DELL Bilgisayarım windows 10 a yükselmiyor

Bu konuyu okuyanlar

fatih taş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
DELL INSPRON N5110 İ5 işlemci, 4,00 GB bilgisayara sahibim. 9 sene önce aldım hala windows 7 yüklü, yalnız çok yavaşladı. windows 10 a güncellemek istedim, en son aşamada bilgisayarınız yükseltiliyor dedi ve BU BİLGİSAYARA WİNDOWS 10 YÜKLENMİYOR ÜRETİCİ FİRMA İLE İRTİBATA GEÇİN diyor. Ne yapmalıyım

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
DELL INSPRON N5110 İ5 işlemci, 4,00 GB bilgisayara sahibim. 9 sene önce aldım hala windows 7 yüklü, yalnız çok yavaşladı. windows 10 a güncellemek istedim, en son aşamada bilgisayarınız yükseltiliyor dedi ve BU BİLGİSAYARA WİNDOWS 10 YÜKLENMİYOR ÜRETİCİ FİRMA İLE İRTİBATA GEÇİN diyor. Ne yapmalıyım
Legacy olarak Windows 10 kurmanız gerekiyor (UEFI destekliyor fakat devre dışı ve daha doğru düzgün açmayı beceren olmadı). :)

NickChicken

Profesör
Reaksiyon puanı
2,596
O bilgisayara Windows 10 yüklenmez zaten.
Yazık olur bilgisayara.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
ram ve ssd alırsan tadından yenmez, eskiye göre tabii...

darkstar

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,481
4 GB Ram windows 10 için yeterli, düzgün bir iso ile temiz bir kurulum işinizi görecektir.
LTSC sürümünü tavsiye ederim bir de gereksiz defender vs nin kapalı olması lazım.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
windows 7 yüklü, yalnız çok yavaşladı. windows 10 a güncellemek istedim, en son aşamada bilgisayarınız yükseltiliyor dedi ve BU BİLGİSAYARA WİNDOWS 10 YÜKLENMİYOR ÜRETİCİ FİRMA İLE İRTİBATA GEÇİN diyor. Ne yapmalıyım
Merhaba!
Yükseltme ile Windows 10'a geçiş yapmak her zaman sağlıklı olmuyor.
Eğer tekrar yükseltme işlemini deneseniz, şu işlemleri yaptıktan sonra deneyin.
* Tüm önemli verilerinizi (kişisel dosyalar, fotoğraflar, videolar, belgeler, uygulamalar, yazılım gibi) yedekleyin.
* Windows Update üzerinden tüm güncelleştirmeleri uygulayın.
* HP Support Assistant kullanarak Windows 7 ürününüz için en son sürücü sürümünü yüklediğinizden emin olun.
* Son olarak eğer varsa, ilgili cihaza ilişkin BIOS güncellemesini mutlaka yapın.
DELL INSPRON N5110 İ5 işlemci, 4,00 GB bilgisayara sahibim. 9 sene önce aldım hala windows 7 yüklü
Eğer yukarıdaki şekilde olmazsa, temiz kurulum ile denersiniz.
Şu da var; Windows 10'u yükleyebilirsiniz ve çalışabilir de ancak desteklenmediği için sürücüleri bulmakta zorluk çekebilirsiniz ve sistem alıştığınız şekilde çalışmayabilir. Çünkü bunun bir garantisi yok. Kolay gelsin.

aliyasiny65

Profesör
Reaksiyon puanı
2,283
SSD almadan sakın windows 10 fln düşünme windows 10 ssdsiz pcyi bildiğin yakıyor

darkstar

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,481
SSD almadan sakın windows 10 fln düşünme windows 10 ssdsiz pcyi bildiğin yakıyor
Bende SSD yok ve Celeron olmasına rağmen gayet düzgün ve hızlı çalışıyor.
Hibernate Kapalı , System Restore Kapalı, Swap File Kapalı, Indexleme Kapalı, Defender kapalı, Max performansa ayarlı ve Windows 7 kadar rahat çalışıyor.

HDD'ye yük bindirecek ne varsa hepsi kapalı olduğunda gayet performanslı çalışır.
Hoş bilgisayarımda SSD de olsa aynılarını yapardım çünkü bunlar SSD'nin de ömrünü kısaltan şeyler.