dell vastro 3300 ekran sorunu

Bu konuyu okuyanlar

rahmiozel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhabalar bu bilgisayarda açılırken ekran sağ tarafı çizgili gibi bir şey oluyor zoraki bilgisayarı açıp kapama yapıyorum power tuşudan bir kaç kere denedikten sonra açılıyor nedendir sorunu nedir tamire versem değermi bir arkadaş verdi evde kullanması ve küçük olduğu için sevdim

Ekli dosyalar

• dell-laptop-ariza.jpg
    dell-laptop-ariza.jpg
    34 KB · Görüntüleme: 107

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Olası olarak 2 sonuca çıkar. Biri led panel arızası öteki ise chipset.

Bilgisayarın çıkışlarından hangisi varsa kullanarak bir monitöre bağlayın. Görüntü veriyorsa lcd ekran gitmiştir veya kablosu. Görüntü vermiyorsa chipset arızası vardır.

Başarılar.

rahmiozel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet doğru ekranda görüntü yokken monitör bağladım monitöre görüntü gelmedi chip set arızalı ozaman peki yapılırım ve değerli tşk ederim

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
pekiden sonrasını anlamadım hocam.

rahmiozel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kusura bakmayın cepten yazmıştım hocam tamiri olurmu olursa randuman alabilirmiyim birde kazık yememek için ne kadar maliyet çıkarırlar tahmini teşekür ederim

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
%50 muallak, %50 işçilik derim.
Kötü ustaya gelirsin ısıtır verirler 1 2 ay götürür, kötü ustaya verirsin sadece ısıtır 1 yıl götürür. Kesinlikle daha fazla götürmez orası ayrı. Yani ustanın işçiliği de önemli.

Velevki götüreceğin yer sağlam bir yer olsun. Chip'i makineyle kaldırıyorlar genelde, temizliyorlar lehimleri, kalıpla yine makineyle döküm vs tekrar takılıyor. Sıfır üründen farksız oluyor. Tabi buda işçilik, tanıdığım biri bu işleri elle yapıyor mesela :)) Kör topal kimi sıkıntısız kimi 3 ay sonra geri geliyor.

Ustayı bulmak, yaptırmak, yaptırmamak, para yatırmak, veya ürünü elden çıkarmak geri kalan yol, size kalıyor.

Son mesajlar