Derslerini para için okumak

Bu konuyu okuyanlar

Niko4

Doçent
Reaksiyon puanı
421
Yazılıma merakım vardı bende mesleğimi mühendis olarak seçmek istedim ve 3 yıldır okuyorum 2 yıl durumun ciddiyetini anlamadım doğru düzgün okumadım Şuan son yılımı okuyorum ve şuan gerçekten durumun ne kadar ciddi olduğunun farkına vardım okumassan geleceğin bana zor olacağın gördüm ve artık okudukca sanki para için okuyorum gibime geldi önceden sırf mesleğim için yazılımcılığı sevdiğim için okuyordumsa şimdi para için okuduğumu hissettim ne yapa bilirim bu duyguyu nasıl bastıra bilirim?

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
Bu duyguyu bastırmaktan ziyade kabullenmelisiniz. Maalesef hayatın gerçeği bu. Hepimiz para için bir şeyler yapıyoruz. Parayı geri planda tutup bilim yapmak istiyorsan akademisyen olmaya çalış derim. Bilim yaparken aynı zamanda tatmin edici, hayatını rahatlıkla idame ettirecek bir para kazanırsın.

Niko4

Doçent
Reaksiyon puanı
421
Hocam düşünüyordum bende üniversiteye girdikten sonra hayatım başlıyor diye bilirim yeni oyun pc toplamak için işe başlayacam buda tabiki pc tamirat olcak

636405

Doçent
Reaksiyon puanı
495
Şu yazılım işleri çok sıkıcı değil mi ya. Ben bi ara öğreneyim dedim, bi baktım uyumuşum.

Niko4

Doçent
Reaksiyon puanı
421
Şu yazılım işleri çok sıkıcı değil mi ya. Ben bi ara öğreneyim dedim, bi baktım uyumuşum.
bende bir ara merak saldım öğrenecem üniversiteye girene kadar hacker denemesi yapacam bir kere :p ama sonrasında derslerime önem verip te yazılım üzerinde üniversitede çalışsam daha iyi olur diye düşündüm

636405

Doçent
Reaksiyon puanı
495
bende bir ara merak saldım öğrenecem üniversiteye girene kadar hacker denemesi yapacam bir kere :p ama sonrasında derslerime önem verip te yazılım üzerinde üniversitede çalışsam daha iyi olur diye düşündüm
Ben belki sosyal medya sitesi açarım, oyun yaparım diye öğrenmeye çalışmıştım. Sonra farkettim ki bunları yapmak değil kullanmak bana keyif veriyor. Yaşadığın evi sevebilirsin ama yapmaya çalışsan sıkar hesabı. Bir de çok gereksiz yoğun bir iş. O kadar öğrenmekle uğraş, öğrendikten sonra proje bitirmekle uğraş, projeyi bitirene kadar başka bişey yapama vs. Zaten benim kafa daha çok görselliğe çalışıyormuş. Şablondan falan anlarım.

game_DEV

Asistan
Reaksiyon puanı
174
Abi gelecekde zengin olmak ve iyi yasamak icin okuyorum dogru merakimda var ama dusun ki:
gelecekde isine merakinin olup ama Paranin olmamasi ne ise yarar ?
O yuzden para icin okuyorum
Bi de merakin olmadigi bir isde para da kazanilmasi çok zor

Son düzenleme:

eternalxs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
81
Yazılıma merakım vardı bende mesleğimi mühendis olarak seçmek istedim ve 3 yıldır okuyorum 2 yıl durumun ciddiyetini anlamadım doğru düzgün okumadım Şuan son yılımı okuyorum ve şuan gerçekten durumun ne kadar ciddi olduğunun farkına vardım okumassan geleceğin bana zor olacağın gördüm ve artık okudukca sanki para için okuyorum gibime geldi önceden sırf mesleğim için yazılımcılığı sevdiğim için okuyordumsa şimdi para için okuduğumu hissettim ne yapa bilirim bu duyguyu nasıl bastıra bilirim?
Hangimiz keyfi üniversite okuyoruz? Hangimiz sabahın saat 8 inde musmutlu masa başı yapıyor? Hayatın acı gerçekleri maalesef. Bana kalsa ben bu ülkede yok İngilizce öğrenmek, yok stajlar, yok Linkedin ağları kovalamak, iş fırsatları için çabalamak, yazılım dilleri öğrenmekle uğraşmam direkt botanik okurdum mesela. Jeoloji okurdum acayip seviyorum hobim ama gel bak şu işe ki ülke şartları bana bu alanda iş sunmuyor istihdam yok. Biz de seninle aynı şeyleri çekiyoruz çok takma sal gitsin :)