Devlet Bahçeli yeniden MHP Genel Başkanı!

Bu konuyu okuyanlar

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Devlet Bahçeli, MHP Genel Başkanlığına yeniden seçildi.

Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleştirilen MHP 9. Olağan Büyük Kurultayı'nda, genel başkanlık için oy verme işleminin tamamlanmasının ardından sayım yapıldı.

Açıklanan sonuca göre, tek aday olarak seçime giren Devlet Bahçeli, 1171 delegenin oyunu alarak 5. kez MHP Genel Başkanı oldu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Milliyetçi Hareket Partisi'nin 9. Olağan Büyük Kurultayı'nın arzu ettikleri şekilde partilerinin vakarına uygun olarak gerçekleştiğini söyledi.

Dostluğun, kardeşliğin, kucaklaşmanın en güzel örneklerinin bu salonda verildiğini belirten Bahçeli, bu nedenle, huzurlu, gururlu ve mutlu olduğunu kaydetti.

Yeniden genel başkanlığa seçilmesinden dolayı teşekkür konuşması yapan Bahçeli, kurultayın, Türkiye'nin milli varlığının ağır tehdit altında olduğu, etnik bölücülüğün çok ciddi bir beka sorunu haline geldiği nazik ve kritik bir dönemde yapıldığını ifade etti.

Bugünkü ortam ve şartlarda Milliyetçi Hareket'in önündeki en önemli tarihi görevin bin yıllık kardeşliğin hain saldırılara karşı korunması ve yaşatılması olduğunu vurgulayan Bahçeli, "Bu toplantıdan çıkan sonuç, bu görevin yerine getirilmesi açısından 'milli şahlanış ve ayağa kalkış' için tarihi bir dönüm noktası olacaktır. Baştan beri, parti mensuplarımızın hizmet heyecanı ve millet sevgisi ile kucaklaşarak Türkiye'nin geleceğine damgalarını vuracaklarına yürekten inanıyordum. Milletimizin kötü giden talihini çevirecek kararlılığı ve cesareti göstereceğinize olan güvenim tamdı. Bu kongre ile yüksek iradenin temsilcisi olan sizler, demokratik tercihlerinizi yaptınız. Partimizi iktidara taşıyacak olan yeni bir süreci de başlatmış oldunuz. Büyük bir demokratik olgunluk içinde, hareketimizin ahlâkına uygun ve milli bir terbiye geleneği içinde davrandınız. Yeni dönemde de şahsıma göstermiş olduğunuz teveccüh ve yüksek itimat nedeniyle bütün dava arkadaşlarıma teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Ağır sorunlar karşısında bunalan ülke için büyük anlam taşıyan bu kongrenin yüklediği sorumluluğun farkında ve şuurunda olduğunu ifade eden Bahçeli, "Gösterdiğiniz itimattan dolayı hepinize ayrı ayrı saygılarımı sunarım. Bizim siyaset anlayışımız, kutlu bayrağın yükseltilerek elden ele bir emanet halinde taşınmasını ilke edinmiştir. Bu mirasın emin ellerde durması ve nöbet değişiminde yeni kadrolara bırakılması siyasi geleneğimizin tabiatında mevcuttur. Bu demokratik sonuca karar veren bütün dava arkadaşlarımı yürekten kutluyorum. Sizin varlığınız, başarınız ve Türkiye sevginiz, bizim için en büyük gurur ve övünç kaynağıdır. Sizler var oldukça da bu kaynak hiç kurumayacaktır." şeklinde konuştu.

Önlerini kesmeye yönelik çalışmaların uzunca süredir gizli ve açık devam ettiğini savunan Bahçeli, muhtemel bir başarısızlıktan nemalanmak isteyen odakların sistematik bir kampanya ile aziz milletin aklını karıştırmayı hedeflediğini ileri sürdü.

"Toplantılar, yemekler, törenler, mektuplar, makaleler, haberler, ekranlar ile Milliyetçi Hareket Partisi içine nifak sokmaya çalıştıklarını iddia eden Bahçeli, şunları söyledi: "Bugün aldığınız kararlar ve gösterdiğiniz duruşla, davamıza yönelik karalama ve karartma kampanyalarına karşı hak ettiği cevabı vermiş oldunuz. Partimize yönelik sızma teşebbüsleri, milliyetçi ve Ülkücülerin kararlı duruşları karşısında hüsranla sonuçlanmıştır. Milliyetçi Hareket Partisi'nin sahibi Milliyetçi Hareket Partisi mensuplarıdır. Partimizin karar ve yönetim kadrolarına seçme veya seçilme iradesi ve hakkı yalnızca sizindir. Bu hakkın gaspına yönelik küresel senaryoları ve yerli aktörlerini çelikten iradenizi göstererek reddettiniz. Meşruiyet dışındaki bir girişimin Milliyetçi Hareket Partisi'nde sonuç almasının asla mümkün olamayacağını ilan ettiniz. Bu kararınızla, MHP'siz Türkiye heveslerini boşa çıkardınız. Bu karanızla, Türk milletinin yükselişinde yeni bir çığır açtınız. Buradan yükselen milli heyecan dalga dalga Türkiye'ye dağılacak ve Milliyetçi Hareketi mutlaka tek başına iktidara taşıyacaktır."

KAYNAK

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
Allahım Yarabbim ya Sürekli Kağıttan Okuyan Yazdıklarına 2 Gün Önceden Çalışan Birimi MHP yi Bir adım Öne Taşıyacak :) Heleki Apo'nun İdam Edilmemesi olayı Milletin Hafızasına Kazınmışken. Yanlış adam Bahçeli Yanlışş Gerçi Karşısına Dişli Bir Rakip Çıkmadı Daha Doğrusu Kimse Çıkmadı

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Tebrikler başkanım. Yanındayız her daim...

The Dark Knight

Profesör
Reaksiyon puanı
77
Bu sene bir daha başkan olmak istemiyorum diyiyordu. Bahçeli MHP'yi mafya imajından kurtardı, herkesin sevebileceği bir parti yaptı. Ancak, bir liderde olması gereken kararlılık, insiyatif ve sert tavırlar onda yok.

tolgacakiroglu

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Gozu kapali olarak surekli ayni seyin pesinden giderseniz sonunda, ucurumdan atlayan ilk koyunun arkasindan direk atlayan koyunlar gibi olursunuz. Sonucta oraya gelen kisiler sizin ulkenizde bazi kararlarin alinmasinda etkili oluyor. Once tartip bicin ona gore karar verin. (Burada yok Bahceliyi secmeyin demiyorum. Sadece dusunup te karar verin diyorum.) Sonra zarar edenlerden olursunuz.

windows7seven

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Madem bukadar emin iktidar olmak istiyor bari plan proje yapsın. Orda burda bağırıp çağırmasın. Yakışmıyor çünkü.

O yüzden ne mhp ne chp yi beğenmiyorum.

braveheart.fb

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Siyaset'le tanıştım tanışalı he o başkan. Keşke onlarda "koltuğa" değide de bu "ülkeye" sevdalandıklarını kanıtlayacak bir eyleme girselerdi. Mesela başbakanımız gibi siyasi bırakacağı tarihi belli etselerdi...

TazzzY

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
275
Sadece Gülüyorum Aferim bahçeli böle devam et :D Bu Chp ve Mhp Bu zihniyetle giderlerse heralde bi 100 yıl daha iktidar olamazlar Siyaset yapmayı bilmiyen adamlar başında Baykalda aynı kafadan....

storm61

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Allahım Yarabbim ya Sürekli Kağıttan Okuyan Yazdıklarına 2 Gün Önceden Çalışan Birimi MHP yi Bir adım Öne Taşıyacak :) Heleki Apo'nun İdam Edilmemesi olayı Milletin Hafızasına Kazınmışken. Yanlış adam Bahçeli Yanlışş Gerçi Karşısına Dişli Bir Rakip Çıkmadı Daha Doğrusu Kimse Çıkmadı
:thumbup1:

MdbK

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Birileri gibi kağıttan okumayıp şehitlerimize kelle, terörist başına "Sayın" demesindense kağıttan okumasını tercih eder bu millet. :cursing:

TazzzY

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
275
Birileri gibi kağıttan okumayıp şehitlerimize kelle, terörist başına "Sayın" demesindense kağıttan okumasını tercih eder bu millet. :cursing:

Birileri Gibide O terörist başının Asılmasını engelleyen Belgelerin altına imza Atanları tercih etmez bu millet yıllardır ülkeyi sömürdü Boş siyasetçi bugune kadar yaptığı icraatları sölesen başbakanlık yardımcılığı yaptığı dönemde Yurt dışına çıkmamış Ve hiç bi icraatı olmayan birinin merhum alparslan türkeş'in yerinde olması ne kadar acı Başörtüsü Yasasında evet oyu kullanıp kapanma davası Açılınca 180 derece Dansöz gibi kıvıranlar Ne kadar acıdırki Başbuğ kadar mert erkek olamayanlar bugun MHP'in başında olanlardır Millet Kağıttan okuyanıda Şehite kelle diyenide Sandıkda 2 defa Çok iyi belli etti Belli etmese şuan koltukdakiler oralarda olamazlar merak etme sen Bundan sonrada MHP'in iktidarı alması imkansız Bu başkanla yola devam :hammer:

ATmaCA53

Profesör
Reaksiyon puanı
35
sizin gibilerde sürekli aynı şeyi şehide kelle ve apoya sayın kelimesinden hoşlanıp bunu forumda sürekli dile getirmeniz sizin bu yaptığınız insanlık dışı hakaret diye nitelendiryorum, başbakanın sayın kelimesine özür diledi bunu hatırlatırım sizlere ama siz yine aynı nakaratı söylemeye devam edersiniz. :D

chemical

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Akp nin ekmeğine yağlar ballar sürüyor nu haliyle Mhp. Çünkü Devlet Bahçelide ne yazıkki liderlik vasfı yok. Günü kurtarmak için oynuyor. Dün ak dediğine bugün kara diyebiliyor. Ve anlamadığım hala başkan. Mhp ye daha imajı düzgün güvenilir biri gelse Akp %30 larda kalır ama yok. Kaç dönemdir başkan adam. Birde en fazla 5 Kez başkan olabilir maddesini de kaldırmışlar parti tüzüğünden. Padişahlık mı sanıyor o koltuğu acaba (bkz. Deniz Baykal). Sonuç olarak Mhp ve Chpyi topla ikiyle çarp bir Akp etmez. Doğruya doğru. Ve Bu benim işime geliyor. Nedenmi.. Çünkü koalisyon zamanlarını da hatırlıyorum bu ülkede. Allah göstermesin bidaha bizlere öyle günleri. Amin...

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
mhp ve chp bu kafalarla giderler daha çoookk muhalefet olurrr :) bunun için ilk önce başkanları değiştirmeleri lazımmm :)

quasimodo

Profesör
Reaksiyon puanı
57
bahçeli o partinin başında olduğu sürece o parti nal toplamaya devam edecek
türk düşmanlarının milliyetçi olduğunu iddia eden bir partinin başında olması ne kadar acı

MHP BAŞBUĞUNU ARIYOR MÜSLÜMAN TÜRK DÜNYASI İSE MÜSLÜMAN TÜRK KARDEŞLERİMİZİ KATLEDENLERE MADALYA TAKAN HAİNLERİ UNUTMUYOR

HapS

Profesör
Reaksiyon puanı
63
demekki mhp yine seçim kazanamayacak devlet bahçeliden başbakan olmaz arkadaş o ağırlık o dik duruş yok devlet bahçelide Alparslan Türkeş'den sonra devlet bahçeli o partiye hafif kaldı

evowinds

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
174
Bir de ortaya "komik" bir idaa atmadılarmı, AKP ve devlet kongreyi karıştıracakmış,

neymiş Bahçeli seçilmesinmiş. Bahçeli ve Baykal başta olduğu sürece bu ülkede çok sular

seller akar. Gençlerin önünü açında gerçek anlamda siyaset görelim. Ucuz taklitler ve

tekrarlardan sıkıldım ben artık. "Türkiye bölünecek, böldürtmeyiz...." E zaten

böldürtmeyeceksen, bölünmeyecekse ne diye bölünecek diyorsun? Başkalarını suçluyorsun

sonra kendinle ihtilafa düşüyorsun... Düşünen beyinler için buralarda "ibret" vardır...