Dell Inspiron 7567 İçin 1.5.3 ve 7577 İçin 1.4.2 BIOS Sürümü Çıktı

Bu konuyu okuyanlar

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Çoğu Dell kullanıcısının başına gelen bilgisayar şarjda değilken aniden kapanma ve Youtube üzerinden video izlerken yeşil çizgilerin çıkması gibi bir çok problemin giderildiği söylenen 1.5.3 sürümü çıktı.Ben yeni sürümü yükledim ve açıkçası daha memnun kaldım diyebilirim.Kapanma olayı bende yaşanmıyordu ama Youtube da videolar izlerken çıkan yeşil çizgiler artık yok.Eğer sizde bu sıkıntıları çekiyorsanız bir an önce yeni sürümü yüklemenizi tavsiye ederim.

BIOS.jpg

Yeni sürümü nasıl yükleyeceğiz diyecek olursanız "Dell Support Assist" adlı programı yükleyerek BIOS güncellemenizi yapabilirsiniz.Uygulama kendisi yükleyip bilgisayarınızı yeniden başlatacaktır.BIOS sürümünüze de arama çubuğuna "msinfo32" yazarak ulaşabilirsiniz.

Dell.jpg
Aşağıdaki linkten Dell Support Assist programını indirebilirsiniz.

Dell SupportAssist for PCs and tablets | Dell TURKEY

Dikkat : BIOS güncellemeden önce servis ile iletişim kurup haber vermeyi unutmayınız aksi takdirde BIOS güncelleme işlemi sırasında anakart kaynaklı bir hata oluşur ve bilgisayar kullanılamaz hale gelirse garanti kapsamına girmeyecektir.

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Yaptım ama 1.4.3 sürümüne geçti. Önceden 1.2 idi.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Yaptım ama 1.4.3 sürümüne geçti. Önceden 1.2 idi.
Bu olay ile karşılan başkaları olursa olay muhtemelen şöyle.BIOS sürümü 1.4 kaldırılmıştı bilindiği üzere.Ben tabi kaldırmadan yüklemiştim.BIOS sürümü 1.4 olanlar 1.5.3 e yükseldi, 1.4 aşağısında olan sürümler 1.4.2 sürümüne yükseldi.Tahminim böyle.

oguntufekci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bana casper tw8 bios güncelleme lazım onu nereden yapabilirim...

oguntufekci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
abi bios yok sorun o

---- Mesajlar birleştirildi ----

araştırdım çıkmadı

Son düzenleme:

oguntufekci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
zaten hiç bir yerde yok bir tane buldum o da teee 2009'un bendekinden 2 yıl sonraki bios

bende 2007 gözüküyor

şimdi 2-3 hafta içinde bios güncellemeyi umuyorum. H2O İnsyde bios kullanıyorum.

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
zaten hiç bir yerde yok bir tane buldum o da teee 2009'un bendekinden 2 yıl sonraki bios

bende 2007 gözüküyor
Bir bilgisayara BIOS sürücü güncellemesi ilk 2-3 yıl içine verilir zaten.Eskiden de böyle BIOS sürümünü güncelleyeyim diye bir şey pek yoktu açıkçası.

oguntufekci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
anladım ama win 10 kurmak için biosu uefi yapmam lazım bende adam akıllı bios yok ki uefi yapayım... Normalde pcmi win 10 yapmam lazım bios güncelledikten sonra bunu yapabiliyorum. Ürünün destek adresinde yardım noktasında okudum.

birde şimdi bluetooth sorunu yaşadığım için konu açmıştım aklıma geldi bios güncellemesinide orjinal adreste bulamamıştım. başka bir yerde buldum insydeflash diye bir şey.

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
anladım ama win 10 kurmak için biosu uefi yapmam lazım bende adam akıllı bios yok ki uefi yapayım... Normalde pcmi win 10 yapmam lazım bios güncelledikten sonra bunu yapabiliyorum. Ürünün destek adresinde yardım noktasında okudum.

birde şimdi bluetooth sorunu yaşadığım için konu açmıştım aklıma geldi bios güncellemesinide orjinal adreste bulamamıştım. başka bir yerde buldum insydeflash diye bir şey.
Windows 10 için UEFI kurulum şart değil.UEFI zaten yeni nesil bilgisayarlar için geçerli daha çok.Başka bir yer bulmanız hakkında bir garanti veremem.

oguntufekci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
peki bluetooth bağlanıp hoparlör kullanmak istiyorum windows 10 a yükselttiğim zaman bluetooth çalışırmı

win7 de bluetooth kullanabiliyordum da (şimdi sorun yaşıyorum gerçi...)

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
peki bluetooth bağlanıp hoparlör kullanmak istiyorum windows 10 a yükselttiğim zaman bluetooth çalışırmı

win7 de bluetooth kullanabiliyordum da (şimdi sorun yaşıyorum gerçi...)
Herhangi bir garanti veremem.Tamamen sürücü ve donanım ilişkisi.

oguntufekci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
anladım o zaman benim win 7 de devam etmem lazım şimdilik

birde bir konu başlattım bir bakan olurmu (biraz acil...)

bthserv diye etiket ekledim

Son düzenleme:

fatih2464

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çoğu Dell kullanıcısının başına gelen bilgisayar şarjda değilken aniden kapanma ve Youtube üzerinden video izlerken yeşil çizgilerin çıkması gibi bir çok problemin giderildiği söylenen 1.5.3 sürümü çıktı.Ben yeni sürümü yükledim ve açıkçası daha memnun kaldım diyebilirim.Kapanma olayı bende yaşanmıyordu ama Youtube da videolar izlerken çıkan yeşil çizgiler artık yok.Eğer sizde bu sıkıntıları çekiyorsanız bir an önce yeni sürümü yüklemenizi tavsiye ederim.

Yeni sürümü nasıl yükleyeceğiz diyecek olursanız "Dell Support Assist" adlı programı yükleyerek BIOS güncellemenizi yapabilirsiniz.Uygulama kendisi yükleyip bilgisayarınızı yeniden başlatacaktır.BIOS sürümünüze de arama çubuğuna "msinfo32" yazarak ulaşabilirsiniz.

Aşağıdaki linkten Dell Support Assist programını indirebilirsiniz.

Dell SupportAssist for PCs and tablets | Dell TURKEY

Dikkat : BIOS güncellemeden önce servis ile iletişim kurup haber vermeyi unutmayınız aksi takdirde BIOS güncelleme işlemi sırasında anakart kaynaklı bir hata oluşur ve bilgisayar kullanılamaz hale gelirse garanti kapsamına girmeyecektir.
Merhabalar
Kapanma sorunu gecti mi acep?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Merhabalar
Kapanma sorunu gecti mi acep?
Dediğim gibi ben bu zamana kadar kapanma sorunu ile karşılaşmadım zaten ama bu güncellemenin gelmesinde ki amaçlardan biriside bu sorunu halletmekti.Eğer yükleme yapmadıysanız, yapmanızı tavsiye ederim.Ben herhangi bir olumsuzluğa rastlamadım.Birde Youtube üzerinde çıkan yeşil çizgi sorunu da giderilmiş.

fatih2464

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Onceden de konuşmuştuk hatirlarsaniz :)
Ben degisime gonderdim pc yi. Kabul ettiler. Fakat hepsiburadadan aldigim icin onlar sadece para iadesi yapicaklarmis. Bende tekrar pc yi geri isteyecem. Madem gelmis guncelleme. Insallah geri gonderirler

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Onceden de konuşmuştuk hatirlarsaniz :)
Ben degisime gonderdim pc yi. Kabul ettiler. Fakat hepsiburadadan aldigim icin onlar sadece para iadesi yapicaklarmis. Bende tekrar pc yi geri isteyecem. Madem gelmis guncelleme. Insallah geri gonderirler
Hatırlıyorum merak etmeyin :) Geri dönerse bu sürüm ile sorunlarınız çözülür umarım.

fatih2464

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Insallah ya :) bugun degistirmeyeceklerini duydugumdan beri moralim bozuk zaten. 4300 tl verip rezil olmak bu olsa gerek

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Insallah ya :) bugun degistirmeyeceklerini duydugumdan beri moralim bozuk zaten. 4300 tl verip rezil olmak bu olsa gerek
Değişim süresi kısadır.6 ay içinde iade hakkınız vardır.Daha sonrasında ya servis tamir eder ya da para iadesi alırsınız.

fatih2464

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Iste bana değişim işleminiz baslamistir seklinde servis formu geldi. Ben de gonderdim pc ile beraber. Ama para iadesi yapacaklarını soylediler. (Pc yi alali 4 ay oldu)

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Iste bana değişim işleminiz baslamistir seklinde servis formu geldi. Ben de gonderdim pc ile beraber. Ama para iadesi yapacaklarını soylediler. (Pc yi alali 4 ay oldu)
Hayırlısı olsun artık :)

fatih2464

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynen. Hersey icin teşekkürler. Pc yi alinca kurup deniycem. Buraya da yazarim sonucunu

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Pc ye format atarsak eski bios sürümüne döner mi? Yani formattaki bios sürümüne
Maalesef :( Eski BIOS sürümüne nasıl dönülür diye Google da aratırsanız görsel açıklamalarla daha net anlayabilirsiniz :)

fatih2464

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ne yapacagimi sasirdim. Pc de gelmedi daha. Gelsin deniycem zaten. Ama cozum olmayacak galiba. Ah keske su 1.4 yuklemeseydik. Ondan sonra kapanmaya basladi pc

Son mesajlar