Dijial Uydu Sistemlerinden Anlayanlar Lütfen Bakabilir mi?

ozersworld

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Arkadaşlar merhaba. Ben bu uydu işinden pek anlamıyorum. Goldmaster 'in MegaStar PVR-490 adlı ürününü satın aldım Teknosadan. Sizce iyimi bu? HD çıkışlı fakat tamirciye sordum bakma sen onun HD dediğine 1080p kalitesini vermez diyor. O uydular 250 den falan başlıyormuş galiba. Ben 99,99 TL ye aldım bunu. Kuruluma falan gelmediler. Ben kendim kurdum. Binada ortak çift çanak var. Şimdi ben bu çift çanaktan hangi uydulardan yararlanabilirim. Çünkü sadece Hodbird 1-2-3-4 ve Turksat 2A-3A 'dan kanallar çıkıyor. Bilmiyorum çünkü gülmeyin :) Arıca tekli uydu arama ve çoklu uydu arama bölümleri var. Çoklu uydu aramada tüm uyduları arıyor fakat içinde hali hazırda sıralı 950 kanal geldi fakat ben bunu arttırmak istiyorum. 2000 kanal hafızası olduğu halde 1334 kanalı geçemedim. Hodbirdteki şifreli kanalları silince 1108e falan düştü. Şimdi sormak istediğim baya birşey var. Aynı kanalları arayıp buluyormu? Bulunca aynı kanallar kayıtlıyken tekrar kaydediyormu? Ayrıca Mevcut arama ve otomatik arama var. Turksat uydusunda bile 1108 kanaldan sonra arama yaptığımda yüzde 05-10-20 lerde kapasite dolu deyip aramayı bitiriyor. ve 19-20 kanal buluyor ve bunları kanalların sonuna eklemiyor. Acaba aynı kanallar kayıtlı diyemi eklemiyor ve bulmuyor. Failed diyor. Yazılım ve kanallar güncel galiba. Ayrıca Türksattan arama yapıyorum bazı frekans aralıklarına galiba hep failed çekiyor bazılarına ok. diyor otomatik arama yaparken. Çift çanakta sadece Hodbird ve Turksat 2A-3A mı var? Turksat 2c kapandı diye biliyorum. Canlı kanal kaydetme özelliğinde TS mi daha verimli ve kaliteli yoksa PS mi? Psyi pc direkt görüyor ve açıyor fakat TS formatlı MPEG yi playerin içine atnca oynatıyor anca hangisini önerirsiniz? Ayrıca bazen donmalar oluyor. Bu normalmi? Bu uydu sistemleri çabukmu bozulur yüklensem? Bu konu altından sorular sormak istiyorum cevaplarsanız eğer yardımlarınız için teşekkür ederim..

Ayrıca hiç açık kanal yok hepsi ekran da resimlerle numara verip dönüyor çoğuda arap kanalları bunları nasıl bulabilirim erotik falan :)

What The Hell

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Türkiye'de bi ücretsiz TRT HD,ATV HD, A HABER HD'yi izlersin sorunsuz. 2013ten itibaren Star HD ve Show HD de ücretsiz olucak.

ARTE HD 11681 H 27500 Belgesel yabancı kanal şifresiz. Bide şunu buldum astra'da şifresiz HD kanallar daha çok. Phoenıx HD
Sonnenkla HD
Juwelo HD
Arte HD
SWR HD
BR HD
NDR HD
SERVUS HD
3SAT HD
KIKA HD
ZDFinfo HD
ZDF HD
ZDF NEO HD
ZDF.KULTUR HD
Daserte hd
WDR HD
EinsfestivaL HD

www.flysat.com Güncel frekanslar için bu siteye göz gezdirebilirsin. TS formatı diğerine göre daha iyi ve daha çok ismi duyulmuş bi formattır. Aynı frekanstaki kanalları tekrar eklemez diye biliyorum. Bu arada çoklu yada manuel aramalarda şebeke açık yap. Misal turksatta • Frekans= 11844 MHz
• Polarizasyon: Dikey (Vertical)
• Sembol oranı (Symbol Rate): 2222 Ksymb, FEC:3/4 bu frekansı girip şebeke açık dersen tüm kanalları tarar. Turksat 3A ve 2A var. 3C dediğin gibi kapalı.

Biraz karışık oldu kusura bakma. :D

Erotik kanallar Hotbirdde çok var gece saatlerinde bazıları açık oluyor. Bi araştırmak lazım

ozersworld

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Pek anlamadım yaw :D

Şimdi ben kanal aramak istiyorum fakat bu frekans girme işini sevmedim. ben sadece ara deyip bulmak istiyorum. Kendi içinde frekanslar zaten yok mudur? güncel olanlar. Ben hiç frekans girmeden yaptım bu aramaları. ve arama yaparken,

1. Turksat 2A - 3A 4360 V 4500 failed.
2. Turksat 2A - 3A 2860 H 3100 ok.
.
.
.
86
.
.
.
100

gibi şeyler yazıyor. Bu tm frekansları arıyor değli midir? Uydu modeli yeni olduğuiçin frekans girmeye gerek var mıdır bilmiyorum işte:)

Çift çanakta Astra uydusunda arama yaptım hep failed yazdı ve program bulunmadı.

evet birde arama yaparken

1. Tekli uydu arama > 1.2...15 uyduyu tek tek arıyorsun.
2. Çoklu uydu arama var. 1/15 uyduyu hep beraber arıyor. Ben bu arama yerlerinde elle frekans girme yeri göremedim.

Bu 2 seçeneğin içinde de

Mevcut arama ve
Otomatik arama var. mevcut aramayı seçince nedir bilmiyorum birde şebeke açık veya kapalı arama var. Baya karışık.

seckyn

Profesör
Reaksiyon puanı
18
1080p kalitesini vermez çünkü yayınlar 1080i :mrgreen: Varsa kör tarama yap ne varsa bulur o :D uydu ararken frekansları dener eğer o frekansta sinyal yakalarsa ok diyordur :D Mesela star ntv cnbce gibi kanallar aynı frekansta eğer o frekansı yakalamıyorsa uydun o kanalları göstermez :) astradaki durumda bundan dolayı çanağın yönü uygun değil sinyal alamıyo :D

seckyn

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Bu arada bu uydu alıcısı HD değil :( DVB S2 olmadığı için trt1 HD ve atv HD gibi HD kanalları izleyemezsin :(

Hwoarang

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Bu udu HD uydu alıcı değil. Sadece Hdmi çıkışı var LCD tv lere bağlayabilmek için.

Birde uydunun desteklediği kanal kapasitesi demek illa okadar kanal gösterecek değil.
Örneğin sadece Truksat uydusuna dönük çanağın varsa ayarlayacağın kanal saysı 200 civarındadır. İsterse uydu alıcın 100 bin kapasiteli olsun.

Darknes$

Rektör
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
351
Bende bu konuda (hd uydular) araştırma yapıyordum, fakat bir şey anlamadım :)

Hwoarang

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Hd uyduda Atlanta marka baya iyi tavsiye ederim.

ozersworld

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Aklımda bir sürü sorular var öğrenmek istiyorum bu meleti. PC de nasıl uzmansam bundada olmak istiyorum. Uydu alıcısının kutusunda yazan yazı çok hoşuma gitti.

* Kanal sayısı kurulumu yapan kişinin bilgisine bağlı olarak değişir ve artar. :)

Şimdi çift çanak (Turksat 2A-3A & Hodbird 1-2-3-4) Uyduda kanal sayısı en fazla nedir? Çift çanak Hodbird ile Turksatmıdır :)

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Aklımda bir sürü sorular var öğrenmek istiyorum bu meleti. PC de nasıl uzmansam bundada olmak istiyorum. Uydu alıcısının kutusunda yazan yazı çok hoşuma gitti.

* Kanal sayısı kurulumu yapan kişinin bilgisine bağlı olarak değişir ve artar. :)

Şimdi çift çanak (Turksat 2A-3A & Hodbird 1-2-3-4) Uyduda kanal sayısı en fazla nedir? Çift çanak Hodbird ile Turksatmıdır :)

Hocam bu sorunla başlıyayım Çift çanak Hotbird- Türksat değildir sadece çanağı nereye yani hangi uyduya çevirirsen o uyduda yayınları alırsın Örneğin:

Eutelsat 7 -Eurobird 9 -Nielsat 7 W (büyük çaplı çanaklar kaliteli lnb gerektirir yayınlarının alınması) vs.. vs...

İkinci olarak 1080 p yayın Türkiye de ve Avrupada yok gibi bişey istisnalar dışında sebebi :: 1080 i (1920x1080) çözünürlüğün neredeyse iki katı bant genişliği kullanır yayınlarda 1080p onun için tercih edilmez maliyeti ve bant genişliği ndeki fazlalığı sebebiyle..

Ne yazmıştın başka unuttum yaw :D he

Turksat + Hotbird = 1400-1500 küsür kanal olması lazım tam sayı aklımda değil.. Zaten Çanak ayarın iyi yapılmışsa kanlların hepsini alırsın sorunsuz...

+Kullandığın receiver i kullanmadım ama Hiremco Turbo HD2 ve muadili cihazları Fiyat/performans olayında önerebilirim daha üst düzey derseniz

Dreambox lar ,Vu+ Duo lar vs.. vs.. linux işletim sistemliler Enigma 1 ler örnek : Drembox s500 ,Enigma 2 ler örnek : Dm 800 HD se çok ayrıntı var

Turbo HD2 yi neden diyosun dersen fiyatı iyi ayrıca yapabildikleri kendim kullanıyorum ::

1080 p yayın desteği + Cccam+Nwecamd+ .avi .mkv .divx videoları mp 3 jpeg direk flash belekten oynatabilme media player +Görüntü kalitesi +Güçlü

sinyal alan tuneri + youtube deki videoları izleyebilme+rss haber okuma,hava durumu+Modül girişi( D smart yasal modül aboneliği ile izlenebiliyo ) vs... vs..

Çanak + Lnb +Receiver sistemleri konusunda bi sorun olursa cevaplamaya çalışırım saygılar.....

ozersworld

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Çanak + Lnb +Receiver sistemleri konusunda bi sorun olursa cevaplamaya çalışırım saygılar.....

eyw [MENTION=33267]davut[/MENTION] baya baya bi yardımcı oldun teşekkür ederim.

Şimdi Turksat+Hotbird=1400-500 demişssin bende 1347 adet kanal buldum şifrelileri silince 1108 kanal kaldı. Normalmidir. Ne yapmam gerekir. Çanağa müdahele edebilme şansım ne yazıkki yok ortak ve sabit oduğu için..

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
eyw @davut baya baya bi yardımcı oldun teşekkür ederim.

Şimdi Turksat+Hotbird=1400-500 demişssin bende 1347 adet kanal buldum şifrelileri silince 1108 kanal kaldı. Normalmidir. Ne yapmam gerekir. Çanağa müdahele edebilme şansım ne yazıkki yok ortak ve sabit oduğu için..

Dediğim gibi usta tam sayıyı hatırlamıyorum dedim ... Şifrelileri silince kalan kanal sayın gayet normal çanaklara müdahale etmene gerek yok....

Başka bi konuda dediğim gibi sıkıntı yaşarsan elimden geldiğince yardımcı olurum sıkıntı olmaz saygılar...

ErkanPur

Asistan
Reaksiyon puanı
3
erotik kanallar şifrelidir çünkü onlara para vermen gerekir. Ve uydu alıcınızn kart giriş yeri de olması gereklidir. Eğer kart giriş yeri varsa ve para verecek durumda iseniz.Link i ziyaret etmenizi öneririm. Her türlü şifreli kanal aboneliklerini bulabilirsiniz.

ozersworld

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Peki bildiğiniz açık kanal varmı? Hordbird 1234'te :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhabalar, HIREMCO TURBO HD2 yi yeni kurdum. ama düne göre bugün sesi daha kısık gibi geldi. uydu alıcıda ses ayarını bulamadım. yoksa yokmu?

Mat35

Asistan
Reaksiyon puanı
10
TurboHD2 nin kumandasından ses açma yok mu %100 olması lazım yada yetersiz ise tv den açınız.