Derslerde Teknolojik Araç ve Gereçlerin Kullanılmasının Yararları

Bu konuyu okuyanlar

bilgin21

Öğrenci
Katılım
23 Temmuz 2018
Mesajlar
84
Reaksiyon puanı
19
Puanları
8
Yaş
34
Derslerde Teknolojik Araç ve Gereçlerin Kullanılmasının Yararları

5b5627214c45a.jpgTeknoloji derslere entegre edildiğinde, öğrencilerin çalıştıkları konulara daha fazla ilgi göstermeleri beklenir. Teknoloji, öğrenmeyi yeni yöntemlerle öğretmek açısından öğrenmeyi daha eğlenceli ve eğlenceli hale getirmek için farklı fırsatlar sunar. Bu fırsatların en başında ise öğrencilerin yaratıcı düşüncülerinin dışa vurmasını kolaylaştırır.Öğrenciler gerçekte soyut olarak plandıkları fikirleri somuta çevirerek belli bir çalışmanın mimarı olabilirler.Bireysel öğrenmeyi

Öğrenciler derslerde teknolojiyi kullanarak bireysel öğrenme duygusunu da ortaya çıkarıyor.Her öğrenci kendi işine yarar olan teknolojik gereçlerini kullanarak kendi fikir ve davranışlarını ön plana çıkarabiliyor.Teknoloji bu durumlarda öğrencilerin yaratıcı fikir ve düşüncelerini bireysel yeteneklerle destekleyerek ortaya muazzam çalışmalar çıkmasını sağlıyor.Derslerde kullanılan akıllı cihazlar ve teknik gereçler bireysel öğrenmeyi tamamen desteklemektedir.Böylece öğrenci bireysel fikir ve planlarını açığa çıkarabilmektedir.

İşbirliğini teşvik eder

Öğrenciler farklı çevrimiçi etkinliklere katılarak işbirliği becerilerini geliştirebilirler. Örneğin planlamış oldukları projeleri forumlarda ve sosyal medyalarda paylaşarak ortaya güzel bir düşünce veya nesne koyabilirler.Sosyal medya sayesinde bilgi alışverişi sağlanır.Tabi bunların hepsi teknolojik bir üründür.Önemli olan bunların hepsini sımsıkı tutmaktır. Akıllı cihazlar kullanarak ve çevrimiçi kaynakları kullanarak, işbirlikçi bir sınıf topluluğunu teşvik edebilirsiniz! Teknoloji kullanımı ile fikirleri, içeriği paylaşmak ve birlikte çalışmak çok daha kolay.Bu muhtemelen teknolojinin en belirgin faydasıdır. Eski okul öğretmenleri öğrenciler olduğunda, ihtiyaç duydukları bilgileri arayan kütüphanede saatler geçirmeleri gerekiyordu. Bugün, teknoloji entegrasyonu her şeyi farklı ve daha basit hale getiriyor. Öğrenciler, gazetelere, bilimsel makalelere, çalışmalara ve diğer içerik türlerine çevrimiçi olarak kolayca erişebilirler. Daha iyi, daha derin akademik makaleler yazabilirler çünkü argümanlarını daha fazla kanıtla destekleyebilirler. Öğrencilerin anlamadığı bir ders verdiğinizde, tek bir Google aramasında daha basit talimatlar ve bilgiler bulabilirler.

Akıllı cihazların kullanımı

Sınıflardaki akıllı cihazları kullanmak, kağıt ve diğer malzemeleri tasarruf edebileceğiniz için sürdürülebilir ve daha akıcı bir eğitim yöntemi kurmanız haline gelir.Bildiğiniz gibi artık birçok okulda artık akıllı tahta kullanımı mevcut.Akıllı tahta uygulaması birçok öğrencinin derse bağlılığını arttırmış bir uygulamadır.Öğrencilerin öğrendikleri kavramların kalıcı olarak kalmasında önemli bir etkendir.

Farklılaştırılmış öğretim: Eğitim uygulamaları öğrencilerin kendi hızlarında ilerlemesine izin verir. Pek çoğu uyarlanabilirdir, bu da öğrencilerin performansına bağlı olarak soru ve problemlerin daha kolay veya daha zor hale geleceği anlamına gelir. Programlar, öğrencileri doğru öğrenme seviyelerinde karşılamak için ayarlayabilir. Ek olarak, çok sayıda uygulama ve yazılım, aynı sınıftaki öğrencilerin ilgi alanlarına ve öğrenmelerine bağlı olarak benzer materyalleri öğrenmek için farklı sistemler kullanabileceği anlamına gelir.Farklı öğrenme yöntemleri: Teknolojiyi sınıfta birleştirmek, öğrencilerin farklı öğrenme biçimlerine destekleme açısından oldukça önemlidir.Teknolojiyi sınıf içinde kullanarak aslında bir nevi öğrencilerimizi de bu konuda aydınlatmış oluruz.Bilişsel bir davranışın ortaya çıkmasını sağlarız.Bazı öğrenciler kısa metrajlı olan görsel eğitimli derslerden kimileri ise görsellerle süslenmiş bir ders içeriğinden zevk alabilirler.Bunların hepsi bir farklı öğrenme yöntemidir.Burda hangi uygulamayı derslerinizde kullanacağız size kalmıştır.


https://www.ugurgunen.com/detay-Derslerde-Teknolojik-Arac-ve-Gereclerin-Kullanilmasinin-Yararlari
 

Exonn

Asistan
Katılım
10 Temmuz 2018
Mesajlar
170
Reaksiyon puanı
48
Puanları
28
Yaş
60
Tenefüste akıllı tahtaya oynamak en büyük yarar
 

Son mesajlar

Üst