arslan, bu Danıştay davası soruşturması sırasında ifadesinde "Benim oğlum hiçbir zaman dinle filan ilgilenmedi. Hatta kız kardeşlerinin başı açıktır. Ve bir defa bile kız kardeşlerine 'başınızı örtün' demedi. Ben son dönemde Veli Küçük, Muzaffer Tekin ve Taner Ünal'la ilişkili olduğunu duydum, bunların araştırılması gerekir." dedi. İlk duruşmalarda baba, kızlarını da getirdi. Hepsinin başları açıktı. Sonra ne oldu? Son karar duruşmasında baba yine kızlarıyla geldi. Daha önce söylediklerinin tam tersi açıklamalar yaptı. Ve kızlarının başı da bu sefer kapalıydı.

Mahkemeden kısabir süre bir takım açıklamalarım olacak diyen Alparslan Arslan mahkeme günü u dönüşü yaparak aniden şeriatçı olmaya tekrar karar veriyor "Gül ve Erdoğan’dan Türkiye’ye şeriat getirmelerini istiyorum. Genelkurmay’dan da şeriatı engellememesini talep ediyorum’ "

İnşallah vefat eden polislerde aşşalık bir senaryonun kurbanı olmamışlardır...

hangman

Asistan
Reaksiyon puanı
0
sen gidip adamların karılarına-kızlarına tecavüz edersen, her gün yüzlerce masum çocuğu katledersen ondan sonra karşılığına biraz da olsa alırsan ki bu yapılanlar yanında hiç bişey ve şerefsizce değil ondan sonra bunun adına terör diyemezsin.orada ölen polisler tabi ki suçsuz günahsız lafım onlara değil bu şerefsizleri korumak için görev veren devlete!

muratxxd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dostum öyle bir yazı bulmuşun ki neresinden tutarsan tut yazarın alehine..
1- Bu gün ortaya çıkan her belge islam dinine gönül veren insanların cinayet işlemediği aksine islami değerlerden çok uzak insanların bunu yaptığı yada yaptırdığı ortaya koymaktadır.
2- yazar yazısında "Tarih boyunca çok kan akıtarak egemenlikler kurdular din adına..." demekte. Oysa yazarın biraz tarih bilgisi olsa din adına yapılan katliamların hiç birinin altında müslümaların imzasının olmadığıni bilirdi.. müslümalar tam tersine en şaşalı medeniyeleri kurup,kendi gibi düşünen-düşünmeyen herkese armağan etmişlerdir

3- yazar açıkça dini vicdanlara hapsetmek gerekir diyor. yani ona göre dindar olmanın ölçüsü dini soyal hayatta hiç yaşamamak hatta din kelimesin adını bile ağza almamak.bunuda yazarın "İnanç bir kez insanların yüreğinden çıkartılıp da siyasete, ticarete, günlük kirli ilişkilere alet edildi mi.."sözünden rahatlıkla anlıyoruz.
4- yazar daha olay kesinlik kazanmadan sanki bunu yapanlar "müslümalarmış" gibi yansıtmakta . oysa daha ordada kesin bir şey yok.hatta bildiğim kadarıyla bunu yapanların ergenekonla ilişkisi olma itimali yüksek.
5- yazar yazısında sosyal hatta yaşamı hiç düşünmediği, yüreğindeki islamdan bahsederken "Ve yüreğinizdeki sevda İslam, tüm dünyada "terörle" birlikte anılır." demekte. Eğer yüreğinde islam varsa, bence böyle düşünmemeli çünkü islam düşmanları bu tür oyunlarla bizleri kandırmaya çalışmakta. ve biz müslümaların tamda "Bekir COŞKUN" gibi düşünmesini istemekte