Dell 5521 marca notebookumu tv ye bağlamada ses sorunu

Bu konuyu okuyanlar

demetözgür

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar notebookumdaki hdmı girişi ve tv deki vga girişine uygun hdmı-vga bağlantı kablosu aldım, görüntü aktarıldı ancak ses notebooktan da tvv den de çıkmıyor.Ne yapmalıyım.
Hadi Tv den geçtim pc den bile ses çıkmıyor bu normal bir durum mu?:unsure: pc den de ses çıkmaması çok garip geldi..
Lütfen yardımcı olun bana....

Reaksiyon puanı
16,118
ikisinde hdmi ile bağlı olunca tvden ses çıkar yoksa vga ile hdmi vga dönüştürü ile ses olmaz.

demetözgür

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkür ederim notebookumda sadece hdmı girişi var ve aynı kablo ile projeksiyon cihazına bağlantı yapmak istiyorum bu yüzden bu kabloyu aldım çünkü projeksiyon cihazında sadece vga girişi var.benim anlamadığım şey tamam bu kabloyla sadece görüntüyü aktarabiliyoruz.o zaman bağlantı kurulmuş halde iken pc den sesi dinleyip tv den de görüntüyü izleyebilmem lazım değil mi? Pcöden hiç ses çıkmıyor ne yapmalıyım?

Reaksiyon puanı
16,118
tvde hdmi ile bağlanmadıkça ses vermez hdmi bağlı olunca notebookun hopörlörü devreden çıkıyor.

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Bunu kendin ayarlayabilirsin. Windows 7/8 için sağ alt köşedeki hoparlör simgesine fare sağ tuş ile tıkla > Ses (Sounds) tıkla > Oynatılan (Playback) tabındaki listede seçebileceğin aygıtlar çıkar. Kimisi pasif olabilir. Buradan seçmek istediğine sağ tıkla ve Varsayılan olarak ayarla yı (Set as Default Device) tıkla.
İsimlendirmeler kötü olabilir. İngilizce Win8 yüklü.

demetözgür

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Offfff o zaman projeksiyon aleti ile bağlantı kurduğumda yine pc den ses çıkmayacak sanırım...Peki bu kabloyla başka dönüştürücü kablolarkullanarak ses çıkması hiç mümkün değil mi?
Eldeki pc bu, amaç belli ,özellikle projeksiyon bağlantısı kurmak görüntü alıp bir şekilde sesi dinleyebilmek...varmıdır bir yolu yoksa şansıma mı küsmeliyim?

Yardımlarınız için çok teşekkürler

Semihyakuza

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
masaüstünden sağ tus tıkla. ekran çözünürlüğüne gel. ekran menusunden hepsini dene. muhtemelen cogalt olması lazım