Dehşet Neşet

Bu konuyu okuyanlar

Mert Ahmet

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
siranin ustune tebesiri atip "aranizda demgratik yllarla anla$in, biriniz sozluye galksin, sifir vercem" demesiyle $u hasta ruhuma yeni bakı$ acilari katmi$ fizikci.

---
serkan gazel: dehşet'in görünmeyen yazısı
dehşet neşet'in öğrencisi olduğum yıllarda kara tahta - tebeşirden cam
gibi tahtalar ve marker diye tabir ettiğimiz mürekkepli kalemlere
geçilmişti. sınıfta da her gün kalemlerin mürekkepleri ile ilgilenmesi
gereken bir öğrenci vardı. neşet hocanın dersi olduğu bir gün görevli
zat-ı muhterem kalemleri doldurmayı unutmuş. neşet hoca tahtaya yazmaya
başladı ama kalemin boş olduğunu görünce durdu. sınıfta bir ölüm
sessizliği oldu. biz tam kalemleri doldurmakla görevli arkadaş için
fatiha filan okumaya hazırlanıyorduk ki, neşet hoca yazmaya devam etti.
adam boş kalemle tahtaya görünmeyen yazılar yazdı. "bakın buraları iyi
not edin", "şekilde de görüldüğü gibi" gibi repliklerle şovunu süsledi.
hatta ara sıra bizden birini çağırıp boş tahtayı sildirdi. "şurayı iyi
temizle" filan dedi. gülemiyorduk doğal olarak. o gün anlattığı ve bizim
göremediğimiz yazılardan bayaa bi soru sormuştu.

---

bizim donemimizdeyken yogurt tutkunlugu bas gostermisti bunyesinde. misal bir sey istersiniz (izin,sinav kagidini gormek, soru sormak, not vb..)
d.n- git bana kantinden bir yogurt kap gel bakayim

yoklama defterini imzalatmaya gelen oglunu bile yogurt almaya gondermek istemis, oglunun "param yok hocam" deyip kurtulmaya calismasi karsisinda da
d.n- niye evladim baban para vermiyo mu sana? ha? demistir

---

"bir sinegin hiz-zaman grafigini ciziniz" gibi absurd bir soruyu sormaktan hic bir sekilde cekinmeyen insan.
super ingilizcesi vardir, i.e. a gaar vid dorti gilomaytir peraavir iz goink tu fuaaar (a car with thirty kilometer per hour is going to fuar).

---

dehset'tin dehset sorusu. dehset hoca hakkinda burada anlatilanlar kesinlikle dogrudur. neset lakabiyla o kadar özdeslesmis bir insandir ki, çok az kisi onun soyadinin ne oldugunu bilir. ben hem ortaokulda hem lisede fizik dersini neset'ten
alma sanssizligina ugramis az sayida insandan biriyim. bir sinavda kepler yasalariyla ilgili bir soru sormustu. sinifta bir tek baya inek bir arkadas bu soruyu bilebilmisti. bu sinavdan tek sifir alan da o oldu. çünkü o sorunun cevabi "daha o dersi islemedik hocam" olacakti.

---

bir gün öglen teneffüsünde g blok'un önünde yemek yiyodum. dehset neset, 5 mat b sinifindan çikti ve beni
göstererek, "gel bakiyim buraya" dedi. çekinerek yanina gittim. elimde de tost ve kola vardi. neset hoca, 5 mat b sinifini o öglen cezalandirip ögle teneffüsüne çikarmamisti. bana, "ye lan o tostu sinifin önünde" dedi. tostu 45 kisinin önünde yemeye basladim. dehset neset bir yandan da, "iç,kolayi da iç" diyodu. ama esas olay sonraki cümlede patladi: "agzini da sapirdat lan, canlari çeksin!

---

dehset neset'in bence en girgir sinav sorusu "baliklar neden aptaldir"di. dehset'e göre bu sorunun dogru yaniti su olacakmis: baliklar suyun içinden baktiklarindan balikçilar uzakta görünür. balikçi nasil olsa uzakta diye rahat rahat dolanirken aga yakalanirlar.

---

lise yillari boyunca neset hoca'nin bir ögrencisi olarak anlatilanlarin tümünü dogruluyorum. dehset neset'in dersleri her zaman atraksyon dolu geçerdi. bütün ögrencileri sinifin en arkasina toplayip tahtaya karinca duasi gibi mini minnacik yazarak ders anlatirdi. ders sonunda da "haftaya bu anlattiklarimdan sinav olacaksiniz"der ve tahtayi sildirirdi. derste bir tek kelime not alamayan bizler diger haftayi merakla beklerdik. bir de her ders yili basinda "bu yil kar yagarsa hepinizi fizikten geçiricem" derdi. ama benim lise yillarimda izmir'e hiç kar yagmadi.

---

ben almanca bölümünde okuyordum ama iki sene egitsel kollarda dehset neset bizim kollara gelmisti. lise 2'de yangin kolunda iken dehset, kendi ögrencisi olan lise son'lara integral sorulari soruyordu.bu arada sinifa orta 1'lerden nöbetçi bir çocuk geldi.dehset neset çocugu yaklasik 5 dakika kaale almadan beklettikten sonra (sinifa giren nöbetçilerle hiç muhatap olmazdi nöbetçi bir süre bekler sonra disari çikardi) çocuga integral sorusu sordu. çocuk tabii ki bilemedi. dehset çocuga "lise sona gelince bana hatirlat sana sifir veriyim" dedi.

---

dersin konusu elektriksel yüklerdi ve dehset sözlü yapiyordu. tahtaya kimi kaldirsa problemi sorup, hemen akabinde "nasilsa bilemeyeceksin. otur yerine" diyordu. sira sinifimizdaki okul ikincisi arkadasa geldi. (bu arkadas bir yil sonra öss-öys'de türkiye ikincisi oldu. ) arkadas rahat, dehset ne sorsa bilecek durumda. ama dehset neset'in sorusu suydu "bir salata tarifi ver bakalim". tabii arkadasimiz ve bütün sinif soka girdi. dehset gayet sakin bir sekilde ünlü açiklamasini yapti:
"arkadaslar iyi salata yapmak, iyi fizik bilmekten daha yararlidir".

---

bu hocamiz kendi icinde birtakim sorunlari olan bir insandir. derse geç kalınmasını asla affetmez. bir gün öğrencinin biri, geç kaldığını anlayarak koridorun başından itibaren adımlarını hızlandırmaya başlar. ama neşet öğrenciyi görür, ve onun geç kalmasını sağlamak için çaktırmadan adımlarını ondan daha fazla hızlandırmaya başlar. öğrenci biraz daha hızlanır ondan önce sınıfa ayak basabilmek için ama son 10 metrede hoca depara kalkar ve yarışı hoca kazanır, öğrenci sınıfa alınmaz, yok yazılır. şimdi böyle bir hocaya ne yapmasan caiz değildir ki?

---
Bu da gazete haberi :D
Radikal-çevrimiçi / Yaşam / Kaldı mı o hocalar?

7.43

Müdavim
Reaksiyon puanı
332
En komiği öğrenciyi yok yazmak için koşması. :D

POWER

Müdavim
Reaksiyon puanı
161
Son olaya güldüm güldüm öldüm bittim ahahahah :D:D:D:D:D:D:D:D:D hayal edin ya :D ahahaha D:

Son mesajlar