Haber Depremde hayatını kaybedenlerin sayısı 14 bin 351'e yükseldi!

Bu konuyu okuyanlar

Sedefizgi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,782
Afad'ın verilerine göre depremde yaşamını yitiren vatandaşlarımızın sayısı 14 bin 351 oldu.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20230207_210914.jpg
    Screenshot_20230207_210914.jpg
    22.5 KB · Görüntüleme: 35
Son düzenleyen moderatör:

Sedefizgi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,782

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Köylere daha hiç gidilmemiş hiç
Maalesef ki çalışmalar yeterli değil daha hızlı olunmalı daha fazla yere gidilmeli buna rağmen Allah razı olsun gidenlerden. Artık unutmamamız lazım bu depremi. Ve İstanbul için önlemlere başlanmalı.

Arjinn

Müdavim
Reaksiyon puanı
660
Maalesef ki çalışmalar yeterli değil daha hızlı olunmalı daha fazla yere gidilmeli buna rağmen Allah razı olsun gidenlerden. Artık unutmamamız lazım bu depremi. Ve İstanbul için önlemlere başlanmalı.
hâlâ ulaşılamayan yerdeki insanlar, soğuk havalar insan kötüyü düşünmemek istiyor ama tahmini sayılar ortada çok zor çok

Sedefizgi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,782
İzin verseler bizde gitsek topyekün kargaşa ve kaos ortamı olmaması için yapılıyor biliyorum ama oturamıyoruz evlerde

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
İzin verseler bizde gitsek topyekün kargaşa ve kaos ortamı olmaması için yapılıyor biliyorum ama oturamıyoruz evlerde
Her yer çok kalabalık yardım için koşturuyor millet. İstanbul Ankara gelenler bile var. Ama buna rağmen tam anlamıyla yetmiyor bir ilçe tamamen yıkılmış diyorlardı. Çok zor umarım hala kurtarılanlar çıkar. Bende uyuyamıyorum haberleri izliyorum. İmkânım olsa giderdim. Evden birşeyler gönderdik maddi durumumuz kötü olsa da giyilmemiş şeyler. Hatta binadan da verenler oldu ki semt olarak da fakir sayılır buralar. Çok zengin olsam büyük yardım yapardım.

Sedefizgi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,782
Her yer çok kalabalık yardım için koşturuyor millet. İstanbul Ankara gelenler bile var. Ama buna rağmen tam anlamıyla yetmiyor bir ilçe tamamen yıkılmış diyorlardı. Çok zor umarım hala kurtarılanlar çıkar. Bende uyuyamıyorum haberleri izliyorum. İmkânım olsa giderdim. Evden birşeyler gönderdik maddi durumumuz kötü olsa da giyilmemiş şeyler. Hatta binadan da verenler oldu ki semt olarak da fakir sayılır buralar. Çok zengin olsam büyük yardım yapardım.
Yaptıgın yeter güzel yürekli kardeşim benim düşün bir mama alıp yollasan bir bebek karnını doyurur 3-5 farketmez herkes elinden geleni yapsa yeter

Suzan AŞAN

sxasizt sank
Reaksiyon puanı
6,829
Bu ölen kişiler kurtarıldıktan sonra ölenler enkaz altında sağ olanlar çıkarılıyor ölüler denk gelirse alınıyor hatay ceset dolu enkazların altında bacak kol çıkıyor en güney de oldugu için yardım en geç oraya gitti ?

Sedefizgi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,782
Bu ölen kişiler kurtarıldıktan sonra ölenler enkaz altında sağ olanlar çıkarılıyor ölüler denk gelirse alınıyor hatay ceset dolu enkazların altında bacak kol çıkıyor en güney de oldugu için yardım en geç oraya gitti ?
Saatler geçtikçe zaten umutlar azalıyor. Çok büyük yıkım oldu hazırlıklı degiliz hiç birşey bunları bilmek görmek çok acı

Rei

Forum Sorumlusu
Super Moderator
Reaksiyon puanı
6,345
Saatler geçtikçe zaten umutlar azalıyor. Çok büyük yıkım oldu hazırlıklı degiliz hiç birşey bunları bilmek görmek çok acı
Sağ kalanlar bile personel yetersizliğinden hayatını kaybetti...

Reaksiyon puanı
948
Zamanında Atatürk'ün savaş için yaptığı gibi acilen yasa çıkartılıp özel mülke de devletin belirli bir süreliğine el koyup duruma hızlı bir şekilde reaksiyon vermesi gerekiyordu.
Böylece iş makineleri vinçler falan daha hızlı şekilde gidebilirdi.
Bu sefer de çok acı oldu umarım gereken dersler çıkarılır bari bir sonrakine bunlar yapılır.
Ben 99 depremini de yaşadım yaşlı nenemizi evde bırakmak zorunda kalmıştık yatalaktı gözyaşları içinde evi terk etmiştik.Yine o zaman en azından yazdı.Çok şükür ki evimiz sadece hasar almıştı ama yıkılmamıştı.Sevdiklerimize bişey olmamıştı.Ona rağmen piskolojisi kolay geçmemişti.
Gerçekten çok zor Allah herkesin yardımcısı olsun ben artık izleyemiyorum kanım donuyor.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Zamanında Atatürk'ün savaş için yaptığı gibi acilen yasa çıkartılıp özel mülke de devletin belirli bir süreliğine el koyup duruma hızlı bir şekilde reaksiyon vermesi gerekiyordu.
Bu sefer de çok acı oldu umarım gereken dersler çıkarılır bari bir sonrakine bunlar yapılır.
Ben 99 depremini de yaşadım yaşlı nenemizi evde bırakmak zorunda kalmıştık yatalaktı gözyaşları içinde evi terk etmiştik.Yine o zaman en azından yazdı.Çok şükür ki evimiz sadece hasar almıştı ama yıkılmamıştı.Sevdiklerimize bişey olmamıştı.Ona rağmen piskolojisi kolay geçmemişti.
Gerçekten çok zor Allah herkesin yardımcısı olsun ben artık izleyemiyorum kanım donuyor.
Maalesef unutuluyor biraz zaman geçsin gene unutulacaktır. Tedbir hiçbir şey yok. Önceden bunların tedbiri alınsaydı bu tarz şeyler yaşamazdık. Japonya'da koca binalar lastik gibi oynuyor 9.1 büyüklüğünde burunları kanamıyor. Gerçekler acı maalesef. Bize insana verilen değer sıfır insanı sağıyorlar her yerden ceplerini doldurmak için. Biz onlar için kazanç makinesiyiz.

Sedefizgi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,782
Depremin ne demek oldugunu çok iyi. Bilenlerden biri de benim. 99 depremini bende yaşadım. Bizimde evimize bişey olmamıştı ama kaç yaşına geldik geçmiyor o korku o görüntüler o sesler Allah yar ve yardımcıları olsun çok zor
Çok...

Skellige

☕?‍?
Reaksiyon puanı
3,800
Twittera bakıyorum bir sürü 'şu adreste yaşayanlar var' yazıyorlar. Bunun yerine devletin bir birimine söylense twitterdan can kurtarılmaya çalışılıyor. :(

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Twittera bakıyorum bir sürü 'şu adreste yaşayanlar var' yazıyorlar. Bunun yerine devletin bir birimine söylense twitterdan can kurtarılmaya çalışılıyor. :(
Göçük altındaki vatandaşlar yazıyor bir kısım öyle kurtarılanlar var. Onu da engellediler.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Engellenmesi yanlış. Şöyle bir durumda var o kadar çok gereksiz twit atanlar varki gördükçe klavyeyi kafalarında kırasım geliyor.
İşte ona göre de ayrı işlem yapılmalı. Kurunun yanında yaş da yanıyor. Operatörler de ayrı konu. Taraflı tarafsız bütün haber kanalları da buna yakınıyor. Çok kötü bir durum vatandaş hayatta kalma mücadelesi veriyor bazı densizler yüzünden ulaşılamıyor.