Detaylı Galaxy Note 20 Ultra deneyimim

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
6,381
Yakınlarda bir Samsung bayisi keşfettim ve bu gün oradaydım.

Galaxy note 20 ultra detaylı deneyimim:

KAMERA

Kamera olarak çok başarılı bunu söyleyebilirim.

4K 60 VİDEO ÇEKERKEN TÜM LENSLERİ KULLANABİLİYORSUNUZ.

VİDEOYU ÇEKERKEN LENSLER ARASI GEÇİŞ BAYA AKICI. TAKILMIYOR.

4K 60 videoda gerçekten stabilizasyon çok iyi. O diğer deneyimde dediğim ani hareketteki aşırı titreşim yoktu.

Akıcılık ve takılma da yok video çekerken. Ama 4K 60 video çekerken ekran kaydı da başlatırsanız aşırı takılıyor. Hele 8K video çekerken zaten zorlanıyor bir de ekran kaydı başlatırsanız...

Fotoğraf aşırı başarılı, keskinlik, doku çok belli oluyor. Çok iyi.

Odaklama inanılmaz hızlı. Elimi getirdiğim an odakladı. Odaklama çok başarılı diyebilirim.

Fotoğrafts HDR ön kamera harici çok başarılı idi.

Ön kamera ile geniş açıda video çekebildim ama başarılı pek de değildi.

Ve ön kamerada HDR başarılı değildi.

PERFORMANS

Anlatmama gerek yok sanırım.

FELAKET ISINDI. YANIYORDU DİYEBİLİRİM.

HELE EKRAN VE ÇERÇEVELER ÖYLE BÖYLE DEĞİLDİ. İNANILMAZ AŞIRI ÇOK ISINDILAR. ARKA KAPAK O KADAR DEĞİLDİ AMA YİNE YANIYORDU.

İÇERİDE İŞLEMCİ NE HALDEYDİ HAYAL BİLE EDEMİYORUM.

TAM BİR ÇÖP İŞLEMCİSİ. 9820 TERCİH EDERDİM GİDİP S10 ALIRDIM.

EKRAN

Çok başarılı idi. Ekran baya bir iyi deneyim sunuyordu. 120 Hz aşırı başarılı. 120 Hz yine fhd+ çözünürlükte çalışıyor. S20 ultra çöpü de oradaydı o berbattı zaten.

HİSSİYAT VE KALİTE

Çok iyi bir hissiyat veriyor. Sert kenarlar, şelale gibi edge ekran, delikli ön çentik ( çentiği note 10 plus'a göre baya küçültmüşler) çok iyi hissiyat veriyor.

Malzeme kalitesi de amiral gemisi işte.

Renk inanılmaz. Bence rengi çok hoş. Sadece keşke kenarları ve kalemi öyle boyamasalardı.

Arka kapağın hissiyatı müthişti.

BATARYA PERFORMANSI

Onu ölçemiyorum maalesef.

GENEL OLARAK BENCE ÇÖP. ŞİMDİ "E O KADAR ÖVDÜN NASIL ÇÖP?" DİYEBİLİRSİNİZ.

CİHAZ O KADAR ISINIYOR Kİ...

YANİ O KADAR GÜZELLİĞİN İÇİNE, AFFEDERSİNİZ AMA ISI EDİYOR.

Kİ AŞIRI ÇABUK ISINIYOR. THROTTLE KESİNLİKLE YİYOR. KAMERA AÇIKKEN THROTTLE YİYOR LA.

AŞIRI ISINIYOR VE BU YÜZDEN THROTTLE YİYOR DEMEK O CİHAZ ÇÖP DEMEK. Kİ ÖYLE.

Son düzenleme:

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
?

Beni en çok şaşırtan 4K 60 kare video çekerken tüm lensleri kullanabilmek ve lensler arası geçişin sıkıntısız yağ gibi olması.
Sonunda. Amiral gemisi Samsung cihaz, iPhone 11 serisi gibi 4k60fps de bütün lensleri çalıştırabiliyor. Ama bütün güzelliği Exynos 990 bozuyor.

Son düzenleme:

26¥¥26

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,554
Exynos 990
Sanırım Snapdragondan daha çok seviliyorum.
Kulanıcılar
Ben bu Exynos un 7 sülalesinin ebesinin ****************************************

Reaksiyon puanı
6,381
Beni daha önce Androidde yapılmasına rağmen bu kadar şaşırtmasının nedeni bu lensleri kullanabilmenin, exynos990 ile bunu yapabilmeleri.

Samsung yazılım konusunda iyileşmeye başlamış olabilir.

Yoksa op8pro çok çok daha iyi yapıyor.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Deneyimlerini bizle paylaştığın için teşekkür ederim @Yusuf ÇALIŞ .

Note 20 serisinin büyük bir potansiyeli vardı ama maalesef Samsung bunu göremedi ya da görmek istemedi. Dediğin gibi fotoğraf,video ve ekran konusunda en kabiliyetli cihazlardan birisi olmasına rağmen o işlemci her şeyi mahvediyor. Düz Note 20 ise ayrı bir hayal kırıklığı.

Bir tüketicinin buna 13,000₺ verip premium hissi beklemesi,sonra da tek aldığı şeyin aşırı ısınan bir cihaz olmasını zorla hayal ediyorum.

Bu arada video konusunda ben 8k yokmuş gibi davranıyorum. Şu anlık 4K seçeneği kat kat daha iyi :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Exynos 990
Sanırım Snapdragondan daha çok seviliyorum.
Kulanıcılar
Ben bu Exynos un 7 sülalesinin ebesinin ****************************************
Exynos 990 böyle düşünmüyor,Samsung böyle düşünüyor :D

Devasa farkların kanıtlanmasına rağmen açıklamalarında ikisini eşit görüyor(ama personelleri,bunun doğru olmadığını biliyor)

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Bir önceki konuda kamera ve Exynos dışında çok iyi dediğinizde çok şaşırmıştım. Şimdi farkında varmanıza sevindim ama yine HDR kısmına katılmıyorum. Kullanıcı yorumları ve teknolji bloglarında S20 serisine oranla çok iyi olduğunu hatta Samsuny'un yazılım ile S20'lere de sağlaması gerektiğini söylüyorlardı.
Zaten yakında detaylı incelemeler de çıkar o zaman görürüz.

Andromedavor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,339
Aslında nasıl performans verdiğini zaman gösterecek. Umarım dediğiniz gibi çıkmaz. Farklı telefonlara kaymak istemiyorum.

Reaksiyon puanı
6,381
Bir önceki konuda kamera ve Exynos dışında çok iyi dediğinizde çok şaşırmıştım. Şimdi farkında varmanıza sevindim ama yine HDR kısmına katılmıyorum. Kullanıcı yorumları ve teknolji bloglarında S20 serisine oranla çok iyi olduğunu hatta Samsuny'un yazılım ile S20'lere de sağlaması gerektiğini söylüyorlardı.
Zaten yakında detaylı incelemeler de çıkar o zaman görürüz.
Ön kamerada hdr pek başarılı değildi bence.

Arka kamera yine iyiydi ama bence yeterli değil.

Mi10 ultra ve ıphone 12 serisi videoda ve fotoğrafta bence geçecektir hdr anlamında.

Hakantoris

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,242
Apple ın karşısına rakip olarak çıkarılan bir telefonun Avrupada Exynos işlemcili olarak satılması trajikomik. Amerikadaki gibi koy bir Snapdargon. Çok mu zor ? Güzelim cihaz işlemcisi yüzünden çöp oluyor. iPhone 12 serisi çıkınca unutulacak bir cihaz.
Samsung Apple karşısında zaten yenik durumdaydı. Görünüşe göre Xiaomi karşısında da yenik duruma düşecek.....

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
6,381
Aslında nasıl performans verdiğini zaman gösterecek. Umarım dediğiniz gibi çıkmaz. Farklı telefonlara kaymak istemiyorum.
Verdiği performans sıkıntılı. 1 dakika sonra throttle ve sonra ölüyor.

Mi10 ultra ve ıphone 12 ler ile unutulacak.

Deneyimlerini bizle paylaştığın için teşekkür ederim @Yusuf ÇALIŞ .

Note 20 serisinin büyük bir potansiyeli vardı ama maalesef Samsung bunu göremedi ya da görmek istemedi. Dediğin gibi fotoğraf,video ve ekran konusunda en kabiliyetli cihazlardan birisi olmasına rağmen o işlemci her şeyi mahvediyor. Düz Note 20 ise ayrı bir hayal kırıklığı.

Bir tüketicinin buna 13,000₺ verip premium hissi beklemesi,sonra da tek aldığı şeyin aşırı ısınan bir cihaz olmasını zorla hayal ediyorum.

Bu arada video konusunda ben 8k yokmuş gibi davranıyorum. Şu anlık 4K seçeneği kat kat daha iyi :)

Exynos 990 böyle düşünmüyor,Samsung böyle düşünüyor :D

Devasa farkların kanıtlanmasına rağmen açıklamalarında ikisini eşit görüyor(ama personelleri,bunun doğru olmadığını biliyor)
O potansiyel kalmadı artık. Dediğiniz gibi mahvetti Samsung. 865 plus ile o daha iyi olacaktı.

Ve gerçekten çok büyük bir potansiyel var. Hayatımda fördüğüm en büyük lensli telefon olabilir note 20 ultra. Kamerada inanılmaz işler başarabilirlerdi. O lens büyüklüğü çok fazlaydı.

Ama tek olan ısınma işte. Isı yüzünden işlemci daha fazla zorlanıp ısınmasın diye 8K çekerken oluşan jöle gibi görüntü düzeltilmiyor artık.

Son düzenleme:

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
O potansiyel kalmadı artık. Dediğiniz gibi mahvetti Samsung. 865 plus ile o daha iyi olacaktı.

Ve gerçekten çok büyük bir potansiyel var. Hayatımda fördüğüm en büyük lensli telefon olabilir note 20 ultra. Kamerada inanılmaz işler başarabilirlerdi. O lens büyüklüğü çok fazlaydı.

Ama tek olan ısınma işte. Isı yüzünden işlemci daha fazla zorlanıp ısınmasın diye 8K çekerken oluşan jöle gibi görüntü düzeltilmiyor artık.
Artık S21 serisini bekleyeceğiz. Belki de güzel bir dönüş yapabilirler.

8k güzel çekse bile kullanmazdım. 24fps,her ne kadar filmler için ideal olsa da benim gözüm için ideal değil :)

Reaksiyon puanı
6,381
Artık S21 serisini bekleyeceğiz. Belki de güzel bir dönüş yapabilirler.

8k güzel çekse bile kullanmazdım. 24fps,her ne kadar filmler için ideal olsa da benim gözüm için ideal değil :)
24 fps değil ki ?
5 falan

Galiba s21 olmaz ismi ki bence olmasa daha iyi olur. Ama ben hiç sanmıyıorum dönüş yapacaklarını.

30-40 diye gider inşallah. Ama 21 diye giderse isim konusunda da batırmış olur sadece.

S20 serisine gelen eleştiriler ile dönüş yapmadı adamlar. Yani Samsung'un itibarı yok artık neredeyse.

Ama yine işlemcide ayrımcılık var.
Geri dönüş yok.
Potansiyeli harcama var.
Ego var Samsung yöneticilerinde.

Son düzenleme:

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
24 fps değil ki ?
5 falan

Galiba s21 olmaz ismi ki bence olmasa daha iyi olur. Ama ben hiç sanmıyıorum dönüş yapacaklarını.

30-40 diye gider inşallah. Ama 21 diye giderse isim konusunda da batırmış olur sadece.

S20 serisine gelen eleştiriler ile dönüş yapmadı adamlar. Yani Samsung'un itibarı yok artık neredeyse.

Ama yine işlemcide ayrımcılık var.
Geri dönüş yok.
Potansiyeli harcama var.
Ego var Samsung yöneticilerinde.
8k slayt gösterisi :D

Yanlış hatırlamıyorsam 2020 s serisinin isminin “s20” olma nedeni Galaxy S serisinin 10. yıldönümü olması(yani yılın 2020 olması). Apple da iphone’un 10. yıldönümü olarak en yeni iphone’a “iphone x” adını vermişti ve öyle devam etmişti.

Bence 2021’de çıkacak olan S serisinin adı “S21” olacak.

Reaksiyon puanı
6,381
8k slayt gösterisi :D

Yanlış hatırlamıyorsam 2020 s serisinin isminin “s20” olma nedeni Galaxy S serisinin 10. yıldönümü olması(yani yılın 2020 olması). Apple da iphone’un 10. yıldönümü olarak en yeni iphone’a “iphone x” adını vermişti ve öyle devam etmişti.

Bence 2021’de çıkacak olan S serisinin adı “S21” olacak.
"8K slayt" ??

Ama s9 serisi 2019 içinde çıkmadı. Bence 20 tamamen daha havalı ve isim olarak daha isim gibi.

İsmi 11 mi 20 mi olsun deseler kaç kişi 11 diyecek?

Iphone 11, 11. ıphone zaten. Ama takısı pro ve pro max.

21 ise 11'den çok daha kötü. İsim gibi değil numara gibi.

S21 plus ve s21 ultra hiç havalı ve isim gibi gelmiyor kulağa.

Zaten her seride böyle idi. Önce 10 ve ona kadar, sonra 20-30-40...

Reaksiyon puanı
6,424
Biz :Samsung anla artık Exynos kötü bir işlemci.
Samsung :İnadına Exynos işlemcili telefon!
Biz :?

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Biz :Samsung anla artık Exynos kötü bir işlemci.
Samsung :İnadına Exynos işlemcili telefon!
Biz :?
Tüketici: Bak şimdi Samsung şuraya Exynos 9820’nin Snapdragon 855’ten daha kötü olduğunu gösteren 1000 kanıt linki attım. Lütfen S11’e Snapdragon koyun.

Samsung: Yeni amiral gemilerimiz S20,çok daha gelişmiş olan Exynos 990 ile geldi. Kötü performansa son!

Tüketici: Ama bu gerektiğinden çok daha fazla ısınıyor ve çabucak throttle yiyor. Şimdi Snapdragon 865’i geç,855’e karşı bile hiçbir şansı yok. Bize de Snapdragonlusu gelsin lütfen!

Samsung: Bizim testlerimize göre Exynos ve Snapdragon eşit performans sağlıyor. Hadi by.

Tüketici:
A2DFD65C-116E-4F55-97F2-F2A9288349E0.jpeg

(Son kısımda Samsung’un dediği şaka değil. Cidden böyle dediler)