Dell 7577 1050TI Isı Düşürme Önerileri

Bu konuyu okuyanlar

7Fold

Asistan
Reaksiyon puanı
36
Merhaba arkadaşlar. Temmuz 2018'den beri Dell 7577 1050Ti 8Gb verisyonunu kullanıyorum. Son zamanlarda klavyeye kadar gelen hatta parmaklarımı rahatsız eden ısılara ulaşmaya başladı laptop. MSI Afterburner ile değerlere baktığımda, -değerler çok oynak olsa da- 98'lere kadar çıktığını gördüm.

Bilgisayara kendim macun sürsem geri toplayamam, bu dönemde de kimseye bilgisayarı veremem. Birinci çare olarak laptop soğutucusu almayı düşünüyorum. İkinci çare olarak da undevolting dediğiniz olayı düşünüyorum. Ne dersiniz? Soğutucu için ne önerirsiniz?

Bir de bilgisayarım boşta iken bile 3.41Ghz'lerde çalışıyor. Bu durum oyunlarda da geçerli. Neden 2.80'de çalışmıyor? Sorun burada mı acaba?

Ekli dosyalar

• Capture.PNG
    Capture.PNG
    8.5 KB · Görüntüleme: 81

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
İşlemci boştayken o hızlar çalışır çünkü tek çekirdeği kullanır. Birden fazla çekirdek çalıştırmak yerine, boştayken tek çekirdekten verim almak daha mantıklı. Bende 7567 kullanıyorum 3 yıl oldu alalı. Hiç böyle sıcaklıklara ulaşmadım ama termal macununuz çabuk erimiş olabilir. Sıcaklık sorununun en net çözümü fan ve egzoz temizliği ile birlikte termal macun yenilemesidir. 7567 ve 7577 modellerinde termal macun yenilemek güç olsa da, fan ve egzoz temizliği gayet basittir.

7Fold

Asistan
Reaksiyon puanı
36
İşlemci boştayken o hızlar çalışır çünkü tek çekirdeği kullanır. Birden fazla çekirdek çalıştırmak yerine, boştayken tek çekirdekten verim almak daha mantıklı. Bende 7567 kullanıyorum 3 yıl oldu alalı. Hiç böyle sıcaklıklara ulaşmadım ama termal macununuz çabuk erimiş olabilir. Sıcaklık sorununun en net çözümü fan ve egzoz temizliği ile birlikte termal macun yenilemesidir. 7567 ve 7577 modellerinde termal macun yenilemek güç olsa da, fan ve egzoz temizliği gayet basittir.

Yanıt için teşekkürler. Peki sizin kullandığınız bir laptop soğutucu var mı?

7Fold

Asistan
Reaksiyon puanı
36
Ben 3 yıldır bu ürünü kullanıyorum. Fena değil ancak çok iyi de değil. Tabi ben 90 TL civarına almıştım o zaman. Şimdi bu ürünü almak daha mantıklı.

Merhaba, uzun sürdü ancak ürünü kullanıp güncellemek istedim burayı. Önerdiğiniz ürün mağazada olmadığı için buradaki ürünü satın aldım. 100 derecelere varan bilgisayar, 3 CSGO rekabetçi sonunda 75-80 dereceleri gösteriyordu.

Ölçümleri MSI Afterburner ile görüntülüyorum. Bu da başka bir kıstas mıdır bilmediğimden yazmak istedim.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Merhaba, uzun sürdü ancak ürünü kullanıp güncellemek istedim burayı. Önerdiğiniz ürün mağazada olmadığı için buradaki ürünü satın aldım. 100 derecelere varan bilgisayar, 3 CSGO rekabetçi sonunda 75-80 dereceleri gösteriyordu.

Ölçümleri MSI Afterburner ile görüntülüyorum. Bu da başka bir kıstas mıdır bilmediğimden yazmak istedim.
75-80 dereceler gayet iyi. Hayırlı olsun.