Dell çift ekran karti sorunu [ayrintili]

Bu konuyu okuyanlar

teamturkey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba bilgili arkadaşlar,
İlk defa Laptop kullanıyorum. Pisman değilim ama şöyle bir sorun var. Bilgisayarımda 2 tane ekran kartı mevcut. Ama bilgisayar kötü olanı kullanıyor. Bir çok ayar yaptım ama olmadı.

Buyrun aygıt yöneticisi görüntüm;

ul9fp.jpg
Gördüğünüz gibi sorunsuz çalışıyor. Ve driverler güncel. İntel'i devredışı bıraksam ekran kartı görmüyor pc.

Pes 14 'de ne yaparsam yapayım diğer ekran kartını gösteremedim hiç.

ul9hp.jpg

Sağa tıklayıp grafik seçeneklerinden maksimum'a getirdim tüm seçenekleri.

ul9jl.jpg

Ama yinede ekran kartı kötü diyor. Ve dxdiag 'da kötü olanı gösteriyor.

dxdiag görüntüsü;

ul9kk.jpg

'' systemrequirementslab '' 'da oyunları kaldırır mı testi yaptım ve ekran kartımı gördü.
ul9l1.jpg
Eğer oyuna girerken otomatik geçiş yapıyorsa istemiyorum ben onu güzelim ekran kartı varken tamamen kullanmak istiyorum diğerini istemiyorum.

Bunu BİOS'dan yaparsın diyecek olursa da buyrun BİOS'dan bir şey anlamadım ben.

Öncelikle BİOS seçenekleri;

1. Seçenek
ul9nx.jpg

2. Seçenek;

ul9pf.jpg

3. Seçenek;

ul9r3.jpg

4.Seçenek;

ul9qz.jpg
Diğer bir boot seçeneceğinde ( boot optinson diyince ) f12 e basınca cıkıyor şu görüntü var;

ul9uu.jpg

Bilgili arkadaşlar lütfen yardım edin. Bıktım valla çözüm bulamadım hiç. O pes2013 setting de ekran kartım iyi diyene kadar vazgecmicem. Sonsuz teşekkürler

batuhance

Asistan
Reaksiyon puanı
0
birinci seçenek laptopun üzerinde donanımsal bir tuş olabilir(lenovo laptoplarda bu şekilde bir tuş var ve yüksek performanslı kartı etkinleştirir) ikinci seçenek oyunun simgesine sağ tıklayın ve grafik kartıyla ilgili bir seçenek arayın, orada oyunu hangi ekran kartıyla açabileceğinizi seçebilirsiniz. son seçenek masaüstündeyken boş bir yerde sağ tuş tıklayın ve değiştirilebilir grafikler diye bir seçenek çıkması lazım. o menüye girip yüksek performans grafik kartını seçip ayarlayabilirsiniz. intel ve ati kombinasyonlarında son seçenek olması lazım. genellikle de bilgisayarı sadece pilde kullanırken intel, prize bağladınızda da ekrana bir uyarı gelir ati yi etkinleştirmek isteyip istemediğiniz sorar.

umarım yardımcı olur

mrveergin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
amd nin bunun için windows driveri olduğunu biliyorum sağ tıklayıp 2 ekran kartı arasında geçiş yapabiliyorsun, bilgisayar ekran kartı driverini internetten kontrol edersen bulursun diye düşünüyorum

efeoglu_yusuf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Nvidia Ekran Kartında Panelden Oyunun Hangi Kartta Açılacağını Seçebiliyosun.
Veya O Özelliği Panelden Açıp, Oyunu Sağ Tıklayıp Nvidia İle Açabiliyosun.

Ama Atilerde Ben O Fonksiyonu Göremedim.

Ancak.
Masaüstünü Sağ Tıkla "Değiştirilebilir Grafikleri Yapılandır" Seçeneği Varsa Olabilir Belki.
Yoksa Ekran Kartı Driverını Güncellemeni Tavsiye Ederim.

Son mesajlar