Yardım Dell G2524H UFO testinde hata oluyor

gokay339

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,
Bugün Dell G2524H monitörüm elime ulaştı ve kurulumunu tamamladım. Monitörde ölü piksel ve diğer testleri gerçekleştirdikten sonra UFO testini yapmak için siteye girdim. 240Hz'de test ederken bazı görüntü sorunları yaşıyorum; 10 kez denediğimde 5 tanesi net görünüyor gibi geliyor. Özellikle tam ekran yaptığımda veya UFO test penceresini monitörün üst kısmına taşıdığımda alt kısım etkileniyor gibi görünüyor. Bu durum panelle mi ilgili yoksa siteyle mi alakalı anlamakta zorlanıyorum. Oyun oynarken bu tür sorunları fark etmedim açıkçası. Ayarlarım varsayılan halde, 240Hz'de bu sorunlar oluşuyor; OC ile 280Hz'de biraz azalma görülüyor, Super Fast ayarında ise bir miktar iyileşme var gibi hissediyorum. Konudan anlayan biri yardımcı olursa çok mutlu olurum.

Ghosting testinde sıkıntı yaşamıyorum; kırılma olmadı hiç. Blur Trail kısmında, nadir olmakla beraber, aynı kısımda kırılmalara denk geldim. Ayrıca "Compare Frame Rates" testinde, kısacası aynı sitedeki farklı testlerde, bu sorunları yaşadım. Bunlar normal mi? Resimleri sadece hangi testi yaptığımı göstermek için ekliyorum.
Yardımlarınız için teşekkür ederim.

1720702365722.png

1720702371784.png
1720702377831.png