Laptop Dell G515 - i7 10750H RTX2060 144HZ Alınır mı?

thelordof

Asistan
Piyasaya yeni geldi sanırım. Ekran da 144Hz . Yeni nesil laptoplara sadece 512gb Ssd li hafıza koymasalar güzel olacakta.
Alınır mı? Yorumlarınız nedir?

Dell G515 gayet iyi bir ürün, ayrıca bu ürüne de bakabilirsiniz:

Hem G515 hem de Omen 17( Sadece 2060'lı versiyonu Max-Q değil, 2070-2080 versiyonları max-Q) referans 2060'a sahip. O fiyatlarda ürün çok ince olmadıkça Max-Q gpu'lu bir cihaz tercih etmeyin.

thelordof

Asistan
Dell G515 gayet iyi bir ürün, ayrıca bu ürüne de bakabilirsiniz:

Hem G515 hem de Omen 17( Sadece 2060'lı versiyonu Max-Q değil, 2070-2080 versiyonları max-Q) referans 2060'a sahip. O fiyatlarda ürün çok ince olmadıkça Max-Q gpu'lu bir cihaz tercih etmeyin.
Sağolun hocam.

Bu fiyatlara çıkıldıysa ben İntel işlemci almazdım. Hatta mesela Ryzen 4800-4900HS RTX2060'lı bir konfigrasyonu, İ7 10750H, RTX2070'li bir bilgisayara tercih ederim.
İntel beladır, İntel zulümdür, intel eziyettir, intel pişmanlıktır, intel küfür sebebidir.

Dell 7567 i7 7700 HQ kullanıcısından sevgiler.

Görkem Say

Ride for Ruin and World's Ending!
Yönetici
Super Moderator
Editor
Bu fiyatlara çıkıldıysa ben İntel işlemci almazdım. Hatta mesela Ryzen 4800-4900HS RTX2060'lı bir konfigrasyonu, İ7 10750H, RTX2070'li bir bilgisayara tercih ederim.
İntel beladır, İntel zulümdür, intel eziyettir, intel pişmanlıktır, intel küfür sebebidir.

Dell 7567 i7 7700 HQ kullanıcısından sevgiler.
Öyle bir konfigürasyon yok ki. Sadece ASUS TUF var o da sorunlu cihaz. ASUS öyle bir termal dizayn yapmış ki 4800H veya 4900H gibi işlemciler bile 90 derece üstüne çıkabiliyor. Bu yüzden frekans kısıtlanıyor ve performans düşüyor. İşlemci kendini gösteremiyor.

Öyle bir konfigürasyon yok ki. Sadece ASUS TUF var o da sorunlu cihaz. ASUS öyle bir termal dizayn yapmış ki 4800H veya 4900H gibi işlemciler bile 90 derece üstüne çıkabiliyor. Bu yüzden frekans kısıtlanıyor ve performans düşüyor. İşlemci kendini gösteremiyor.
Yurt dışı seçeneği hala var. 16 bin Tlye Ryzen 4900HS, RTX2060'lı Rog Zephyrus G14 var.
Elbette herkesin kendi tercihi ama kendi adıma konuşursam hiç bir 10. nesil intel işlemciye beş kuruş para vermem.
Gerekirse bilgisayarsız kalırım. 13 bin Tl hakkaten büyük para. Zaten seneye arm işlemcilerle Apple gelecek inteli iyice deşecekler.

Piyasaya yeni geldi sanırım. Ekran da 144Hz . Yeni nesil laptoplara sadece 512gb Ssd li hafıza koymasalar güzel olacakta.
Alınır mı? Yorumlarınız nedir?

İşlemcisi 9.Nesil ama içinde RTX 2070 barındırıyor.

Görkem Say

Yönetici
Super Moderator
Editor
Yurt dışı seçeneği hala var. 16 bin Tlye Ryzen 4900HS, RTX2060'lı Rog Zephyrus G14 var.
Elbette herkesin kendi tercihi ama kendi adıma konuşursam hiç bir 10. nesil intel işlemciye beş kuruş para vermem.
Gerekirse bilgisayarsız kalırım. 13 bin Tl hakkaten büyük para.
13K ile 16K arasında baya büyük bir fark var yalnız. Bütçesi bu kadar olan adam gidip nasıl alsın? Yurt dışından aldığın ürün vergilerle burada aynı fiyata geliyor artık kur yüzünden. İşlemciyi iyi soğutabilen bir cihaz alırsan Intel işlemciler de gayet güçlü bu kadar küçümsememelisin bence.

İşlemcisi 9.Nesil ama içinde RTX 2070 barındırıyor.
Aynı ürünün 10. nesil işlemcili olanı var ve daha ucuz.

13K ile 16K arasında baya büyük bir fark var yalnız. Bütçesi bu kadar olan adam gidip nasıl alsın? Yurt dışından aldığın ürün vergilerle burada aynı fiyata geliyor artık kur yüzünden. İşlemciyi iyi soğutabilen bir cihaz alırsan Intel işlemciler de gayet güçlü bu kadar küçümsememelisin bence.

Aynı ürünün 10. nesil işlemcili olanı var ve daha ucuz.
Aaa görmemiştim teşekkürler :)

Görkem Say

Yönetici
Super Moderator
Editor
Ben Lenovo ve Dell'in bu fiyatlarını gördükten sonra 11699 TL'ye benim cihazı iyi almışım diye düşünmeye başladım. 1 TB Samsung SSD'de cabası.

Görkem Say

Yönetici
Super Moderator
Editor
HP'nin marka algısı ısınma olaylarından ötürü düşüktü. Dell ve Lenovo işin suyunu çıkartıyor artık. Fiyatlar çok absürt ya.
Hepsinin yurt dışı fiyatları çok yakın ama. Buna MSI ve ASUS'da dahil. MSI'ın buradaki fiyatlarına girmiyorum bile. 2060'lı makine 16K.