Soru Deprem İçin Toplanan Bağışların Çoğunun Ahbap'a Ait Olması Hakkında

Bu konuyu okuyanlar

hakanyargici

Alpine F1 Racing Team
Reaksiyon puanı
958
Son 1 aydır hepimizin gündeminde olan ve milletçe seferberlik ilan ettiğimiz deprem'de gözüme takılan bir durum var. Yardımların büyük bir dilimi Ahbap üzerinden yapılarak depremzedelere ulaştırılıyor. İlk günden beri Ahbap'a yapılan yardımlar da insanların ağızlarından ortak duyduğum tek şey ise Ahbap'a güveniyoruz demeleri oldu. Hatta geçtiğimiz hafta Haluk Levent'in, Kızılay'dan çadır ve yiyecek satın aldık demesi üzerine bağış yapan kişiler tarafından biz size güvendiğimiz için paramızı emanet ettik ama siz parayı AFAD ve Kızılay'a bağışladınız dediler.

Bu yorumları sosyal medya platformları ve kendi çevrem de çok yoğun bir şekil de duydum ve okudum.. Gerek aile gerek oturduğum muhit den kaynaklı çok farklı görüşlere sahip insanları tanıyorum. Geçtiğimiz günler de yaşanılan bu olaylarda farklı görüşlere sahip olan bu çevre aynı şeyi savunuyordu. Yanlış anlaşılmasın ama amacım siyaset yapmak değil sadece biz ne zaman bu hale geldik bunu anlayamıyorum.

hakanyargici

Alpine F1 Racing Team
Reaksiyon puanı
958
Orantısal olarak ta bilgi verseydin. Ben bir kaç kuruma bağış yaptım. Ama son konuşulanlardan sonra AHBAP'a güvenimi yitirdim.
Şahsen ben de Kızılay, AFAD ve Ahbap'a bağış yapıp, oturduğum bina da ki komşularımız ile yardım kolisi yapıp İstanbul bld. tarafından gönderimi sağlanması için Yenikapı'da bulunan yardım toplama alanına götürdüm. Zaten zengin fakir fark etmeksizin ellerinden geleni ardına koymayarak yardımda bulundu. Sadece başlık da belirtiğim durum can sıkıcı benim için o kadar.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Ahbap iyi güzel işler yapıyor ama bazı isimler tarafından anlamsız büyütülmeye devlete alternatif gibi gösterilmeye çalışılıyor bu durum hiç hoş değil.

AKP'ye kızanlar devlet kurumuna bağış yapmak yerine biz Ahbap'a bağış yapıyoz gibi laflar ediyor. ( Lakin Haluk Levent'in bir sürü açıklaması var biz bakanlar ile devlet ile AFAD ile Kızılay ile kordineli çalışıyoruz birlikte hareket ediyoruz diye. )

Ayrıca Ahbap'ın şimdiye kadar topladığı yardım miktarı yaklaşık 1 milyar TL civarında. ( Çok az yani o kadar reklam yapılıp o kadar gündem edilip toplanan sadece 1milyar TL. O kadar zengin muhalif isim var o kadar sanatçı iş adamı flan var. )

Biz bize yeterizde 1 gecede 115 milyar TL topladı. Akşam TV8 tek başına yardım kampanyası yaptı 700 Milyon TL toplamuş. Veya AFAD 350 bin çadır götürmüş deprem bölgesine 1 kelime eden yok. Dönüp dolaşıp Ahbap'ın aldığı 2050 Çadır konuşuluyor. Veya Kızılay her gün 3 öğün 2.5milyona yemek veriyor. Helal olsun diyen yok .Orada 300-500 kişyie yemek dağıtanları parlatmaya çalışıyorlar. Bu tarz deprem halinde bile olaylara siyasi bakmak hiç hoş değil... Veya devlet yok biz varız Ahbap var gibi söylemlere girmek hiç hoş değil. ( Haluk Levent biz devletin yanında Kızılay'ın Afad'ın yanında hiçiz demesine rağmen siyasi bir kavgaya çekmeye çalışanlar var. )

Alparslan 1905

Doçent
Reaksiyon puanı
1,565
Ahbap iyi güzel işler yapıyor ama bazı isimler tarafından anlamsız büyütülmeye devlete alternatif gibi gösterilmeye çalışılıyor bu durum hiç hoş değil.

AKP'ye kızanlar devlet kurumuna bağış yapmak yerine biz Ahbap'a bağış yapıyoz gibi laflar ediyor. ( Lakin Haluk Levent'in bir sürü açıklaması var biz bakanlar ile devlet ile AFAD ile Kızılay ile kordineli çalışıyoruz birlikte hareket ediyoruz diye. )

Ayrıca Ahbap'ın şimdiye kadar topladığı yardım miktarı yaklaşık 1 milyar TL civarında. ( Çok az yani o kadar reklam yapılıp o kadar gündem edilip toplanan sadece 1milyar TL. O kadar zengin muhalif isim var o kadar sanatçı iş adamı flan var. )

Biz bize yeterizde 1 gecede 115 milyar TL topladı. Akşam TV8 tek başına yardım kampanyası yaptı 700 Milyon TL toplamuş. Veya AFAD 350 bin çadır götürmüş deprem bölgesine 1 kelime eden yok. Dönüp dolaşıp Ahbap'ın aldığı 2050 Çadır konuşuluyor. Veya Kızılay her gün 3 öğün 2.5milyona yemek veriyor. Helal olsun diyen yok .Orada 300-500 kişyie yemek dağıtanları parlatmaya çalışıyorlar. Bu tarz deprem halinde bile olaylara siyasi bakmak hiç hoş değil... Veya devlet yok biz varız Ahbap var gibi söylemlere girmek hiç hoş değil. ( Haluk Levent biz devletin yanında Kızılay'ın Afad'ın yanında hiçiz demesine rağmen siyasi bir kavgaya çekmeye çalışanlar var. )
Çok güzel açıklamışsınız hocam.

hakanyargici

Alpine F1 Racing Team
Reaksiyon puanı
958
Çok güzel özetlemişsiniz hocam??

Biz bize yeterizde 1 gecede 115 milyar TL topladı
Biz bize yeteriz bir noktadan sonra şov'a dönmüştü. Eminim ki bir çok isim kendi adını ekranlarda geçirmek için bekledi. Ha bir de Cengiz Holding'in yaptığı bağış ile ilgili resmi gazete de yayınlanan bildiri var.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Biz bize yeteriz bir noktadan sonra şov'a dönmüştü. Eminim ki bir çok isim kendi adını ekranlarda geçirmek için bekledi. Ha bir de Cengiz Holding'in yaptığı bağış ile ilgili resmi gazete de yayınlanan bildiri var.

Alakasız söylem.

Teşvik nedir bilmeyenler konuyu çarpıtmış her zaman ki gibi. Ayrıca orada ki konu Konya'ya 1 yıl önceki muhabbetten oraya yapacağı 3 Milyar TL lik fabrika için devlet teşvik veriyor. ( Kişiye özel bir teşvil değil o kadar büyük ve yatırımın düşük olduğu yerlere kritik fabrikalar açarsan devlet herkese teşvik veriyor. ) Nakit para vermek değil o . Diyor ki sen işçi çalıştır yeterki ve primlerini öderim veya sen yeterki üret ben sana doğalgazı elektiriği ucuzdan veiririm sen yeter ki üret senden KDV ÖTV düşük alır belli bir süre gibi şeyler onlar.

Not: Ayrıca devletin şartları var . Yıllık bir üretim kapasitesi gibi. Onu sağlarsa devlette alttaki şeylerde ben sana destek çıkacam diyor.

1677774503555.png

Not2: Fark ettiyseniz bu duruma hiç bir muhalefet partisi ses etmedi hiç kimse üstüne bile düşmedi. Muhalif kanallar bile göstermedi. Bilmeyen anlamayanları ve araştırmayanlar inanıyor işte sadece başlığa bakıp adamlara 3 milyar TL para verildi sanıyor sadece. Ama prosedür işler bunlar. Sende 3 milyar TL değerinde bir fabrika aç iç anadoluya veya doğuya sanada aynı yardımlar destekler yapılsın.

Son düzenleme: