Yardım deprem sensörü

Bu konuyu okuyanlar

MonKeeN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
merhabalar malum son günlerde ülkemize bir deprem belası bulaştı bende istanbulda yaşıyorum bu nedenle kendime ivmeölçer ile bir deprem sensörü yapmak istedim ama kodlamadan pek anlamıyorum ADXL345 ivme ölçer ile bir aduino deprem alarmı yapmaya çalışıyorum ama internette çoğunlukla mpu6050 nin kodları var bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz

1234456

Asistan
Reaksiyon puanı
61
merhabalar malum son günlerde ülkemize bir deprem belası bulaştı bende istanbulda yaşıyorum bu nedenle kendime ivmeölçer ile bir deprem sensörü yapmak istedim ama kodlamadan pek anlamıyorum ADXL345 ivme ölçer ile bir aduino deprem alarmı yapmaya çalışıyorum ama internette çoğunlukla mpu6050 nin kodları var bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz
ben bu dediğin projenin aynısını yaptım mpu6050 sensörü ile bir tane yarışmaya katılmıştım. Finale kaldım ancak kazanamadım. Hocam ben projeyi arduino nun kendi dili olan C ile yaptım. Tabi diğer dilleride biliyorum ancak arduino için en uygun ve basit olanı bu kodlar bende duruyor. Ancak pek işe yarar bişey olmaz hassas değil ve cihazın yerini değiştireceğin zaman eşik değerini sürekli değiştirmen gerekiyor. şimdi şöyle düşün x ve y koordinatları var ya hani işte ben x koordinatina bir eşik değeri belirlemiştim. X ekseni eşik değerini aştığı zaman alarm veriyordu alarm içinde led ve buzzer kullandım. eşik değerini geçtiği zaman for döngüsü içine atmış olduğum led ve buzzer belli bir süre ötüyordu. Kodları istersen düzeltip atabilirim. Daha rahat anlaman için.