Dell Vostro vs Huawei Matebook 13

Bu konuyu okuyanlar

Tuğba ERTEM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
16 gün önce Trendyoldan DELL vostro 5581 satın aldım 4900 tlye. Ancak kargoyla bana gelen laptop benim trendyolda gördüğüm laptoptan farklıydı (özellikleri aynı ama trendyol daha şık bir bilgisayar koymuş resim kısmına) Ürün bana geldi ve aynı olmadığını fark edince geri gönderdim ancak bu kez yanlış paketlemişsiniz diyerek kabul etmediler ve bu arada bilgisayarın fiyatı 5.300 lere yükseldi. Ben de bu fiyata daha iyisini bulamam zaten diye düşünerek iadeden vazgeçtim ve kullanmaya başladım. Ama aklım hala huawei matebook 13'te. Sizce hangisi daha iyi, şu an DELL markalı bilgisayarımı 4.000e kadar düşürerek satmayı göze aldım. Acaba hata mı etmiş olurum?

Ahmet Emre Toraman

Profesör
Reaksiyon puanı
391
Şu an kullanmakta olduğunuz bilgisayarın avantajlarını sıralayacak olursak:

1) İşlemcisi daha güçlü: Huawei'nin işlemcisi i5 8265U, sizin bilgisayarınızın işlemcisi ise i7 8265U
2) Ram gücü daha yüksek: Sizin bilgisayarınızın rami DDR4 iken Huawei'nin rami LPDDR3 ( L: Low power demek, yani ram düşük güçte çalışıyor. Bu da bilgisayarınızın performansını etkileyecektir. )
3) Bilgisayarınızda harici ekran kartı var: Huawei de İntel'in dahili ekran kartı varken, sizin bilgisayarınızda Nvidia MX130 harici ekran kartı var. (Eğer ekran kartına ihtiyaç duyacağınız bir uygulama açmayacaksanız bunun pek bi önemi yok.)
Bunlara baktığımızda sizin bilgisayarınızın daha iyi olduğu anlaşılıyor :)

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
Bu iki cihaz arasında huawei tek alınası yanı tasarımı onun dışında dell vostro daha güçlü bir cihaz ve dell markası taşınabilir bilgisayarda çok iyi bir firma müşteri hizmetleri çok alakalı bir firmadır..