Dell XPS 15 9560

Bu konuyu okuyanlar

Snickers

Müdavim
Reaksiyon puanı
272
Selamlar arkadaşlar,sizlerden ricam MacBook Pro alacaktım,ama bu Dell XPS 15 9560 nasıl olur günlük multi media,flim,youtube videoları izleme ve çizim,ara da bazen de bilgisayarı yormayacak şekil de oyun oynamak istiyorum.Sizce bu ürünü mü almalıyım yoksa MacBook Pro mu yorumlarınız için teşekkür ederim.

dell-xps-15-01.jpg mbp13-gray-select-201610.jpg

Snickers

Müdavim
Reaksiyon puanı
272
Ya daha uyguna var vatan pahalı bayağı bir.Bir de Monster notebooklar kalın ince ve kibarlık açısından dell xps 15 i istiyorum.
MacBook Pro da fiyat olarak 8.000 ile 9.000 arasında bir fiyata sahip.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
monster'ı al windows ve oyun alırsın artanla her monster kalın değil kalınlarda i7-7700K var gtx1080 var sli veya single.

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
XPS Macbook ile kıyasla bile çok premium diyebileceğimiz bir bilgisayar. Kendisi zaten Macbook killer diye geçer inceleme merkezlerinde. Sağlamlık, klavye/touchpad ve ekran olarak da iyi hissi vardır. Kullanırken yoracak bir ürün değil yani. Eğer Windows kullanmak istemiyorum diyorsan XPS alıp içine Ubuntu'da yükleyebilirsin, onun için Mac almana gerek yok. Üstelik Macbook'ta oyun oynanmaz :D

Snickers

Müdavim
Reaksiyon puanı
272
XPS Macbook ile kıyasla bile çok premium diyebileceğimiz bir bilgisayar. Kendisi zaten Macbook killer diye geçer inceleme merkezlerinde. Sağlamlık, klavye/touchpad ve ekran olarak da iyi hissi vardır. Kullanırken yoracak bir ürün değil yani. Eğer Windows kullanmak istemiyorum diyorsan XPS alıp içine Ubuntu'da yükleyebilirsin, onun için Mac almana gerek yok. Üstelik Macbook'ta oyun oynanmaz :D
Teşekkür ediyorum.Sağol varol bu güzel cevabın için

M

Murat Burç

SDN Okuru
Yahu Macbook Pro ? Dell XPS yanında çocuk oyuncağı o
Oku bakayım şurayı ne yazmışlar :D

Büyüleyici detaylar: UltraSharp 4K Ultra HD ekran 3840*2160 çözünürlüğü ile yakınlaştırmaya gerek duymadan her pikseli tüm ayrıntılarıyla gösteriyor. Full HD'den 6 milyon ve MacBook Pro'dan 3 milyon daha fazla piksel sayesinde bulanıklık veya düzensiz çizgiler için endişelenmeden resimlerinizi hassas bir şekilde düzenleyebilirsiniz.

Sektör lideri renk: XPS 15, %100 Adobe RGB renk özelliğine sahip tek dizüstü bilgisayardır. Bu sayede gerçeğe en yakın görseller elde etmenizi sağlayan renk gamına sahiptir ve standart panellere göre renkleri ve koyu siyahları mükemmel şekilde harmanlar. Ayrıca 1 milyardan fazla renk ile resimler daha yumuşak görünür ve renk değişimleri daha fazla derinlik ve boyuta sahip olduğundan muhteşem bir şekilde daha canlıdır.

Yahu Dell XPS al geç. GTX 1050 diyor ya daha ne olsun.

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Teşekkür ediyorum.Sağol varol bu güzel cevabın için
Bu arada XPS serisi Linux için 1 numara olarak anılır GNU/Linux kullanıcıları arasında :) En sağlam ve en iyi donanım desteği olanlardan biri olmasıyla kalitesi de 1 numara diye anılmayı haketmesini sağlıyor.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Yav 4k ekran diyoruz 4K ekran. 4K neredeyse çerçevesiz ekran.
Harici 1080 Tİ al 4K 60 FPS oyun oyna gerekirse.
--- Gönderi Güncellendi ---
@eronis dediğim kombinasyon olur değil mi ?

Snickers

Müdavim
Reaksiyon puanı
272

Zaten benim de amaçım şuan Dell xps 15 alıp geçmek sağol Murat Teşekkür ederim.Engin bilgilerinle aydınlatman için. ;)

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
4K'da 1080Ti'ın bile High'ta 60FPS vermesi zor gibi geliyor :D Oyununa göre değişir ama. 1080p fazla bence bize, biz fakiriz :p
@Murat Burç bir de şu var ki çözünürlük arttıkça ekran kartına binen yük artıyor. 1080p bile iyi bir yük bindiriyor. Şimdi o ekranda gidip CS:GO'yu 4:3 oynamaya kalkarsan ekranın kalitesinden ne kadar rezil bir görüntü alırsın biliyormusun ? :D

Düşük bütçeli oyuncunun ekranı = 1366x768
Orta bütçeli oyuncunun ekranı =1920x1080
Zengin oyuncunun ekranı = 4K, 6'lı monitör :p

M

Murat Burç

SDN Okuru
4K'da 1080Ti'ın bile High'ta 60FPS vermesi zor gibi geliyor :D Oyununa göre değişir ama. 1080p fazla bence bize, biz fakiriz :p
@Murat Burç bir de şu var ki çözünürlük arttıkça ekran kartına binen yük artıyor. 1080p bile iyi bir yük bindiriyor. Şimdi o ekranda gidip CS:GO'yu 4:3 oynamaya kalkarsan ekranın kalitesinden ne kadar rezil bir görüntü alırsın biliyormusun ? :D
1080 Tİ 4Kda 60FPS veriyor. Titan XZ Pascal veremiyor sanırım.(onun başka başka sebepleri var sanırım bilmiyorum)
Birde Quadrado P6000 veya M6000den biri 4Kda 60ın üzerine çıkıyor.
GTA 5 Ultra qualtiy 4K 1080 ti yazın 60 fps aldığı video var

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
@Murat Burç tıpkı bunun gibi :p

7LRQ8d6.png

1080 Tİ 4Kda 60FPS veriyor. Titan XZ Pascal veremiyor sanırım.(onun başka başka sebepleri var sanırım bilmiyorum)
Birde Quadrado P6000 veya M6000den biri 4Kda 60ın üzerine çıkıyor.
GTA 5 Ultra qualtiy 4K 1080 ti yazın 60 fps aldığı video var
Dediğin kartlar iş istasyonu odaklı üretilmiş kartlar. Oyun kartı değil onlar. Oyunlarda tam performanslarını veremezler. Onlar daha çok render işi için kullanılırlar. Oyun için de kullanılabilirler ama şarap şişesini açmak için soda şişesi açacağını kullanmak çok da uygun bir yol değil öyle değil mi ? :D

M

Murat Burç

SDN Okuru
@Murat Burç tıpkı bunun gibi :p

Ekli dosyayı görüntüle 25287

Dediğin kartlar iş istasyonu odaklı üretilmiş kartlar. Oyun kartı değil onlar. Oyunlarda tam performanslarını veremezler. Onlar daha çok render işi için kullanılırlar. Oyun için de kullanılabilirler ama şarap şişesini açmak için soda şişesi açacağını kullanmak çok da uygun bir yol değil öyle değil mi ? :D
Bu titanlar ne iş ?
Ne için oyun mu iş mi ? İş içinse Quadrado varken titanlar niye var ?
Benim bildiğim Quadradolar uzun süre yüksek performansda çalışma garantisi veriyor. Veri kaybolursada Nvidia çok iyi destek sağlıyor.

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Bu titanlar ne iş ?
Ne için oyun mu iş mi ? İş içinse Quadrado varken titanlar niye var ?
Benim bildiğim Quadradolar uzun süre yüksek performansda çalışma garantisi veriyor. Veri kaybolursada Nvidia çok iyi destek sağlıyor.
Şöyle ki Quadro'lar daha pahalı ve oyuncunun açısından bir performans farkı vermiyor. Pahalı olmalarının sebebi ise bunları alan kişilerin parası olan büyük stüdyolar yada bireysellerin olması ama her halikarda bununla para kazanabilecek insanlar olması. Senin benim bir Quadro almamız eğer 3D, Rendering yada Video Prodüksiyonu gibi işlere giren profesyoneller değilsek (değiliz) anlamı yok ve boşa parayı çöpe atmış olacağız. Quadro'lar sadece üstüne bir kaç sos eklenmiş GTX kartlar.

Titanlara gelirsek bildiğim kadarıyla sadece daha güçlü kartlar. 1050Tİ, 1050'den daha güçlü olması gibi. Oyunculara daha fazla seçenek sunmak amaç sanıyorum. Çünkü önce 1050 çıkıyor misal, sonra Tİ çıkıyor. Bunlarla ilgili çok şey okumadığım, dinlemediğim, araştırmadığım, sadece daha güçlüsü deyip geçtiğim için cehaletim sanırım yazımdan anlaşılıyor :D

M

Murat Burç

SDN Okuru
Şöyle ki Quadro'lar daha pahalı ve oyuncunun açısından bir performans farkı vermiyor. Pahalı olmalarının sebebi ise bunları alan kişilerin parası olan büyük stüdyolar yada bireysellerin olması ama her halikarda bununla para kazanabilecek insanlar olması. Senin benim bir Quadro almamız eğer 3D, Rendering yada Video Prodüksiyonu gibi işlere giren profesyoneller değilsek (değiliz) anlamı yok ve boşa parayı çöpe atmış olacağız. Quadro'lar sadece üstüne bir kaç sos eklenmiş GTX kartlar.

Titanlara gelirsek bildiğim kadarıyla sadece daha güçlü kartlar. 1050Tİ, 1050'den daha güçlü olması gibi. Oyunculara daha fazla seçenek sunmak amaç sanıyorum. Çünkü önce 1050 çıkıyor misal, sonra Tİ çıkıyor. Bunlarla ilgili çok şey okumadığım, dinlemediğim, araştırmadığım, sadece daha güçlüsü deyip geçtiğim için cehaletim sanırım yazımdan anlaşılıyor :D
Oyun için bakarsak 1080 Tİ çoğu yerde 10 fpsde olsa fazla veriyor ama Titan X Pascal , 1080 Tİnin iki katı fiyatında
Benim bildiğim Titanların OC performansı daha iyi tek bildiğim bu