Dell Inspiron N4050

Bu konuyu okuyanlar

Juravis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Başlıkta belirttiğim modelli laptopu 2. el olarak aldım bugün arkadaşlar dahilinde HD7400m ve I5 2. nesil işlemci bulunmakta diğer özellikleri 4gb ram ve 240gblik SSD'ydi. Sorunum ise cihazda SSD bulunmasına rağmen açılış windows logosundan sonra yaklaşık 1dakika kadar bekletip açılması. Bir diğer sorunum ise Harici ekran kartı ve onboard ekran kartı bulunmakta cihazda fakat ben onboardı deaktif ettiğimde "dxdiag" penceresinin ekran bölümünde HD7400 tam adıyla görünmüyor fakat aygıt yöneticisinde görüyor. Güncellemeyi denedim AMD Supporttan düzgün driveri bulamadım bende AMD Catacylist indirip kurmayı denedim ve sanırım yüklendi driveri ama hiç bir ekstra değişiklik görülmedi. Bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

Arjinn

Müdavim
Reaksiyon puanı
660
Başlıkta belirttiğim modelli laptopu 2. el olarak aldım bugün arkadaşlar dahilinde HD7400m ve I5 2. nesil işlemci bulunmakta diğer özellikleri 4gb ram ve 240gblik SSD'ydi. Sorunum ise cihazda SSD bulunmasına rağmen açılış windows logosundan sonra yaklaşık 1dakika kadar bekletip açılması. Bir diğer sorunum ise Harici ekran kartı ve onboard ekran kartı bulunmakta cihazda fakat ben onboardı deaktif ettiğimde "dxdiag" penceresinin ekran bölümünde HD7400 tam adıyla görünmüyor fakat aygıt yöneticisinde görüyor. Güncellemeyi denedim AMD Supporttan düzgün driveri bulamadım bende AMD Catacylist indirip kurmayı denedim ve sanırım yüklendi driveri ama hiç bir ekstra değişiklik görülmedi. Bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.
ssd nin okuma yazma hızı düşmüş olabilir test edin derim
bu arada cihazı kaça aldınız acaba

Juravis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1300, nasıl test edebilirim diyelim ki düştü bu kullanıma engel olmaz mı? açtıktan sonra tıkır tıkır işliyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Böyle bir sonuç çıktı başarabildim test etmeyi.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2021-01-22 at 03.37.55.jpeg
    WhatsApp Image 2021-01-22 at 03.37.55.jpeg
    97.7 KB · Görüntüleme: 85
Son düzenleme:

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
1300, nasıl test edebilirim diyelim ki düştü bu kullanıma engel olmaz mı? açtıktan sonra tıkır tıkır işliyor

Böyle bir sonuç çıktı başarabildim test etmeyi.
Keşke NVIDIA'lı bir notebook alsaydınız.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Hız testi yapılmış görüyorum ama sağlık testi ? 3.parti yazılımlarla bir bakın bakalım sıcaklık vd diğerlerde uyarı veren var mı diye.

Ram'i de test ettirin. Hatta 8 olursa daha iyi olur cihaz destekliyorsa tabi. Sitede kullanım klavuzu var her detay yazıyor.

Juravis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hız testi yapılmış görüyorum ama sağlık testi ? 3.parti yazılımlarla bir bakın bakalım sıcaklık vd diğerlerde uyarı veren var mı diye.

Ram'i de test ettirin. Hatta 8 olursa daha iyi olur cihaz destekliyorsa tabi. Sitede kullanım klavuzu var her detay yazıyor.
Sanırım sorunu buldum kurcalarken. Ekran kartı driverini sildiğimde baştaki bekleme süresi neredeyse 0a indi direkt açıldı.. Tekrar kurduktan sonra yine o bekleme süresi geldi. Biraz araştırdım AMD HD7400m'den desteğini çekmiş düzgün bir driver bulamıyorum ortalıkta ondan olabilir mi? Ve yapabilirseniz sizde bir kontrol eder misiniz driver için?

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Dell sitesi üzerinden urgent şekilde bir sürücü var mı kontrol edin derim.
Dell üzerinden eski sürümlerini de bulabilirsiniz diye düşünüyorum stabil olan.

Juravis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Pili bitikken kullanıyorum yeni batarya almadım ve formatı bu şekilde atmıştım atarken bir kaç defa pil hatası alıp formatı başa sarmıştı bununla bir alakası olabilir mi?

Sorun hala çözülmedi bu arada.

Denedim hala aynı sorun devam ediyor

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Bios güncellemesine de bakın, olmazsa farklı bir diske kurulum yaparak buda olmazsa ram slotunu değiştirerek, oda olmazsa yeni bir ram ile denemekte fayda var.