Ders çalışmam gerekiyor ama çalışmıyorum

Bu konuyu okuyanlar

depresif hardal

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
57
Merhaba, 10. sınıf öğrencisiyim. Ders çalışmam gerekiyor ama çalışmıyorum, günümün %50'si ekran başında geçiyor. Ne yapmalıyım?

depresif hardal

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
57

ChaosBoost

Müdavim
Reaksiyon puanı
696
Arkadaş cevap vermediğine göre ders çalışıyor olabilir.
@Usui Takumi ve @Sibraius öncelikle yanıtlarınız için teşekkürler ancak;

O kadar basit olmuyor daha önce bunu birçok kez denemiştim,

Kendimi ara sıra teknolojik cihazlardan soyutluyorum ama o zaman da ders çalışmayıp kitap ve dergi okuyorum. 2 saat çalışıp 5-6 saat mola veriyorum.
Haha hatta yazdıkça yazmış bir de 2 saat ne cidden 2 saat çalışmak mi? En azından 3.5 saat çalış (35dk de bir aralıklarla)

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
@Usui Takumi ve @Sibraius öncelikle yanıtlarınız için teşekkürler ancak;

O kadar basit olmuyor daha önce bunu birçok kez denemiştim,

Kendimi ara sıra teknolojik cihazlardan soyutluyorum ama o zaman da ders çalışmayıp kitap ve dergi okuyorum. 2 saat çalışıp 5-6 saat mola veriyorum.
O kadar basit aslında. Sadece o iradeyi göstermeniz gerekiyor. Bir de zorlayarak 10 saat çalışmaktansa keyif alarak 3 saat çalışmak çok daha iyidir. Nasıl keyif alabileceğiniz ise size kalmış. Sürekli sıkılıyorum, ekranı bırakamıyorum gibi bahanelerle olmaz o iş.

depresif hardal

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
57
Herkese cevapları için teşekkür ederim. Benim sorumun da biraz ucu açık bir soru olduğunun farkındayım. Ayrıca ders çalışmaya başladığım zaman uykum geliyor -gözlerim sulanıyor esniyorum burnum akıyor- ve çalışamıyorum.

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Herkese cevapları için teşekkür ederim. Benim sorumun da biraz ucu açık bir soru olduğunun farkındayım. Ayrıca ders çalışmaya başladığım zaman uykum geliyor -gözlerim sulanıyor esniyorum burnum akıyor- ve çalışamıyorum.
Boşvet güzel kardeşim çalışma. Biz okuduk ne oldu ? Öğretmen olduk ama kuryelik yapıyoruz. İçinden gelmiyorsa okuma. Kimse sana oku diye baskı yapamaz. Herkes okuyacak diye bir şey de yok. Sen git sanayiye çırak olarak başla veya baba mesleği neyse ona yönel. Okumak istemiyorsan zorlama kendini.

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
Kitap oku ama yatmadan önce ders çalışman gereken zamanlarda değil. Daha dinç kalkarsın. Bu o sorununu da zamanla çözer. Olmazsa bir doktora görün.

Optikiyaza

Müdavim
Reaksiyon puanı
720
Hazırlanan programa 90% uyulmaz. Buda bir gerçek :D
Ben uyulur diye biliyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Boşvet güzel kardeşim çalışma. Biz okuduk ne oldu ? Öğretmen olduk ama kuryelik yapıyoruz. İçinden gelmiyorsa okuma. Kimse sana oku diye baskı yapamaz. Herkes okuyacak diye bir şey de yok. Sen git sanayiye çırak olarak başla veya baba mesleği neyse ona yönel. Okumak istemiyorsan zorlama kendini.
Ama o okuyunca iyi bir şey olabilir.

depresif hardal

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
57
Boş bir öğrenci olmadığımı düşünüyorum, lise sınavım pek iyi geçmese de %3'lük dilimdeydim. Bu zamana kadar yıl sonu ortalamalarım hep 98-99 oldu. Çalışsam yapacağıma eminim zaten çoğu şeyi çalışmadan yapabiliyorum ancak hedeflerime çalışmadan ulaşamayacağımdan adımdan daha çok eminim.

NESDelisi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,294
Plan yap ama planı iyi düzenle. Benim önerim, 2 saat ders çalış, sonra 1 saat mola ver. Bunu sürekli döngü halinde yap. Oyun oynuyorsan, sana önerim online ve bağımlılık yapan oyunları silmen gerekecek teknolojilerinden, yoksa derslerine iyi çalışamayacaksın.

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Boş bir öğrenci olmadığımı düşünüyorum, lise sınavım pek iyi geçmese de %3'lük dilimdeydim. Bu zamana kadar yıl sonu ortalamalarım hep 98-99 oldu. Çalışsam yapacağıma eminim zaten çoğu şeyi çalışmadan yapabiliyorum ancak hedeflerime çalışmadan ulaşamayacağımdan adımdan daha çok eminim.
Düşünceler düşünceler. Peki ya uygulama? Göster bana kendini. O aklındaki kişi olacağını göster bana. Sadece bana da değil bütün foruma. Evet düşüncelerde herkes mükemmeldir. Peki uygulama ? Çalışmam gerek diyorsun ama çalışmamak için her bahaneyi üretiyorsun. Belki de aklındaki seni masaya koyup iyice düşünmelisin. Sen çocuk değilsin artık 3 sene sonra birey olacaksın. Sorumluluk alma zamanın geldi de geçiyor. 3 sene daha bahane üretirsin. 3 sene sonra arkasına sığınacak ne bahanen kalır ne inandırıcığın. O yüzden bir tarafa düşünceleri koy diğer tarafa kendini ve ne yapman gerekiyosa onu yap. Okuyacak isen ders çalış. Okumuyacağım diyorsan ne aileni maddi zarara uğrat ne bizim zamanımızı al.

depresif hardal

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
57
Düşünceler düşünceler. Peki ya uygulama? Göster bana kendini. O aklındaki kişi olacağını göster bana. Sadece bana da değil bütün foruma. Evet düşüncelerde herkes mükemmeldir. Peki uygulama ? Çalışmam gerek diyorsun ama çalışmamak için her bahaneyi üretiyorsun. Belki de aklındaki seni masaya koyup iyice düşünmelisin. Sen çocuk değilsin artık 3 sene sonra birey olacaksın. Sorumluluk alma zamanın geldi de geçiyor. 3 sene daha bahane üretirsin. 3 sene sonra arkasına sığınacak ne bahanen kalır ne inandırıcığın. O yüzden bir tarafa düşünceleri koy diğer tarafa kendini ve ne yapman gerekiyosa onu yap. Okuyacak isen ders çalış. Okumuyacağım diyorsan ne aileni maddi zarara uğrat ne bizim zamanımızı al.
Aradığım cevabı bulmuş gibiyim?

Reaksiyon puanı
147
Merhaba, 10. sınıf öğrencisiyim. Ders çalışmam gerekiyor ama çalışmıyorum, günümün %50'si ekran başında geçiyor. Ne yapmalıyım?
Bende öyleyim ama ben yarın başlıcam ders çalışmaya kendine ne için çalıştığını hatırlat hayallerine az kaldığını yolun yarısında olduğunu hayallerin için çalışman gerektiğini hatırlat kendine.