Dell'in Son Canavarı: XPS 730

Berkin Bozdoğan

Profesör
Reaksiyon puanı
39
Dell, üst düzey oyun bilgisayarlarında ismini perçinlemek istercesine yeni modeller sunuyor. XPS 730 oyun bilgisayarı, performans talebinizi karşılıyor mu?

Dell, XPS ile yüksek performanslı bilgisayarlar konusunda oldukça başarılı işler çıkartmayı hedefleyerek, sürekli daha güçlü sistemler piyasaya sürüyor. En son ürünü olan XPS 730 ile sunduğu özellikler, oyuncuların çılgınlar gibi eğlenmeleri ve rakiplerini ezmeleri için gerekli platformu oluşturuyor. Üründe en çok dikkati çeken bileşen, 3,67GHz seviyesinde hız aşırtma yapılmış olan Intel Core 2 Extreme QX9650 işlemcisi (aslında 3 GHz).

4 Grafik İşlemcisi Yeterli mi?

Grafik kartı olarak ise, sistemde iki tane ATI Radeon HD 3870X2 grafik kartı, CrossFire teknolojisiyle birlikte kullanılıyor. Ayrıca toplam 4 GB DDR3 Corsair Dominator bellek de, sistemle beraber 1600 MHz'e yükseltilmiş olarak geliyor.

dell_xps_730_buyuk.jpg

Ne İsterseniz Var!

Dell, birçok üst düzey sistem üreten bilgisayar üreticisi gibi, bu ürünlerinde bazı bileşenleri fark ödeyerek değiştirmenizi sağlıyor. İlk dikkat çeken durum, gerçi 130 MHz için değmez diyebileceğimiz, işlemci yükseltme imkânı. 500 dolar farka, Intel Core 2 Extreme QX9770 işlemciye 3,8 GHz hıza yükseltilmiş olarak, sahip olabiliyorsunuz. Sistemde değiştirebileceğiniz bir başka önemli bileşen ise, sistemi kuracağınız diskleri, 400 dolar karşılığında, toplam 2 TB'lık RAID 0 dizesine çevirebilmeniz.

Bilgi için:
Dell
Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN - http://shiftdelete.net

LGatakan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iki tane 9800X2 koyardım , böylece daha canavar olurdu :)

X_Codesia

Profesör
Reaksiyon puanı
9
yaparım walla :D
Amd 5600(2913 mhz x2) işlemcim 2 gb ddr2 667 ram Ati hd 2600 xt ddr3 512 mb ekran kartımla crysis gibi oyunu en yüksek seviyede oynayabiliorum

Nemesis

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Bu insanlar için mi ?

Elbruz46

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
DELL demeyin banaaaaaa
yaw bir tane dell laptop var bluetooth sorununu akşamdan beri çözemedim driversa driver yamaysa yama her bir haltı denedim gene olmadı... bir de driver sitesi yapmış ki dell evlere şenlik... araki aradığını bulasın... tip de yok zaten...
ASUS forever :D

GurenGursel

Profesör
Reaksiyon puanı
3
XPS cidden çok şık modeller üretiyor ama modifiye ve hız aşırtmanın ruhu, teker teker kendi ellerinle yapınca şahlanıyor! Bence çok keyif vermez ki aynı paraya çok daha iyi bir sistem yapılabilir diye düşünüyorum...