Dil ve edebiyatın ögretmelikle farkı nedir

Bu konuyu okuyanlar

halil413

Profesör
Reaksiyon puanı
0
arkadaslar üniversite olarak fransızca ögretmenligini secicem fakat
fransız dili ve edebiyatın fransızca ögretmeligi bölümünden farkı nedir bilen var mı?

tuskilidi

Profesör
Reaksiyon puanı
17
biri eğitim fakültesi diğeri ise fen edebiyat fakültesi. yani biri eğitimci yetiştirmeye yönelik diğeri bilim insanı yetiştirmeye yönelik. bildiğim kadarıyla fen edebiyat bitirdikten sonra eğitim bilimleriyle ilgili formasyon alırsan sen de kpss öğretmenliğe başvuruda bulunabiliyorsun.

halil413

Profesör
Reaksiyon puanı
0
hangısı daha iyi peki?ögretmenliği okuyunca zaten dilini edebiyatını gorucem fark olur mu?

Ozgurky

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Dil ve edebiyat işin daha teknik bölümü. Atamaları daha az ve öğretmenliğe göre daha zor bi bölüm. Genellikle öğretmenliğe giremeyenler bu bölümü okuyup formasyon alarak öğretmenlikten tercih yapıyorlar diye duyuyorum. Meslek olarak net bilmemekle beraber dil ve edebiyat bölümünden mezun olursan dil uzmanlığı, eleştirmenlik ve tercümanlık gibi görevlerde bulunabilirsin.

halil413

Profesör
Reaksiyon puanı
0
atanamadıktan sonra 5yıl bosa gıdecek.tesekur ederım bılgıler ıcın

---------- Post added at 12:42 ---------- Previous post was at 12:26 ----------

diyarbakırda fransızca ögretmenligi ne arıyo ya :) sorsalar nerde okuyon diye rezil olucam

---------- Post added at 12:45 ---------- Previous post was at 12:42 ----------

dil ögretmenligi için lys 5 sınavına girmek zorunluymus dogrumu ben girmedim basvursam alınırmıyım?